Twoja kolej

Wydawnictwo: Hachette
You Take It From Here

Ile jesteś w stanie poświęcić dla swojej przyjaciółki? Danielle Meyers właśnie się rozwiodła i marzy tylko o tym, aby wyjechać na długie wakacje. Zamiast tego staje w obliczu najtrudniejszej decyzji w życiu. Przyjaciółka Smidge zabiera Danielle na odludzie, aby wyjawić jej, że jest chora na raka. Ma też niezwykłą prośbę: „Kiedy mnie już nie będzie, chciałabym, żebyś dokończyła to, co ja...

Ile jesteś w stanie poświęcić dla swojej przyjaciółki?

jej, że jest chora na raka. Ma też niezwykłą prośbę: „Kiedy mnie już nie będzie, chciałabym, żebyś dokończyła to, co ja zaczęłam. Weź ślub z moim mężem, wychowaj moją córkę. Nauczę cię, jak zostać nową, lepszą Smidge. Smidge w wersji 2.0”

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/img/745/p_pdf74510010.pdf

wiolagg66 | 2015-08-08

Wspaniała książka.
Bardzo wzruszająca historia Smigde- kobiety, która niedługo umrze na raka. Mówi o tym swojej przyjaciółce i prosi, by ta przejęła jej życie. Dość dziwna prośba, ale koniecznie przeczytajcie co będzie dalej...

POLECAM !!! :)

Paulina | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

"Twoja kolej"to wzruszająca,bardzo życiowa powieść.Ukazuje nam paletę pełną uczuć-tych dobrych tj miłość,zaufanie,przyjaźń a także złych: smutek,żal,rozczarowanie i gniew.
Dodatkowym plusem jest to,iż autorka napisała książkę w formie listu.
Rewelacyjna powieść.

Magnetic_91 | 2013-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2013

"Ile jesteś w stanie poświęcić dla swojej najlepszej przyjaciółki?" Pytanie z okładki nad którym poważnie się zastanowiłam po skończeniu lektury tej książki.

"Twoja kolej" opowieść o wielkiej przyjaźni Danielle i Smidge, która została wystawiona na próbę po raz drugi ( pierwszy gdy Smidge zachorowała na raka płuc i Danielle się od niej odsunęła) i po raz drugi gdy nastąpił nawrót choroby. Wówczas nie ma już nadziei na wyzdrowienie: rak i przerzuty są już zaawansowane.

Historia przejmująca ze względu na temat jaki został poruszony.
Nowotwór płuc powoli przejmuje ciało i umysł Smidge. Jednak ta postanawia odejść z godnością i postanawia przekazać swoje życie swojej przyjaciółce. Ma zamiar być szczęśliwa do końca i nie powiedzieć o niczym swojej rodzinie. Ma za to cudowny plan.
Przekazać swoje życie w testamencie Danielle.
Ma dokończyć to co ona zaczęła, związać się z jej mężem i wychować córkę.
Nieprawdopodobne? Historia ciekawa jednak czasami irytująca ze względu na sposób bycia...

czeko | 2015-06-24

potrzebowałam trochę czasu po przeczytaniu, by zastanowić się, co tak na prawdę sądzę o tej książce
Z jednej strony typowe babskie piśmiennictwo o kobiecej przyjaźni wystawionej na próbę, z wplecionym wątkiem miłosnym głównej bohaterki i faceta, którego mieć nie powinna - sprawdzony przepis na ckliwe wieczory, książkę na podróż, przed snem itp itd
Z drugiej strony wkrada się wątek choroby, która w obecnych czasach dotyka bliskich lub znajomych każdego z Nas- choroby nowotworowej. Główna bohaterka od swojej apodyktycznej przyjaciółki otrzymuje jedno, główne życzenie, które ma spełnić po jej śmierci- ma przejąć jej życie, jej rodzinę, jej dom. Dlaczego? ponieważ silna i stanowcza przyjaciółka jak się okazuje, boi się, że gdy umrze, pamięć o niej minie, że jej rodzina i wszystko to na co pracowała, co tworzyła i pielęgnowała runie. Prośba należy do tych najtrudniejszych, ale nie jest całkiem wymyślona. W końcu wiele kochających matek, żon i współtowarzyszek życia boi się, że po ich...

książek: 1950
Julka | 2014-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2014

