Czarownica z Dark Falls

Cykl: Niewidzialni (tom 2)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Gli Invisibili – La strega di Dark Falls
małodzież, przygoda
Ag2S

Na Wielkanoc, Douglas, Crystal i Peter mają kilka dni wolnych. Dziewczyna zaprasza przyjaciół do Dark Falls, miasteczka w Massachusetts, gdzie przekazuje się legendę o Maryann, czarownicy zabitej przez lokalnego bohatera Fincha Algernon’a podczas zażartej walki, w której zostali zabici także mężczyzna oraz jego jedyny syn. Douglas i Peter po przyjeździe do Dark Falls odkrywają, że Crystal...

Douglas i Peter po przyjeździe do Dark Falls odkrywają, że Crystal zniknęła, a ludzie z miasta, którzy zaangażowali się w historię zostają zamordowani w tajemniczych okolicznościach. Chłopcy są jedynymi którzy wiedzą że czarownica powróciła i szuka czegoś związanego ze swoją przeszłością, ale czego? Będą musieli wykorzystać wszystkie swoje siły, aby rozwiązać tę zagadkę, w której po raz kolejny nie wszystko jest tak jak się wydaje.

źródło opisu: www.zielonasowa.pl

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Lexie | 2014-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 września 2014

Ta część podobała mi się znacznie bardziej niż pierwsza. Bardzo zauroczyła mnie opowiedziana tutaj historia i choć jest to powieść dla młodszych ode mnie czytelników, to czytało mi się naprawdę przyjemnie !
Tylko jedna rzecz ~ "kurdebelans" - co to wgl. jest za słowo?? xD

red_diva | 2016-01-13
Przeczytana: styczeń 2016

Druga część dużo lepsza od pierwszej. Więcej się dzieje i historia jest lepiej opowiedziana oraz ciekawsza. Książka dla młodzieży o czym można się dowiedzieć po przeczytaniu pierwszych stron, więc jeżeli komuś się nie spodoba od razu może ją odłożyć :)

SzaraDama | 2014-10-06

Podobnie jak część pierwsza, ta jest cudowna. Również pochłonięta na dwa wdechy. Chyba przeczytam całą serię po raz kolejny ♥

Magdalena | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Jest to książka dla młodych czytelników. Ja jako, że się czuję dzieckiem, to lubię czasem i coś skierowanego dla dzieci przeczytać.
Pierwsze wrażenia: książka ma piękną okładkę.
Po drugie: na samym początku są wypisani wszyscy ważni bohaterowie. O każdym z nich jest kilka słów. Jak dla mnie: to też jest plus. Kto nie chce, nie przeczyta, kto chce przeczyta. I chyba warto przeczytać kilka słów o bohaterach. Szczególnie, gdy (tak jak ja) nie czytało się pierwszej książki o Niewidzialnych.
Po trzecie: książka jest wciągająca. Wydaję mi się, że starsi czytelnicy również znają w niej coś ciekawego.

Więcej: http://msmagi18.blogspot.com/2015/04/ksiazka-niewidzialni-czarownica-z-dark.html

kargulenka | 2015-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2015

Czytając tę książkę z przyjemnością przeniosłam się o kilka lat wstecz, do czasów kiedy byłam nastolatką. Porwała mnie zaklęta w niej historia, przygoda i dreszczyk niepokoju... Zdecydowanie polecam.

"Powinnam cię zabić. Być może to zrobię".

Giovanni del Ponte urodził się i mieszka w Turynie. Oprócz serii o Niewidzialnych napisał także powieść Niebezpieczna woda. Na swojej stronie autor pogłębia tematy poruszane w powieściach, opowiada o ulubionych książkach, filmach i komiksach, udziela porad początkującym pisarzom, stworzył też dział dla nauczycieli i bibliotekarzy.

