Hania i Jarosław Iwaszkiewiczowie: esej o małżeństwie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Eseistyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04268-7
Piotr

Poruszająca opowieść o życiu małżeństwa Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, ukazująca w nowym oświetleniu dramatyczne losy tego związku, a zarazem trudną harmonię dwojga wybitnych indywidualności. Piotr Mitzner ujawnia niezwykły talent biografa, umiejętnie łącząc opowieść o życiu codziennym domu na Stawisku z nieznanymi dokumentami z archiwum pisarza. Książka ma szansę stać się jedną z najważniejszych prac biograficznych w polskiej literaturze.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

Monika | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Pierwsze wydanie tej książki ukazało się 16 lat temu. Od tego czasu ukazało się kilka świetnych książek dotyczących Iwaszkiewicza, ze znakomitym "Innym życiem" Radosława Romaniuka na czele. Publikacja Piotra Mitznera na tym tle wydaje się być dość pobieżna. Przeczytałam z przyjemnością, bo lubię czytać o Iwaszkiewiczu, ale zachwytu nie było. Na plus mogę policzyć cytaty z wierszy poety odnoszące się do konkretnych wydarzeń z historii jego małżeństwa. Przyznaję, że twórczość poetycka Iwaszkiewicza jest mi mniej znana, a te fragmenty zachęciły mnie do zajrzenia do jego tomików.

Iwona | 2011-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2011

Bardzo ciekawa opowieść o związku ludzi tak bardzo się różniących. Autor wykorzystał osobiste zapiski Iwaszkiewiczów oraz wspomnienia ich przyjaciół i znajomych. Szkoda, że niektóre etapy ich życia zostały tak skąpo udokumentowane.

czytankianki | 2011-12-02
Przeczytana: 23 listopada 2011