Mocni ojcowie, mocne córki

Okładka książki Mocni ojcowie, mocne córki Meg Meeker
Okładka książki Mocni ojcowie, mocne córki
Meg Meeker Wydawnictwo: Wydawnictwo M poradniki
poradniki
Wydawnictwo M
2012-01-01
2012-01-01
978-83-7595-306-0

Bardzo mądry poradnik na temat relacji ojciec-córka. Autorka skupia się w nim na roli taty, jaką odgrywa on (bądź powinien odgrywać) w wychowaniu swojej córki. Zauważa przy tym, że dzisiejszy świat niesie wiele zagrożeń, a zadaniem mądrego i odważnego ojca jest ochrona swojego dziecka przed tymi zagrożeniami.
W zalewie pseudo-poradników to naprawdę wartościowa pozycja, która może być bardzo pomocna ojcom w zbudowaniu silnej i zdrowej więzi z ich córkami. Polecam.

W zalewie pseudo-poradników to naprawdę wartościowa pozycja,...

Przeczytałem, było tam kilka wartościowych informacji, ale nie jestem przekonany, aby to był "must have" dla rodziców.

Ta książka zasłużyła u mnie na taką ocenę tylko z jednego powodu: jest skierowana do ojców jako poradnik i rzeczywiście może pomóc, ponieważ zwraca uwagę na to, jak ważne dla córki są relacje z ojcem. Jeśli ktoś czuje, że nie rozumie swojej córki, albo nie potrafi pogłębić relacji z nią, warto sięgnąć. Jak powiedziałem, może pomóc, ale nie musi. Nie każdemu przypadnie do gustu jej styl - przegadany, z dużą ilością powtórzeń i "amerykańskich" odwołań do walki i emocji. Nie każdego przekonają anegdotyczne przykłady ilustrujące tezy autorki. Z jednym jednak wszyscy się zgodzą - ta książka stawia wymagania, stara się pobudzić ojca do działania, do myślenia, do zaangażowania - nawet, jeśli z jej tezami przyjdzie się nie zgodzić.

Ciekawa, i dająca do myślenia choć miejscami ciut przejaskrawiona i już ciut nieaktualna ale myślę ze warto przeczytać.

Bardzo fajna książka dla tych co myślą poważnie o wychowywaniu córki we współczesnym świecie.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Książka o relacjach ojciec - córka, napisana dla ojców.
Największą wagę przywiązuje do roli ojca w życiu córek. Pokazuje i uświadamia jak ważna jest sama nawet obecność ojca w życiu córki, jak wielki wpływ ma ojciec na córkę.
Przypomina i przypomina, i przypomina, i przypomina, i uświadamia, i stawia nacisk na to, że trzeba i warto się starać dla swojej córki.
Jest to bardzo duża dawka wiadomości, które nie pozwalają pozostawać w jakiejś bylejakości w tej relacji. Dlatego też warto, czasem wracać do tej pozycji i taką dawkę przypomnienia i uświadamiania sobie aplikować.
Dzieci to dar i trzeba się dla nich starać.

Książka o relacjach ojciec - córka, napisana dla ojców.
Jest to...

Książka przedstawia wzorcowe relacje ojciec-córka i model wychowawczy z punktu widzenia chrześcijańskiego fundamentalizmu. Wierzącym się chyba spodoba, niewierzących raczej nie przekona.

Czy chcesz, aby Twoja córka wyrosła na samodzielną, uczciwą, pełną pokory i szacunku do siebie i innych osobą?

Czy chcesz, aby córka zachowywała się jak księżniczka czy jak pionerka?

Czy umiesz przekazywać córce wartości i utrzymywać zasady w domu?

Czy wiesz jakie błędy wychowawcze popełniasz?

Czy jesteś nadrodzicem?

Jakimi kategoriami myślą Twoje dzieci i nastolatki?

Na te i inne pytania - znajdziesz odpowiedź w książce: “Mocni ojcowie, mocne córki” poradniku dla każdego.

Meg Meeker jest pediatrą, matką oraz autorką kilku bestsellerów. Ponadto Pani Meeker spędziła ostatnie 25 lat praktykując medycynę dzieci i młodzieży, a jednocześnie pomagając rodzicom i młodzieży w wzajemnym komunikowaniu się w trudnych tematach, takich jak: płeć, choroby przenoszone drogą płciową i ciąże nastolatek. Czytając tą pozycję można było wyczuć ile serca i energii Pani Meg wkłada w swoją pracę, nie tylko pediatry, ale również osoby podchodzącej psychologicznie do problemów swoich pacjentów. Jej doświadczenie wyniesione z pracy z niezliczoną liczbą rodzin - przez lata służyło jako natchnienie dla takich książek jak: "Dziesięć zwyczajów szczęśliwych matek", "Jak wychować chłopca na mężczyznę?".

Czy książkę “Mocni ojcowie, mocne córki” powinien przeczytać każdy mężczyzna który jest, bądź zostanie ojcem? Tak.

Czy kobieta lub matka również powinna przeczytać ten poradnik? Tak.

Wynika to z kilku faktów:

Każdy z nas chce mieć dziecko, które nie tylko poradzi sobie w życiu, będzie pewne siebie, ale również będzie szanować siebie i innych.

Książka pokazuje nam jak dobrze pokierować dzieckiem, przekazywać mu wartości – a nie oszukujmy się - w dobie XXI wieku - gdzie ciągle brakuje czasu wszystkim dookoła - niektórym rodzicom sprawia to trudność, często wydaje im się, że nie potrafią lub liczą na to, że szkoła zrobi to za nich. Meg Meeker tłumaczy jak owe ideały córce przekazać, kształtując jednocześnie z nią mocne więzi.

