To jest wasze życie. Być sobą w chorobie przewlekłej

Seria: Przez Rzekę
Wydawnictwo: Świat Książki
837391756X
okruszek

Zapis doświadczeń i przemyśleń autorki, która od wielu lat cierpi na chorobe przewlekłą. "Oczywiście doświadczenia choroby się nie wybiera. Ale przecież i czas choroby jest także czasem życia. Nie da się go wziąć w nawias. W miarę możności trzeba mu wydzierać ile się da na przebywanie w nieskrępowanej sferze wyobraźni, albo na obcowanie z rodziną, przyjaciółmi, na pracę, na jakąś dostępną...

"Oczywiście doświadczenia choroby się nie wybiera. Ale przecież i czas choroby jest także czasem życia. Nie da się go wziąć w nawias. W miarę możności trzeba mu wydzierać ile się da na przebywanie w nieskrępowanej sferze wyobraźni, albo na obcowanie z rodziną, przyjaciółmi, na pracę, na jakąś dostępną rozrywkę. W każdym razie trzeba uznać rzeczywistość czasu choroby. Tylko trzymając się mocno rzeczywistości, będziemy w stanie w jakiś sposób się od choroby oderwać, jednocześnie z nią walcząc" - fragment książki.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/

jagoda | 2016-11-24

Jestem chora na nieuleczalną chorobę, dlatego życie z chorobą przewlekłą według p. Baranowskiej bardzo mnie zainteresowało. I wiele spostrzeżeń, myśli autorki pomaga mi.Cieszę się, że trafiłam na tę pozycję i polecam nie tylko osobom zmagających się z chorobą przewlekłą.

Socik89 | 2011-10-28

Wspaniała książka, która pokazuje sposoby przetrwania w chorobie przewlekłej. I choć ton (lekko moralizatorski) mógł drażnić, warto po nią sięgnąć. Baranowska uczy walki nie tylko z chorobą, ale także (a może i przede wszystkim) tej najtrudniejszej- walki z samym sobą.

halszka31 | 2011-10-14

To jest książka, która uczy partnerstwa: pacjenta z lekarzem.Jak stać się podmiotem, a nie przedmiotem w tej relacji.
Głęboki podziw dla autorki.

Aneta | 2010-09-18
Przeczytana: lipiec 2010

Bardzo dobra książka. Wspaniały fragment o miłości: "Miłość to aktywność uczuciowa. Ten, kto kocha tylko jedną osobę, a obojętny jest wobec wszystkich innych, nie kocha prawdziwie. Miłość to postawa wobec świata i właściwość charakteru, a nie zazdrosne uczucie wobec jednej osoby." Serdecznie polecam!

psotka2112 | 2010-07-23

Przeczytałam, bo choruję na tę sama chorobę, co autorka. I chciałam się dowiedzieć, jak Ona reaguje na ból. I dowiedziałam się.

silverraven | 2016-11-26
Przeczytana: 16 kwietnia 2016