Pierwsze potrawy twojego dziecka : jak wprowadzać pokarmy stałe podczas odstawiania od piersi

Tłumaczenie: Edyta Stępkowska
Wydawnictwo: Esprit
The contented little baby book of weaning : your one-stop guide to contented feeding.
9788361989165
dziecko, odżywianie

Po czym poznać, że dziecko jest już gotowe do przyjmowania pokarmów stałych? Kiedy można zacząć zmniejszać ilość podawanego mleka? Jak zmiany w sposobie żywienia wpływają na sen maluchów? Co powinnaś podać swojemu dziecku jako pierwszy pokarm stały? Kiedy wprowadzić do diety dziecka krowie mleko, a kiedy owoce? Jak rozwinąć u dziecka zdrowe nawyki żywieniowe i jak zadbać o urozmaiconą dietę? Na te pytania i wiele innych odpowiada książka Giny Ford Pierwsze potrawy twojego dziecka. Jak wprowadzać pokarmy stałe przy odstawianiu od piersi.

Znana i ceniona przez tysiące rodziców szczęśliwych maleństw autorka pomaga przejść bez trudu przez ważny okres odstawiania dziecka od piersi. Proponowany przez Ginę uniwersalny schemat dnia malucha to sprawdzona metoda na zapewnienie dziecku odpowiedniej ilości czasu na jedzenie, spanie i zabawę, jednak – jako że nie zawsze wszystko idzie „według podręcznika” – autorka pokazuje także, jak zaspokoić indywidualne potrzeby dzieci i dostosować program do ich upodobań i charakteru. Dzięki przedstawionym w książce opowieściom o dzieciach, którym pomagała Gina, dowiesz się między innymi, jak radzić sobie z niejadkami, w jaki sposób opiekować się dzieckiem, które nadspodziewanie szybko domaga się podawania mu przekąsek do rączki oraz jak odzwyczaić malucha od niezdrowych dań „ze słoika”.
Książka Giny Ford skierowana jest zarówno do matek, które karmią dzieci piersią jak i tych, które podają im mleko modyfikowane. Najlepiej korzystać z niej od samego początku, wprowadzając pokarmy stałe do diety małego dziecka, ale warto sięgnąć po nią także wtedy, gdy twój maluch ma już nawet osiem lub dziewięć miesięcy – na pewno znajdziesz w niej wiele cennych porad i wskazówek, jak rozwiązać problemy, które mogły się do tego czasu pojawić!

To nieprawda, że dieta małego dziecka musi być nudna! W poradniku Giny Ford obok fachowych porad znajdziesz także książkę kucharską, zawierająca wiele przepisów na pyszne i zdrowe potrawy dla twojego dziecka: od puree z gruszki po miniszaszłyki z łososia i kurczaka z warzywami pod pierzynką z płatków owsianych. Wiele z tych dań nadaje się do zamrożenia, zatem nie będziesz musiała spędzać całych dni w kuchni! Co więcej, na pewno także i ty wraz z całą rodziną skusisz się na makaron po chińsku i chrupiące rybne wstążki.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2010

Marzena | 2011-11-23