W poradniku zapoznamy się z zagrożeniami z jakimi może spotkać się nasze potomstwo, praktycznymi uwagami jak rozmawiać z córkami, oraz jak postępować w danych stresujących czasami sytuacjach. Wszystkie zagrożenia wykazane w poradniku - potwierdzone są wynikami badań.

Ponieważ nie jesteśmy ludźmi idealnymi i często mężczyźni nie potrafią przyznać się do błędu bądź nie lubią być pouczani, myślę, że delikatne przekazanie treści książki przez kobiety, może być dobrym pomysłem. Dobrym pomysłem, może być również dawanie dobrego przykładu i "pokazanie" w jaki sposób należy postępować. Wierzcie mi - jeśli widać efekty zmiany postępowania, wychowywania - partner/mąż sam będzie pytał co się dzieje (nowego!) oraz będzie pragnął zacieśnić więzi z córką.

Dodatkowo książka ta uwidacznia fakt, aby matki - niekoniecznie "wybiegały" do opieki nad dziećmi - do tego stopnia, że oddalają własnych mężów od potomstwa. Mężczyzna mimo iż pracuje, zarabia i być może nie ma tyle czasu - powinien aktywnie angażować się w wychowywanie dziecka - ba - nawet kobieta powinna często zdawać się na niego. Wiadomym jest, że my matki kochamy bezinteresownie i często "serce" nam się kraja, gdy mąż lub partner stawia warunki i jest w nich wytrwały. Znam kobiety, które często podważają autorytet ojca, ingerując w postawionych przez mężów względem dzieci ograniczeń. Uważam, iż te kobiety powinny sięgnąć po książkę “Mocni ojcowie, mocne córki” - aby dowiedzieć się jaką krzywdę wyrządzają w ten sposób swoim dzieciom, córkom oraz partnerowi.

“Mocni ojcowie, mocne córki” dowodzi wiele prawd, oraz wskazuje właściwą drogę w wychowywaniu. Na przykładach z życia Pani Meg Meeker pokazuje gdzie i jakie błędy popełniamy w wychowywaniu dziecka oraz podrzuca pomysły na własny plan działania. Autorka kilkakrotnie wspomina o tym, że obecność ojca w życiu córki dobrze wpływa na rozwój emocjonalny - nie tylko dziecka, ale również ojca. Dzięki temu mężczyzna czytający poradnik czuje się potrzebny! Wie, że nie jest obojętny i wnosi wiele do rodziny.

Ważny aspekt poruszony w poradniku to również rozmowa. Książka akcentuje, iż najważniejsza jest rozmowa i mimo, że wydawać by nam się mogło, że dziecko rośnie, dojrzewa i potrzebuje nas coraz mniej - jesteśmy w błędzie. Ojcowie, którym wydaje się, że nie potrafią rozmawiać z córkami, nie wiedzą jakie tematy poruszać, jak słuchać i co mówić - znajdą na dręczące ich pytania - odpowiedź w książce.

“Mocni ojcowie, mocne córki” pomoże nie tylko wskazać nam nasze błędy, ale również nauczy nas komunikować się z córką (dzieckiem),przekazać jej wartości i ustalać podstawowe zasady (jeżeli takowych w domu jeszcze nie ma),oraz własny plan działania. Pomoże poradzić sobie z wychowywaniem córki po rozwodzie lub stracie jednego z rodzica.

Według Pani Meg Meeker, nie ma nieodpowiedniego czasu na zmianę siebie, a jednocześnie dziecka i więzi z nim na lepsze. Zmiany te można zapoczątkować czytając poradnik!

Szczerze polecam, zwłaszcza, że książka ta przypomina nam, że to MY jesteśmy kluczem do sukcesu i szczęścia własnych dzieci.

www.karalajn.blogspot.com

Czy chcesz, aby córka zachowywała się jak księżniczka czy jak pionerka?

Czy umiesz przekazywać córce wartości i utrzymywać zasady w domu?

Czy wiesz jakie błędy wychowawcze popełniasz?

Czy jesteś nadrodzicem?

Jakimi kategoriami myślą Twoje...

Pozycja przeznaczona dla tatusia (choć mamusia też winna ją przeczytać). Ilość przykładów zawartych w tej pozycji jednoznacznie wskazuje na ogromną wartość zdrowych relacji pomiędzy córka a ojcem. Brak podporządkowania woli czy to ojca czy też mamy niechybnie prowadzi do skutków znanych nam najczęściej ze szklanego ekranu. W myśl autorki to tata jest dla niej tym twardzielem, na którego zawsze może liczyć. W przeciwnym wypadku, gdy ta zasad się nie sprawdzi, będzie szukać innego ramienia na którym będzie mogła się wesprzeć. Dlatego też, jeżeli Tobie drogi tato, zależ na tym by córcia w dorosłym życiu, posiadała zdrowy bagaż doświadczeń – ta pozycja jest dla Ciebie.
Dla mnie jako dla świeżego ojca, poradnik ten wniósł inne spojrzenie na relacje pomiędzy tata-córka, a tym samym ukazał świat oczyma młodego dziewczęcia.

najlepszy poradnik jaki w życiu do tej pory przeczytałem. jestem młodym ojcem i ta książka jest dla mnie drogowskazem. kupilem ja i bede do niej wracal, na pewno!!!

• Poradniki
  • Ojcostwo