Tajemnica Misty Bay

Cykl: Niewidzialni (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Gli Invisibili – Il segreto di Misty Bay
Ag2S

Douglas spędza letnie wakacje do domu swego wuja Kena w Misty Bay - mglistym miasteczku na północnym wybrzeżu Kalifornii. Tu poznaje Petera i Crystal (którą babcia nauczyła kontrolować telepatyczne zdolności). Przygoda nabiera odcieni intrygi, gdy w tajemniczych okolicznościach umierają babcia Crystal oraz inni przyjaciele z dzieciństwa wujka Kena. Odkrycie pamiętnika prowadzonego przez wuja gdy był w ich wieku, prowadzi do odkrycia, że ponad 30 lat temu Angus Scrimm, ceniony burmistrz Misty Bay, w celu zwiększenia swej magicznej mocy zdecydował się poświęcić niektóre dzieci uprowadzone przez niego. Interwencja wuja Kena i jego przyjaciół, zebranych w bandę Niewidzialnych, uratuje życie dzieci: dzięki zaklęciu, które wymyśliła banda, mag został uwięziony w jaskini na klifie. Teraz można byłoby pomyśleć, że Angus Scrimm powrócił.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Patton | 2013-11-08
Przeczytana: październik 2013

Fabuła przedstawiona w książce zaczyna się dość intrygując ale im więcej przewrócimy kartek tym bardziej zagmatwana staje się akcja. Być może jest to tylko moje odczucie, które wynika z tego, że czytałem tę pozycję na raty. Takie podejście z mojej strony, podyktowane było złym sformatowaniem tekstu na czytnik, w którym występowały porozrzucane litery lub zespolone wyraz.
Książka ta nie jest może tak porywająca jak inne pozycje z gatunku fantastyki ale ogólnie za całość - zasługuje na ocenę dobrą.

Lexie | 2014-09-29
Na półkach: 2014
Przeczytana: 29 września 2014

Przyznam, że sięgnęłam po pozycją nie do końca skierowaną w moją kategorię wiekową. Jednak czytało mi się lekko i przyjemnie.
Albo nie pamiętam już, jak rozmawiają ze sobą 12-letnie dzieciaki, albo niektóre dialogi są tutaj czasem lekko nienaturalne. Historia jest ciekawa, jednak czasem mam wrażenie zbyt zagmatwana. Jednak całokształt mi się podobał. Zdecydowanie byłabym fanką tej książki, gdybym przeczytała ją jakieś 5-10 lat temu :)

Luiz White-Wine | 2014-02-14
Na półkach: Chcę w prezencie

Moje wspomnienia z tą książką są bardzo dobre. Treść zapisana w ciekawy sposób oraz wciągająca fabuła

SzaraDama | 2014-10-06

Trzymająca w napięciu. Pochłonęłam ją na dwóch wdechach. Idealna ♥

PolkaPati | 2014-11-18
Przeczytana: 17 listopada 2014

Książka ewidentnie jest dla dzieci do 13 roku życia, dla dorosłego czytelnika jest nudna i bardzo nie jasna. Z początku nie wiedziałam o co w niej chodzi, ale później jakoś załapałam co autor ma na myśli wprowadzając nas w świat Magii i zniszczenia. Książka ma zaledwie 208 stron bardzo szybko ją się czyta (Jak już się wie o co chodzi :-P). Autor porusza kwestię miłości, stracie, śmierci i odrodzeniu. Książka nie była za specjalna.

red_diva | 2016-01-01
Na półkach: Młodzieżowe
Przeczytana: styczeń 2016

Typowa przygodowa książka dla młodzieży, czyli już nie dla mnie:) Czyta się szybko i przyjemnie, fabuła ciekawa i sporo się dzieje. Czytelnikom w wieku od 10 do 15 lat przygody "Niewidzialnych" na pewno przypadną do gustu:)

Abigail | 2012-11-14
Przeczytana: 12 listopada 2012

"Czary to zabawa dla dzieci"

Giovanni Del Ponte urodził się i mieszka w Turynie. Oprócz serii o Niewidzialnych napisał także powieść Niebezpieczna woda. Strona autora: www.giovannidelponte.com. Na swojej stronie autor pogłębia tematy poruszane w powieściach, opowiada o ulubionych książkach, filmach i komiksach, udziela porad początkującym pisarzom, stworzył też dział dla nauczycieli i bibliotekarzy.

