Wademekum szczęśliwego dziecka

poradniki
Esprit
2008-03-24
2008-03-24

"Pierwszy rok z życia dziecka" to książka , która opisuje jak powinien wyglądać rytm dobowy od narodzin do pierwszego roku życia . Niestety autorka trzyma się często bardzo rygorystycznych pór w jakich dziecko powinno jeść, ile oraz o jakich porach . Miejscami mam wrażenie,że jest niespójna w swoich poglądach .

Książka bardzo rygorystycznie opisuje jak powinien wyglądać dzień mamy i dziecka. Każde, nawet pięciominutowe odstępstwo od podanego harmonogramu wg autorki zaburza cały dzień. Opieka nad maluszkiem z zegarkiem w ręku i w stresie że się coś nie uda. Niestety dziecko śpi jak chce, je ile chce, nie da się zrobić tak jak autorka pisze, by karmić teraz 20 min, potem 40 minut. Jestem zdania, że można regulować lekko plan dnia maluszka, ale plan książki jest nieosiągalny i chyba trochę na wyrost. Potraktowałam tę książkę jako ogólny zarys tego jak może wyglądać karmienie i sen bo to pierwsza książka jaką przeczytałam więc dała mi jako taki obraz ile je dziecko i ile śpi.

odradzam!

• 2016
  • RODZICIELSTWO
  • Poradniki 1
  • DZIECKO- PIELĘGNACJA - PORADNIKI

Dodaj cytat z książki Wademekum szczęśliwego dziecka