Douglas przeniósł się do nowej szkoły ze względu na pracę ojca, który cały czas musi być w różnych miejscach. Nie nawiązuje tam żadnych nowych znajomości, co więcej - jest wyśmiewany ze względu na swój wygląd. Brakuje mu Crystal i Petera, którzy pokochali go takim, jakim był. Nie może zapomnieć o przygodach, które miały miejsce w Misty Bay w lecie i jak na życzenie pewnego dnia dostaje wiadomość od przyjaciółki.

Douglas zgodnie z zaproszeniem przyjaciółki przyjeżdża na Wielkanoc do Dark Falls, małego miasteczka w Massachusetts, gdzie ma się spotkać z Crystal i Peterem. Już podczas podróży do miasta zaczynają...

Huncfotka1906 | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

No łał. Podczas czytania tak mi się ręce trzęsły że sama sobie się dziwiłam. Książka super, aż szkoda że nie ma kolejnych części. Bardzo bym chciała się dowiedzieć co działo się puzniej między Douglasem a Crystal. Bardzo mi się książka podobała. Bardzo serdecznie polecam. :)

aktorka246 | 2014-11-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 04 listopada 2014

Ta część o wiele bardziej mi się podobała od poprzedniej. Jest ciekawsza i mniej naiwna plus do tego zakończenie zaskakuje. Jeśli poprzednia część ci się podobała to tą chyba pokochasz.
polecam

TalaZ | 2013-02-17
Przeczytana: luty 2013

Niewidzialni kontra czarownica

Czy wierzycie w duchy? W to, że niektóre z nich zostają na ziemi z powodu niedokończonych spraw? A co jeżeli duchy zostałyby, aby wyjawić mroczną prawdę, która pozwoliłabym zaznać chociaż chwili spokoju. Oczyściłaby nie tylko ich imię, ale także i bliskich. Jak i również zdołaliby zdjąć klątwę rzuconą przez zło, w dawnych czasach. Jeżeli jesteście ciekawi jak to mogłoby wyglądać, to koniecznie sięgnijcie po Niewidzialnych. Czarownica z Dark Falls.

Giovanni Del Ponte to włoski pisarz, który zasłynął na całym świecie debiutancką serią o przygodach trójki przyjaciół, rozwiązujących paranormalne sprawy z przeszłości. Niewidzialni. Czarownica z Dark Falls jest jej drugim tomem.

Doug, Peter i Crystal spotykają się ponownie. Dziewczyna zaprosiła ich na przerwę wielkanocną do domu wujostwa Douglasa w Dark Falls. Chce, bowiem aby Niewidzialni po raz kolejny wkroczyli do akcji. Miasteczko jest bowiem nawiedzone, a legenda która tutaj krąży dotyczy wiedźmy...

Patrycja | 2013-01-13

Niewiedzialni. Czarownica Dark Falls” autorstwa Giovanniego Del Ponte to druga część przygód Douglasa,Crystal oraz Petera. Jakie tym razem czekają ich przygody? Przekonajcie się sami.

Nasz główny bohater przenosi się do nowej szkoły. Nie jest on tam akceptowany,nie ma żadnych przyjaciół. Bardzo tęskni za Crystal i Peterem. Chłopiec w okresie wielkanocnym wybiera się do małego miasteczka Dark Falls gdzie będzie mógł znów spotkać się ze swoimi przyjaciółmi.
Douglas,Peter oraz Crystal reaktywowali grupę o nazwie „Niewidzialni”. Pewnego dnia niespodziewanie znika jeden z członków grupy-Crystal. Peter oraz Douglas postanawiają rozpocząć jej poszukiwania. Podejrzenia padają na niejaką Maryann,która nie żyje od 300 lat ale jej przekleństwo nadal ciąży nad Dark Falls,a sfora psów-widm nadal zabija każdą osobę,która zacznie zagłębiać się w tę tajemnicę. Chłopcy,aby odnaleźć swoją przyjaciółką nie zawahają się przed niczym. Zagłębiają się w niebezpieczną część lasu,zaczynają odkrywać co raz...