Skradziony obraz

Tłumaczenie: Oskar Styczeń
Cykl: Na tropie sensacji
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Lo strano caso del ritratto fiammingo

Nikola i Simon na tropach sensacyjnej kradzieży: w słynnej galerii sztuki dochodzi do włamania. Jednak, co bardzo dziwne, z galerii zostaje skradziony tylko mały, flamandzki obraz. Podejrzliwi detektywi-amatorzy próbują ustalić, dlaczego z pozoru niewiele warty obraz jest tak cenny i ważny. I tak krok po kroku odkrywają kolejną zbrodnię, którą muszą wyjaśnić.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2012

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/ksiazki/zapowiedzi/Skradziony_obraz/

Kasia | 2013-07-12
Przeczytana: 12 grudnia 2012

„Skradziony obraz” to już trzeci tom przygód grupy niezwykłych detektywów-amatorów z zaułka Woltera w Paryżu. Tym razem przed naszymi bohaterami stoi nie lada wyzwanie, próbują rozwiązać zagadkę pewnego obrazu, skradzionego z jednej z paryskich galerii sztuki. W tej niby banalnej sprawie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że choć tajemniczy włamywacz musiał być prawdziwym profesjonalistą, ponieważ pokonał wiele skomplikowanych zabezpieczeń, nie skusił się na żaden z cennych eksponatów, a jedynie na kopię małego, flamandzkiego malowidła.

Duet Baccalario i Gatti ponownie stanął na wysokości zadania i nie zawiódł moich oczekiwań. Podobnie jak w przypadku poprzednich tomów cyklu „Na tropie sensacji”, tak i tym razem mamy do czynienia z interesującą fabułą, intrygującym wątkiem kryminalnym, morderstwem, pościgami oraz zdolnym detektywem wysilającym swoje szare komórki, by spleść w całość wszystkie poszlaki. O przepraszam, detektywów jest aż siedmiu! Jednym słowem, każdy mały...

O tej serii pisałam Wam już dwa razy. Najpierw, gdy pojawiła się na rynku pierwsza część cyklu "Na tropie sensacji" - "Kieliszek Trucizny", oraz w momencie, gdy kolejna część pt. "Magiczna zagadka" była nowością wydawnictwa Zielona Sowa. Od tamtej pory nie mogłam doczekać się kolejnego tomu. Choć wydawałoby się, że już wyrosłam z takich książek to ta seria bardzo przypadła mi do gustu. Z ogromną przyjemnością podziwiam wyczyny grupki detektywów amatorów z zaułka Woltera i jestem pewna, że w przyszłości moje dziecko także chętnie do nich zajrzy.

Tym razem Pani Jaśmina, Leon, Ernest, Ludwik, Ferdynand, Bruno, Wiktor, Nikola, Simon oraz Walentyna, czyli członkowie tajnego klubu detektywów-amatorów zmierzą się z bardzo trudną zagadką dotyczącą zniknięcia obrazu o jakby się wydawało bardzo znikomej wartości. To właśnie ten szczegół sprawił, że nasi bohaterowie postanowili zainteresować się dogłębniej tą sprawą. Czuli, że ta z pozoru mało istotna kradzież może kryć ważną sprawę....

Kinga | 2015-06-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czasami warto przeczytać książkę dla dzieci. Choćby tak dla odmóżdżenia, żeby przypomnieć sobie dawne czasy. Ale dobrze by było, gdyby choć raz trafiła się książka i dla dzieci, i dla dorosłych. A takiej ze świecą szukać.

W słynnej galerii sztuki dochodzi do włamania. Ale, co dziwne, ginie tylko jeden, nic nie warty obraz. Podczas próby wyjaśniania tej dziwnej kradzieży ginie Tancerz, który mógł mieć coś wspólnego ze sprawą. Czy głównym bohaterom, Nikoli i Simonowi, uda się rozwiązać tę zagadkę?

Muszę przyznać, że książka trochę mnie zawiodła. Moim zdaniem humor, na siłę wpleciony w fabułę, denerwuje bardziej niż choćby głupie imiona bohaterów czy wstawki z życia codziennego tych dzieci.

Denerwujące jest również to, że w kluczowym momencie pojawia się kilka postaci, no właśnie, pojawia się ot tak, nawet nie jesteśmy z nimi zaznajomieni, nie zdążyliśmy ich poznać. A one, jak się okazuje, odgrywają jedną z ważnych ról w całej historii. Moim zdaniem powinni się już przewijać w...