"Twoja kolej" to piękna powieść psychologiczna o prawdziwej przyjaźni pomiędzy dwiema kobietami (Danielle i Smidge), która rozpoczęła się, gdy obydwie miały po 13 lat i trwała niezmiennie ponad 20 lat, aż do śmierci jednej z nich, a nawet jeszcze pięć lat dłużej, bo tyle lat swojego życia poświęciła Danielle, żeby spełnić żądanie umierającej przyjaciółki odnoście jej córki i męża. Książka bardzo ciekawie napisana w formie listu-spowiedzi skierowanego do Jenny - córki zmarłej przyjaciółki. Skłania do zastanowienia, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla tych, których najmocniej kochamy.

makeAchange | 2016-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2016

Danny i Smidge to dwie kobiety, które nie tylko łączy przyjaźń, ale coś większego, coś silniejszego, są dla siebie rodziną. Kiedy inne osoby ich zawodziły, one były dla siebie oparciem. Faktem jest, że Smidge jest apodyktyczna, nie ma żadnego problemu z narzucaniem innego swojego zdania i mówieniu o tym bez ogródek. W przeciwieństwie do Danny (prowadzącej dość dziwną karierę w Los Angeles) jest matką i żoną, chociaż jak każda kobieta nie zawsze sprawdza się w tej roli stuprocentowo. Smidge ma coś jeszcze, czego nie ma Danny - złośliwego raka płuc. Mitem jest oczywiście, że choroba ta dotyka tylko palaczy, jest to nowotwór na który najczęściej umierają kobiety (też byłam lekko tym zdziwiona na egzaminie z patomorfolofii). Smidge dyrygowała całym życiem Danny, także jej plan nie wydaje się czymś nadzwyczajnym. Według niego Danny ma zająć jej miejsce, stać się dla jej męża -żoną i kochanką, a dla córki matką. Wydaje się, że to wszystko zachodzi już za daleko, Smidge jak komórki...

Swallow | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014

Co byśmy zrobili, gdyby okazało się, że nasza najlepsza przyjaciółka nieuleczalnie chora? Na pewno załamalibyśmy się i wspierali ją do ostatnich chwil jej życia. Jednak gdyby się okazało, że jej ostatnią wolą jest zastąpienie jej gdy jej już nie będzie?
Ta niesamowicie absurdalna rzecz przytrafiła się Danielle, miała stać się matką dla córki swojej przyjaciółki, panią jej idealnego domu, a co najgorsze być żoną jej męża. Każdy z nas z pewnością odmówiłby spełnienia wszystkich warunków umowy, jednak nasza bohaterka ma zbyt apodyktyczną i wszystko wiedzącą najlepiej BFF. Smidge nie dopuszcza do siebie słów i sprzeciwów Danielle przez co nie może zająć się własnym życiem.
Książka jest świetna, choć postać Smidge nie zbyt przypadła mi do gustu to polały się łzy. Naprawdę warto przeczytać.

czytam_podrozuje | 2016-08-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Powieść porusza bardzo trudny temat - umierania z wyznaczoną datą. Dla mnie książka była poruszająca. Wskazuje ona również na połączenie przyjaźni z ogromnym zaufaniem do drugiej osoby. Przyjaźń bywa różna, czasami ma wzloty i upadki w tym przypadku była to trudna przyjaźń, bo niosła ze sobą zobowiązanie....

Kasia | 2016-05-28
Przeczytana: maj 2016

Główna bohaterka bardzo mnie denerwowała. Polecam i warto wytrwać do końca.

Magdalena Gałaszewska | 2016-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 marca 2016

Zaintrygowała mnie fabuła tej książki i bardzo chciałam ją przeczytać. Jednak od samego początku zaczęłam się irytować zachowaniem i odzywkami głównej bohaterki. Myślałam sobie "jak ona tak może?", "co ona sobie wyobraża", "zostaw ją, nie zgadzaj się na wszystko". A później zaczęłam zastanawiać się czemu mi ta postać tak bardzo przeszkadza. I doszłam do wniosku, który nie stawia mnie w optymistycznym świetle. Po części ja też jestem taką Smidge. Zaczęłam się starać zrozumieć jej zachowanie i mimo paru absurdalnych pomysłów popierać ją w tym, co robi.
Książka o nowotworze, a jednak przedstawiona w inny, ciekawy sposób. Wyzwoliła u mnie masę emocji, od strachu przez gniew, radość, aż w końcu smutek. Nie sposób przy niej nie płakać.