Uwierz Lucy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Afterlife". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
My So-called Afterlife
duchy uwierz lucy
AmyColl

Spirytyści, psychole, duchy, kumple… Kto mówi, że śmierć to koniec wszystkiego? Szesnastoletnia Lucy jest duchem. Od pół roku tkwi w miejscu, gdzie została zamordowana – to znaczy w miejskim szalecie na Carnaby Street w Londynie. Nie może się stamtąd wydostać. Jeremy jest jedynym człowiekiem, który ją widzi i słyszy. Lucy ma pecha, bo facet wygląda jak znękany życiem nauczyciel geografii, ale zyskuje przy bliższym poznaniu. Bardzo chce pomóc widmowej kumpeli i to się liczy!
Jeremy znajduje sposób, żeby jego podopieczna mogła swobodnie opuszczać swoje lokum. Lucy poznaje wkrótce przystojnego ducha o imieniu Ryan. Buntuje się, gdy Jeremy nalega, żeby na własną rękę spróbowali wytropić jej mordercę. Musi stawić czoło swoim obawom i lękom…

Powieść zaciekawia i wciąga, a humor stanowi przeciwwagę dla mrocznych wątków dotyczących zabójstwa i utraty. Książka świeża i odkrywcza. THE BOOKSELLER

źródło opisu: http://paranormalbooks.pl/2012/04/05/zapowiedz-uwierz-lucy/

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/images/8b43030922cd...»

Agata Kubica | 2019-10-09
Przeczytana: 09 października 2019

Niesamowita i wciągająca, przeczytałam A jednym tchem.

Mała_książkarka | 2019-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2019

O ile przy niektórych książkach nie mogę się zdecydować na konkretną ocenę, tak przy tej mam kompletną pustkę w głowie.
Od tej autorki czytałam już "Drugie bicie serca" i bardzo mi się podobało. Ta książka okazała się jednak trochę gorsza.
Zacznijmy od tego, że fabuła sama w sobie jest ciekawa. Mamy interesujący wątek morderstwa i główną akcję, która niemal zwala z nóg.
Ale z wykonaniem trochę gorzej.
Mimo że książkę czyta się szybko i przyjemnie, to nawet ja, która nie zwracam zbytniej uwagi na błędy w książkach, wyłapałam parę takich.
Po pierwsze, w czasie akcji mieliśmy takie jakby gwałtowne przeskoki. Np. bohaterka rozmawia z Jeremym, sam na sam, bo było to wcześniej napisane. I pojawia się takie coś:
Ryan zgodził się z tym, mówiąc...
Skąd tu nagle Ryan, skoro rozmowa była między Lucy a Jeremym???
Moim zdaniem autorka powinna to zaznaczać, a nie robić takie przeskoki i nie wiadomo co się dzieje.
Po drugie, niektóre wątki nie były dokończone. Nie wiem, czy "Dziewczyna...

hanterkaa | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Uważam,że książka ta skierowana jest dla nastolatków,którzy lubią czytać fantasy oraz opowieści o duchach.Dorosłym niekoniecznie musi się podobać.
Na początku powieści akcja rozwijała się dość wolno,co zniechęciło mnie do tej książki.Postanowiłam jednak doczytać ją do końca.Pomimo że została napisana z humorem to nie zaintrygowała mnie na tyle,abym sięgnęła po drugą część.

Mystery | 2016-12-28
Przeczytana: 2015 rok

Bardzo fajna opowiastka o dziewczynie - duchu.
Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości?

Jak sobie poradzi i kto ją wesprze?

POLECAM :))

Cassie | 2016-11-06
Na półkach: Przeczytane, Porzucone :c
Przeczytana: 06 listopada 2016

Nie lubię porzucać książek. W tym przypadku dziwię się samej sobie, że przebrnęłam przez jakieś... trzy czwarte objętości książki. Bohaterka irytująca do granic możliwości, historia raczej mało wciągająca, natomiast akcja skacze i nie ma zbyt wiele czasu na ułożenie się z niektórymi faktami. Plus czasami zdarzały się zawirowania - musiałam czytać akapit kilka razy, żeby zorientować się, że to inny dzień czy miejsce. Dwie gwiazdki dałam za Jeremy'ego i Ryana. Słodkie postaci, myślałam, że dla nich przebrnę - nie dałam rady. Nie warto.

