Sekret Lillian

Tłumaczenie: Jagna Jaskuła-Rapciak
Seria: Zaczytaj się
Wydawnictwo: Znak Literanova
joly_fh

W przeszłości Liliany drzemie tajemnica, która może zaważyć na losach jej rodziny. Surowa i wymagająca pani domu, wzorowa żona i matka, w młodości była zupełnie inną osobą. Jako młoda dziewczyna szaleńczo pokochała mężczyznę, który złamał jej serce. Odrzucona i rozgoryczona Liliana podjęła zaskakującą życiową decyzję... Po latach jej córka Ellie postanawia dowiedzieć się, kim był ten, który...

Odrzucona i rozgoryczona Liliana podjęła zaskakującą życiową decyzję...

Po latach jej córka Ellie postanawia dowiedzieć się, kim był ten, który zranił jej matkę

źródło opisu: Znak, 2013

źródło okładki: www.znak.com.pl

marysienkap | 2015-11-12
Na półkach: Wymienię
Przeczytana: 12 listopada 2015

Ciekawa historia. Szybko się czyta. Może nie jest to literatura z wyższej półki, ale zasługuje na ocenę dobrą. Chęć odkrycia sekretu Lillian sprawia, że ciężko się od tej książki oderwać. Polecam, jeśli akurat nie macie nic lepszego pod ręką.

natkuss | 2014-10-15
Na półkach: 2014
Przeczytana: 15 października 2014

Ładna. Nie wiem czy to dobre określenie na książkę, ale ta taka po prostu jest. Czyta się szybko i z przyjemnością. Jedyne czego mi brakowało,to większej ilości fragmentów pamiętnika głównej bohaterki.

MartaKu | 2013-12-29
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Książka o podejmowaniu najważniejszych decyzji życiowych. Wybory których dokonujemy nieodwracalnie zmieniają los nasz,ludzi z którymi żyjemy i których opuszczamy.Książka daje dużo do myślenia.

beataj | 2014-05-26
Przeczytana: 26 maja 2014

Tajemnicza, taka, przy której trzeba pomyśleć, zastanowić się nad rodziną, uczuciami i życiem. Uczy mądrego dokonywania wyborów.

DreamFly | 2016-12-02
Przeczytana: 28 listopada 2016

Początkowo niechętnie zgłębiałam kolejne strony książki, zwłaszcza po ciężkim wątku. Ale, ach , jak łatwo dać się zwieść pozorom! Nasza ludzka chęć do szufladkowania uwydatniła się również w tym przypadku. Dopiero treść kolejnych stron uświadomiła mi, jak łatwo ocenić ludzi po pozorach, jak bardzo myliłam się co do krytycznej oceny głównej bohaterki. A z resztą, która z nich jest główną? Matka, czy córka? Można się uśmiechnąć. Ich losy bowiem są ze sobą posplatane na podstawie pamiętnika pozostawionego przez starszą, wykwintną i pewną siebie kobietę. Jakie tajemnice skrywała? Jak bardzo zaważyły one na losie córki? Czy nie okazuje się, że paradoksalnie, matka, chcąca ochronić córkę przed swoimi błędami zgotowała jej taki sam, smutny los? Poczciwego, dobrego męża, którego nie darzy się uczuciem? Dość zdradziłam. Zachęcam do lektury tym, którzy lubią zgłębić się w historię, by poznać przyczyny oraz psychologiczne i konkretne skutki zdarzeń oraz decyzji.

Jula | 2014-03-31
Przeczytana: 31 marca 2014

Bez rewelacji. Prawie 50-letnia Ellie - po śmierci swojej matki Lillian - natrafia na jej pamiętnik pisany przez prawie 50 lat, zawsze tylko raz w roku - w Sylwestra. Dowiaduje się z niego, że jej matka (wzorowa, surowa, wymagająca) w młodości była żywiołową i wesołą dziewczyną, pokochała szaleńczo mężczyznę, który odtrącił ją i złamał jej serce, co skutkowało podjęciem przez nią zaskakującej decyzji życiowej, mającej wpływ na przyszłość całej rodziny, a szczególnie Ellie.
Tę lekturę można sobie spokojnie darować.

Justyna | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane2014

Książka przy której się zatrzymywałam i zaglądałam w głąb siebie.
Wybory dotyczące miłości kształtują nasze życie, od nas zależy czy się z nimi godzimy czy mamy odwagę coś zmienić.

Agnieszka | 2015-12-07
Na półkach: Literatura zagraniczna
Przeczytana: 07 listopada 2015

Zaskoczyła mnie dość niska średnia ocena tej powieści, bo moim zdaniem zasługuje na więcej. "Sekret Lillian" nie jest na pewno kolejną powiastką jakich wiele na rynku wydawniczym, bo z pewnością nie jest powierzchowna. Ja znalazłam w niej naprawdę głęboki temat, do tego napisany w bardzo przystępny sposób. Czas jaki spędziłam z tą lekturą, a był to zaledwie jeden dzień, spędziłam bardzo wartościowo.

Inez | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

Kiepska książka! Chaotyczna, słabo napisana, sztucznej postacie, a do tego chwilami miałam wrażenie jakby umykały mi gdzieś fragmenty akcji. Osobiście pragnęłam tylko jak najszybciej dobrnąć do końca. Zdecydowanie nie polecam.

oxpatrysiaxo | 2016-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Ellie - dojrzała kobieta, matka, żona.
Śmierć matki popycha ją do powrotu w przeszłość, do podjęcia poważnych decyzji, do wprowadzenia zmian w aktualne życie.
Wątek miłosny? Jest!
Zagadka? Jest!
Efekt zaskoczenia? Jest!
Happy end? Oczywiście :)
Książka godna polecenia, łatwa, miła i przyjemna.