Monday to Friday Man

2011-07-01
2011-07-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki KSIĄŻKI WYBRANE: Instynkt zabójcy; Wiejski doktor; Widmo; Spójrz światu prosto w oczy Joseph Finder, Robert Harris, Alice Peterson
KSIĄŻKI WYBRAN... Joseph Finder, Robe...

Babskie czytadło idealne na jesienne dni. Czytało się świetnie;)

Babskie czytadło idealne na jesienne dni. Czytało się świetnie;)

Lekka,fajna,przyjemna- tak określiłabym książkę Alice Peterson "MĘŻCZYŹNI od poniedziałku do piątku" .

Chociaż niczym szczególnym mnie nie zaskoczyła,czytałam ją jednym tchem.

GILLY-prawie trzydziestopięciolatka zostawiona przez narzeczonego 2 tygodnie przed ślubem postanawia wyjechać i odnaleźć szczęście na nowo.

Czy się uda??? Przekonajcie się sami.

Chociaż niczym szczególnym mnie nie zaskoczyła,czytałam ją jednym tchem.

Czy się uda??? Przekonajcie się sami.

Zaczynałam czytać z myślą, że to pewnie lekka, łatwa i przyjemna lektura. Dobrze się czytało, miło się zaskoczyłam tak naprawdę. Podobało mi się bardzo, że między dość oklepany temat rozstania itd, autorka umiejętnie wplotła problem choroby dziecka, śmierci, wpływu takich wydarzeń na pozostałych członków rodziny. Wątek psiarzy, ich spotkań, rozmów, przyjaźni - mistrzostwo. Ale oczywiście muszę dołożyć łyżkę dziegciu - może z wiekiem się robię bardziej drobiazgowa i czepliwa, ale nie ogarniam, jak w książce może być tyle literówek?? I weź kup za okładkową cenę 34,90 - no to jest produkt wybrakowany:/

"Mężczyzna od poniedziałku do piątku" to niezbyt ambitna literatura kobieca. Początek strasznie mi się dłużył, nudy! Potem było trochę lepiej, choć historia bardzo przewidywalna. A do tego pytania zawarte na okładce opowiadają ją już w całości.

Książka Alice Peterson mówi o historii 35-letniej dziewczyny, którą krótko przed ślubem zostawia narzeczony. Samotna Gilly nie wie co dalej począć ze swoim życiem. Myśli o przeprowadzce, ale ostatecznie, za namową znajomego, decyduje się na wynajęcie pokoju - od poniedziałku do piątku. Co dzieje się dalej? To już mówi sam tytuł. Są jednak historie poboczne i te, które wydarzyły się wiele lat temu, a które cały czas mają istotny wpływ na życie dziewczyny. Kto towarzyszy Gilly? Brat bliźniak Nick oraz jego żona, jej lokator - przebojowy i tajemniczy Jack Baker oraz Guy - nowy przyjaciel, który opiekuje się psem swojej narzeczonej, która zaraz po oświadczynach postanowiła podróżować, sama.

Historia ta pokazuje, że w życiu czeka na nas wiele trudnych wyborów i to tylko od nas zależy czy będziemy szczęśliwi. Nie powiem, że jest to lekka lektura. Ma swoje cięższe motywy. Mimo wszystko, choć dla mnie osobiście jest przeciętna, można po nią sięgnąć.

Potrzebowałam jakieś lektury na jesienne wieczory. Chciałam coś lekkiego, ciekawego o miłości. Ten ostatni wyznacznik przeważył i wybrałam te ksiażkę. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale nie też najniższych, średnia półka bym powiedziała za to jaka wciągająca. Przeczytana w jeden wieczór i trochę poranka. Bardzo fajny wątek, czasem śmieszna, wciągająca, nieprzewidywalna. Tak można w skrócie opisać te książkę. Idealna po ciężkim dniu w pracy czy na uczelni. Relaks, śmiech i rozrywka gwarantowane!

fajna lekka- miło poczytać takie bajki

fajna lekka- miło poczytać takie bajki

Ksiazka o lekkiej, przyjemnej tematyce, bardzo dobrze się czyta. Polecam na leniwe weekendy i odprężenie 😊

O tym, że szukamy daleko tego, co całkiem blisko jest.

O tym, że szukamy daleko tego, co całkiem blisko jest.

Gilly Brown zostawiona przez narzeczonego tuż przed ślubem ,postanawia jeszcze raz poszukać szczęścia w miłości.Na horyzoncie pojawia się Guy ,znajomy z którym spotyka się codziennie w parku i spacerują razem z psami,i przystojny Jack współlokator.Daję ocenę dobra ,fajnie się czytało ,ale bez ochów i achów ;-)

Mówi się często, że nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło. świetnie przekonuje się o tym Gilly, bohaterka książki Alice Peterson „Mężczyzna od poniedziałku do piątku”.

Gilly Brown przekonana była, że jej życie jest idealne. Z chwilą, gdy mężczyzna, z którym była od czterech lat, zostawia ją na dwa tygodnie przed ślubem, zmienia zdanie. Na początku jest jej bardzo ciężko i nie może się pozbierać, ale ma przy sobie wspaniałych przyjaciół, którzy wspierają ją jak mogą. Za dziewczyną stoją murem także osoby zrzeszone w grupie psiarzy, którzy spotykają się w parku by spacerować ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.
Trzydziestoczterolatka ma również kłopoty finansowe i wpada na szalony pomysł by poszukać lokatora, któremu wynajmie pokój, ale tylko…od poniedziałku do piątku.
Po wielu nieudanych próbach w jej drzwiach staje Jack Baker, producent reality show. Mężczyzna przystojny, niemal idealny. Między Gilly a Jack’em coś iskrzy. Niby wszystko układa się dobrze. W tym samym czasie do grupy psiarzy dołącza Guy, któremu ewidentnie Jack nie odpowiada i uważa, że z facetem jest coś nie tak. Tylko co takiego?

„Mężczyzna od poniedziałku do piątku” to przyzwoite czytadło, przy którym można się odprężyć po trudnym dniu. Książka napisana ciekawie, z interesująca fabułą. Czyta się ją płynnie i lekko.

Skłamałabym gdybym napisała, że któraś z postaci skradła moje serce i wzbudziła sympatię. No niestety, żadna. Może tylko pies Ruskin. Kocham zwierzęta, więc nic w tym dziwnego. Poza tym, mam ogromny sentyment do powieści, w których występują zwierzęta. Wtedy jakoś cieplej robi mi się na duszy.

Podsumowując, omawiana przeze mnie pozycja nie jest ani zła, ani tym bardziej dobra. Rzekłabym, że taka sobie. Nie powiem, że czas spędzony z tą pozycją jest stracony, ale gdybym po nią nie sięgnęła, to mój czytelniczy świat i ten zwykły także, by się nie zawalił.

Myślę, że możecie sięgnąć po tę książkę, ale nie oczekujcie za wiele.

• Czytnik
  • Zagraniczne