Douglas jest dwunastoletnim dość otyłym, ospałym i niezbyt odważnym chłopcem. Przyjmuje zaproszenie swojego wujka i jedzie do niego na wakacje do małego miasteczka Misty Bay. Podczas lotu samolotem Douglas zaczyna mieć dziwne sny, które uważa za świetny pomysł na film. Śni mu się grupa dzieciaków nazywająca siebie "Niewidzialnymi". Po przyjechaniu do domu wujka poznaje cichego Petera, który już po kilku dniach staje się jego najlepszym przyjacielem. Jednak w mieście zaczynają dziać się straszne rzeczy...

Okazuje się, że przed sześćdziesięcioma laty istniała banda nosząca nazwę...

Niedam | 2015-03-16
Na półkach: TaTa czyta
Przeczytana: 15 marca 2015

Pozwólcie, że zacytuję moją córkę. Oto jej opinia :
"Tata ta ta ba ba mama, ksi, baba, tata, taa, ksi, babababa mamamamam, ciiiiii, taaaaata bu maaaamaaam baba ksi".

W wolnym tłumaczeniu. Bardzo podobała mi się ta książka tatusiu. Dowiedziałam się z niej wiele na temat przyjaźni. Jak silna więź czworga ludzi potrafi przezwyciężyć zło. Moim ulubionym bohaterem była Crystal, bo to ona przyczyniła się do powstania nowego pokolenia Niewidzialnych.

Oliwia poleca, tata też - fajnie, że czyta mi książeczki.
Brać i czytać.

P.S. od Taty
"Książka dla dzieci i młodzieży" - ej ja nie jestem ...

TalaZ | 2013-01-03
Przeczytana: styczeń 2013

Niewidzialni obecni?

Giovanni Del Ponte to włoski pisarz, który od najmłodszych lat interesował się komiksem. Swoich sił próbował także w dziedzinie kinematografii, jednak praca przy filmach nie dawała mu pełnej satysfakcji. Dlatego właśnie postanowił spróbować swoich sił w pisarstwie. Jego debiutancka powieść Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay ujrzała światło dzienne w 2000 roku. Od tamtej pory, autor ma na swoim koncie już pięć powieści, z czego cztery z nich to kolejne tomy z cyklu Niewidzialni.

Douglas przyjeżdża do swojego wujostwa, mieszkającego w małym portowym miasteczku Misty Bay, na wakacje. Od samego początku zaczynają dziać się z nim dziwne rzeczy. Chłopaka zaczynają dręczyć dziwne koszmary, w których za każdym razem pojawia się grupa przyjaciół określająca siebie mianem Niewidzialnych. Szybko wychodzi na jaw, że jednym z członków tej grupy był wujek Douglasa – Ken.

Przebywając w miasteczku chłopak szybko zdobywa dwójkę przyjaciół – Petera i Crystal. Razem tworzą...

Rocky | 2013-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Niewidzialni ku mojemu rozczarowaniu okazali się "widzialni" :D
Jednak to raczej jedyny minus. Akcja toczy się w wakacje w małym miasteczku Misty Bat, którego historia przed lat powraca. Trójka przyjacół, na czele z Crystal- telepatką, rozwiązuje historie Niewidzialnych- szóśtki przyjaciół, ktora dzięki czarą przed 60 lat pokonała czarodzieja.
Magiczne moce i zagrożenie powracają. Dawni niewidzialni umierają w niewyjaśnionych okolicznościach. Przyczyny wydają się naturalne (typu zawał i udar), ale ciała pokrywała morska woda.
Crystal wnuczka jednej z dziewczynek niewidzialnych postanawia mimo ostrzeżeń " czary to nie zabawa dla dzieci" i zmowy milczenia, rozwiązać zagadkę. Pomaga jej przyjaciel- Peter, a także nowy znajomy -siostrzeniec kolejnego członka niewidzialnych.
Książka jest dość ciekawa, kończy się starciem dawnych przyjaciół- przywódców niewidzialnych i ukazuje zmiane ideałów w człowieku wraz ze upływającymi latami, ale nie jestem pewna czy był to zamierzony "morał"...