Zbrodnia rodzi zbrodnię

Cykl: Ewa wzywa 07... (tom 65)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Morderstwo w niewielkim miasteczku Świerczewo w Karkonoszach. Nazwa miejscowości pochodzi od nazwiska dowódcy 2 armii Wojska Polskiego, generała Karola Świerczewskiego. W swojej willi zamordowany zostaje pułkownik Odrowaz, emerytowany uczestnik kampanii wrześniowej i walk na zachodzie Europy. Na miejsce zbrodni wyrusza milicyjna Warszawa z kapitanem Kowalczykiem na czele.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Agata | 2015-10-18

Zbrodnie wojenne rodzą morderstwo kilkadziesiąt lat później. W małym miasteczku ktoś zabija emerytowanego wojskowego, badacza drugiej wojny światowej, piszącego książki na ten temat. Podejrzenie pada na miejscowego niebieskiego ptaka, ale wkrótce okazuje się, że ślad prowadzi w przeszłość.