Viconia | 2015-12-01
Przeczytana: 03 sierpnia 2012

Historie o życiu po życiu stały się ostatnio bardzo popularne. Ludzka ciekawość tego, co jest po drugiej stronie pobudza wyobraźnię, więc życie duchów w literaturze wygląda różnie. Jeśli zaś chodzi o „Uwierz Lucy” to duchy zdecydowanie poszły z duchem czasu!

Kiedy poznajemy Lucy, od jej śmierci minęło pół roku. Dowiadujemy się, że duch jest przywiązany do miejsca swojej śmierci, więc dziewczyna w perspektywie ma spędzenie wieczności w miejskiej toalecie. Niezbyt przyjemna wizja, trzeba przyznać. Lucy żyje tak do momentu, w którym w toalecie pojawia się Jeremy. Okazuje się, że chłopak ją widzi, co jest wielkim zaskoczeniem dla nich obojga. Kiedy mija pierwszy szok, Jeremy zaczyna odwiedzać naszego ducha coraz częściej. Streszcza jej ulubione seriale, przynosi czasopisma i próbuje się dowiedzieć jak może jej pomóc. Dzięki Jeremy’emu Lucy dowiaduje się, że nie tylko może opuścić miejsce swojej śmierci, ale też spotykać się z innymi duchami. W tym z absolutnie cudownym Ryanem. I kiedy...

Ann | 2015-11-17

Szczerze, czytam tą książkę, żeby mieć ją z głowy i jak najszybciej sprzedać. Historia bardzo ciekawa, ale sposób w jaki autorka ją przedstawia jest chaotyczny. Nie przepadam za takimi książkami i uważam, że jest to niewypał tej autorki (wybaczę jej to, jeśli jest to jej pierwsza książka). Czyta się szybko, to racja, bo czcionka jest w większych rozmiarach... Ale zdziwił mnie fakt, że dziewczynka siedząca w szkolnym kiblu przez pół roku, nie mająca kontaktu z nikim, jest całkiem osamotniona, nagle gdy spotyka Jeremiego nic nią tak szczególnie nie wstrząsnęło wewnętrznie, że w końcu ktoś ją zauważył. Bohaterka jest sarkastyczna, w niektórych momentach potrafi być miła, ale tylko gdy ma powód, też za nią nie przepadam :)

Physeter | 2015-05-22

Nie wiem co jest gorsze - sama książka czy opinie, które tutaj znalazłam. "Niebanalna, wzruszająca, cudna"?! Błagam!
"Uwierz Lucy" to najidiotyczniejsza książka jaką miałam w rękach i zaklinam was, byście nawet się do niej nie zbliżali. Przeczytałam ją w całości licząc, że może chociaż finał będzie niósł ze sobą jakiś morał... a tu figa.
Język prosty, jakby autorka pisała z myślą o przedszkolakach, a fabuła - wypisz wymaluj - niczym z tandetnego serialu o życiu amerykańskich nastolatek.
Zmarnowane pół godziny życia.

Monika | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Spojrzałam na swoje dłonie. Emanowały migotliwym blaskiem tysiąca iskier.
- Przyszedł mój czas - szlochałam. Oczyma zamglonymi od łez spojrzałam na Ryana. - Nie mogę zostawić cię samego.
Wstał i podszedł do mnie.
- Wcale nie musisz - powiedział z czułym usmiechem. - Popatrz.
Zerknęłam na jego wyciągnięte palce, tak samo jak moje otoczone świetlistą aureolą. ............. :)

Co dzieje sie z duszą w wypadku nagłęj śmierci? Dlaczego zostają i duchy krążą wśród nas? Jak mogą odejść, jakie zadanie mają jeszcze do wykonania?
Czy śmierć to koniec wszystkiego?

Ruthless_Woman | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 stycznia 2015

"Uwierz Lucy" to zabawna młodzieżówka, która roześmiała mnie i poprawiła humor. Jest lekka, nie trzeba się przy niej zbytnio wysilać. Krótka, ale wszystko się dzieje jak należy. Nie ma zbędnych opisów, akcja toczy się rytmicznie. Koniec powieści może nie zaskakuje, lecz człowiekowi się aż miło robi na sercu. Według mnie tak powinno być ;)