Czarownica z Dark Falls

Okładka książki Czarownica z Dark Falls Giovanni Del Ponte
Okładka książki Czarownica z Dark Falls
Giovanni Del Ponte Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Niewidzialni (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Niewidzialni (tom 2)
Gli Invisibili – La strega di Dark Falls
Zielona Sowa
2012-09-30
2012-09-30
Katarzyna Kolasa-Garibotto
małodzież przygoda

To zdecydowania moja ulubiona część z serii o przygodach Niewidzialnych. Kiedy ją czytałam bardzo się wciągnęłam w fabułę. Byłam nieco młodsza, gdy sięgnęłam po tę książkę, więc świat tam przedstawiony wydawał mi się mroczny i tajemniczy. Dodawało to ciekawego dreszczyku. Naprawdę bardzo polecam, szczególnie tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z czytaniem książek. Żałuję, że dalsze części nie zostały wydane w języku polskim.

Poznajemy więcej bohaterów i tak jak w przypadku pierwszej części są różni.
Akcja interesująca, trzyma w napięciu.
Należy wspomnieć o pięknej okładce książki.
Nadal Crystal i uczucia Douga do niej mnie potwornie irytują.
Kocham wszelkie baśnie i opowieści ludowe, a szczególnie te o czarownicach więc ta pozycja wyjątkowo przypadła mi do gustu.
Zakończenie bardzo zaskakujące!
Polecam, ponieważ na szczęście trzyma poziom pierwszego tomu❤💪

Poznajemy więcej bohaterów i tak jak w przypadku pierwszej części są różni.
Akcja interesująca, trzyma w napięciu.
Należy wspomnieć o pięknej okładce książki.
Nadal Crystal i uczucia Douga do niej mnie potwornie irytują.
Zakończenie bardzo...

Nic dodać, nic ująć jak to mówią. Tom drugi z serii o Niewidzialnych jest po prostu bajeczny. Uroczy, tajemniczy, pełen emocji, które przechodzą przez litery wprost w serce czytelnika. Ten tom czytałam bodajże do bardzo późnych godzin po 0:00 XD Co rozdział było " Tylko jeszcze ten jeden, no przecież nie skończę w takim napięciu" , " No ale ten jest krótki, to będzie chwila" itp. I nagle bum. Koniec książki. A to mówi samo za siebie. ;)

Przeczytałam, pokochałam i z pewnością wciąga. Wspaniale było czytać o przygodach osób, które są dziećmi, ale równocześnie są odważne i za wszelką cene chcą osiągnąć swój cel.

No łał. Podczas czytania tak mi się ręce trzęsły że sama sobie się dziwiłam. Książka super, aż szkoda że nie ma kolejnych części. Bardzo bym chciała się dowiedzieć co działo się puzniej między Douglasem a Crystal. Bardzo mi się książka podobała. Bardzo serdecznie polecam. :)

Druga część dużo lepsza od pierwszej. Więcej się dzieje i historia jest lepiej opowiedziana oraz ciekawsza. Książka dla młodzieży o czym można się dowiedzieć po przeczytaniu pierwszych stron, więc jeżeli komuś się nie spodoba od razu może ją odłożyć :)

W przeciwieństwie do Tajemnicy Misty Bay, Czarownica z Dark Falls jest powieścią w znacznym stopniu bardziej dojrzałą. Pisarz nie tylko w kunsztowny i interesujący sposób połączył legendę o lokalnej wiedźmie z problemami dorastającej młodzieży, ale również dopracował sposób kreacji postaci. Czarownica z Dark Falls kładzie dość mocny nacisk na rys psychologiczny głównego bohatera, Douglasa. Chłopak jest wychowywany przez jednego rodzica, co niesie ze sobą szereg kłopotów, przede wszystkim w komunikacji między ojcem a synem. Pracoholizm rodzica mocno odbija się na kondycji psychicznej i zachowaniu chłopca. Brak jakiegokolwiek zrozumienia ze strony dorosłych jest kwestią ponadczasową, o czym można się przekonać, odkrywając kolejne karty z historii lokalnego łowcy czarownic, Algernona Fincha, i jego syna Jonathana. Jednocześnie w powieści przedstawiono sytuację diametralnie różną od tej, w jakiej znajduje się Douglas. Peter, jego najbliższy przyjaciel, ma problem z nadopiekuńczością ze strony rodziców. Ich nadgorliwość w stosunku do jedynaka jest tak wielka, iż kontrolują każdy aspekt jego życia i stawiają mu coraz trudniejsze cele do zrealizowania. Z podobnymi problemami przyszło się kiedyś zmierzyć Primrose Peyne, córce Maryann. Kwestię stosunków między rodzicami a ich dziećmi spina wiele wątków, pokazując młodemu czytelnikowi jak ważne w codziennym życiu są miłość i zrozumienie.

Całość: http://portafortunas.pl/niewidzialni-czarownica-z-dark-falls-giovanni-del-ponte-recenzja/

Czytając tę książkę z przyjemnością przeniosłam się o kilka lat wstecz, do czasów kiedy byłam nastolatką. Porwała mnie zaklęta w niej historia, przygoda i dreszczyk niepokoju... Zdecydowanie polecam.

Jest to książka dla młodych czytelników. Ja jako, że się czuję dzieckiem, to lubię czasem i coś skierowanego dla dzieci przeczytać.
Pierwsze wrażenia: książka ma piękną okładkę.
Po drugie: na samym początku są wypisani wszyscy ważni bohaterowie. O każdym z nich jest kilka słów. Jak dla mnie: to też jest plus. Kto nie chce, nie przeczyta, kto chce przeczyta. I chyba warto przeczytać kilka słów o bohaterach. Szczególnie, gdy (tak jak ja) nie czytało się pierwszej książki o Niewidzialnych.
Po trzecie: książka jest wciągająca. Wydaję mi się, że starsi czytelnicy również znają w niej coś ciekawego.

Więcej: http://msmagi18.blogspot.com/2015/04/ksiazka-niewidzialni-czarownica-z-dark.html

Pierwsze wrażenia: książka ma piękną okładkę.

Ta część o wiele bardziej mi się podobała od poprzedniej. Jest ciekawsza i mniej naiwna plus do tego zakończenie zaskakuje. Jeśli poprzednia część ci się podobała to tą chyba pokochasz.
polecam

polecam