Weronika | 2018-07-07
Na półkach: Summerki, 2018, Przeczytane, Posiadam

Książka ,, Skradziony obraz " była całkiem niezła, choć uważam, że inna część ,, Kieliszek trucizny " była dużo ciekawsza. Może wydaje mi się tak, ponieważ lubię kryminały, a wspomniana wcześniej książka moim zdaniem była bardziej kryminalna.

Julia | 2014-02-05

Tą książkę czytałam jako drugą z tej serii a pierwszą kieliszek trucizny bardziej mi się podobał kieliszek trucizny choć tą książkę też warto przeczytać

Karriba | 2012-10-25
Przeczytana: 23 października 2012

Kiedy byłam mała (tzn. mała jestem nadal, ale kiedy byłam młodsza :)) zawsze chciałam być kimś wyjątkowym - mieć supermoce o których nie wie nikt w szkole albo odkryć chociaż, że w lesie stoi stary, opuszczony dom, którego jakimś cudem nikt jeszcze nie zauważył.

Nikola i Simon mieszkają w Paryżu, uczą się w szkole, a w każdy czwartkowy wieczór spotykają się w mieszkaniu legendarnego detektywa, aby razem z innymi mieszkańcami zaułka Woltera zajmować się rozwiązywaniem różnych nierozwiązanych spraw.

Tym razem chodzi o to, że z jednej z paryskich galerii sztuki ktoś ukradł obraz, który miał znikomą wartość. Złodziej nie zawracał sobie głowy dziełami sztuki o dużo większej wartości. To budzi podejrzenia detektywów z zaułka Woltera.

"Skradziony obraz" to zgrabnie napisana historia, którą czyta się bardzo szybko. Prosty język również jest w tym przypadku zaletą. Akcja jest dynamiczna, każdy rozdział przynosi nowe odkrycia, nowe fakty, przez co czytelnik nie ma czasu się...

Lenka | 2013-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 09 marca 2013

"Skradziony obraz" to trzecia z serii książeczek opowiadająca o grupie detektywów-amatorów autorstwa dwóch włoskich pisarzy, kierowana do dzieci około 12 roku życia. Mimo, że dwanaście lat skończyłam już dość dawno całkiem dobrze bawiłam się rozwiązując kolejną zagadkę w towarzystwie młodych Gaillardów i ich przyjaciół z zaułka Woltera.
Tak jak można domyślić się czytając tytuł - tym razem mamy do czynienia ze złodziejem obrazów. Jednak sprawa jest na tyle wyjątkowa, że zaginione dzieło nie jest specjalnie wartościowe, a głównym podejrzanym jest emerytowany złodziej kochający się w medialnych i bardzo opłacalnych kradzieżach.
Nietrudno domyślić się, że rozwikłanie zagadki znajdujemy dopiero na ostatnich stronach. Co ciekawsze tym razem nie udało mi się domyślać zakończenia przed tym, zanim wpadli na to nasi bohaterowie! Widocznie poziom trudności zagadek rośnie wraz z numerem tomu.
Jak zawsze - książeczka posiada mnóstwo czarno-białych ilustracji i olbrzymi druk, co powoduje, że...

Jolanta | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Trzecia i ostatnia odsłona prywatnych śledztw prowadzonych przez grupke detektywów-amatorów z paryskiej kamienicy. Po długim okresie posuchy zabueraja sie oni za rozwiązanie kolejnej zagadki. Tempo niesamowite. Nieskromnie przyznam iż dopiero ten tom pozwolił mi domyśleć się deko wcześniej kto popełnił zbrodnie i z jakich powodów i jaki będzie finał ksiązki. Ale i tak czytałam do konca z wypiekami na twarzy. Jestem ponad 3 razy starsza od najmłodszego detektywa a siedziałam z książką jak zamurowana. Polecam i te serię i tego autora.

Kamila | 2014-05-13
Przeczytana: marzec 2014

Najgorsza z tej serii! Nie można się połapać.. tutaj obraz, nagle morderstwo, jakieś perfumy.. za dużo. Jak dla mnie - nie udane. Tę opinię podziela też moja koleżanka.

| 2014-07-05

Cudowna jak każda z serii. Wspaniała i trzymająca w napięciu historia. Polecam i czekam na więcej.