Karol z Atmy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Karol Szymanowski, Atma
Dona

Książka jest portretem Karola Szymanowskiego, widzianego oczami siostrzenicy, która w latach dwudziestych i trzydziestych, wówczas kilkunastoletnia, często spędzała u niego wakacje. Wydawnictwo jest wspomnieniem nie tylko o kompozytorze, ale także o Zakopanem czasów międzywojennych, kiedy było popularnym miejscem odwiedzin dla wielu artystów jak np. Witkacy, Jaracz, Stryjeński, o których także znajdziemy dłuższe lub krótsze wzmianki.

źródło opisu: http://www.kkn.pl/index.php?s=karta&id=432

źródło okładki: http://www.kkn.pl/index.php?s=karta&id=432

tazi | 2014-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Wzruszająca w swej dziecięcej prostocie wspomnień o wybitnej osobistości polskiej kultury. Szymanowski widziany oczami dziecka, wspominany przez dorosłą kobietę tak, jak postrzegała go będąc małą dziewczynką. Niewątpliwie Iwaszkiewicz miał racje pisząc w przedmowie, iż książeczka ta ukazuje Zakopane jakiego już nigdy więcej nie będzie.

VeroEikon | 2015-01-10
Isabelle | 2014-10-17