Skradziony obraz

Tłumaczenie: Oskar Styczeń
Cykl: Na tropie sensacji
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Lo strano caso del ritratto fiammingo

Nikola i Simon na tropach sensacyjnej kradzieży: w słynnej galerii sztuki dochodzi do włamania. Jednak, co bardzo dziwne, z galerii zostaje skradziony tylko mały, flamandzki obraz. Podejrzliwi detektywi-amatorzy próbują ustalić, dlaczego z pozoru niewiele warty obraz jest tak cenny i ważny. I tak krok po kroku odkrywają kolejną zbrodnię, którą muszą wyjaśnić.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2012

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/ksiazki/zapowiedzi/Skradziony_obraz/

Rafi | 2019-06-12
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Dziecięcy kryminał, bardzo wciągający. Miła perspektywa i odskocznia. Kto nie przekonany ten przeczyta.

Weronika | 2018-07-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018, Summerki

Książka ,, Skradziony obraz " była całkiem niezła, choć uważam, że inna część ,, Kieliszek trucizny " była dużo ciekawsza. Może wydaje mi się tak, ponieważ lubię kryminały, a wspomniana wcześniej książka moim zdaniem była bardziej kryminalna.

Jolanta | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Trzecia i ostatnia odsłona prywatnych śledztw prowadzonych przez grupke detektywów-amatorów z paryskiej kamienicy. Po długim okresie posuchy zabueraja sie oni za rozwiązanie kolejnej zagadki. Tempo niesamowite. Nieskromnie przyznam iż dopiero ten tom pozwolił mi domyśleć się deko wcześniej kto popełnił zbrodnie i z jakich powodów i jaki będzie finał ksiązki. Ale i tak czytałam do konca z wypiekami na twarzy. Jestem ponad 3 razy starsza od najmłodszego detektywa a siedziałam z książką jak zamurowana. Polecam i te serię i tego autora.

Kinga | 2015-06-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czasami warto przeczytać książkę dla dzieci. Choćby tak dla odmóżdżenia, żeby przypomnieć sobie dawne czasy. Ale dobrze by było, gdyby choć raz trafiła się książka i dla dzieci, i dla dorosłych. A takiej ze świecą szukać.

W słynnej galerii sztuki dochodzi do włamania. Ale, co dziwne, ginie tylko jeden, nic nie warty obraz. Podczas próby wyjaśniania tej dziwnej kradzieży ginie Tancerz, który mógł mieć coś wspólnego ze sprawą. Czy głównym bohaterom, Nikoli i Simonowi, uda się rozwiązać tę zagadkę?

Muszę przyznać, że książka trochę mnie zawiodła. Moim zdaniem humor, na siłę wpleciony w fabułę, denerwuje bardziej niż choćby głupie imiona bohaterów czy wstawki z życia codziennego tych dzieci.

Denerwujące jest również to, że w kluczowym momencie pojawia się kilka postaci, no właśnie, pojawia się ot tak, nawet nie jesteśmy z nimi zaznajomieni, nie zdążyliśmy ich poznać. A one, jak się okazuje, odgrywają jedną z ważnych ról w całej historii. Moim zdaniem powinni się już przewijać w...

| 2014-07-05

Cudowna jak każda z serii. Wspaniała i trzymająca w napięciu historia. Polecam i czekam na więcej.

Kamila | 2014-05-13
Przeczytana: marzec 2014

Najgorsza z tej serii! Nie można się połapać.. tutaj obraz, nagle morderstwo, jakieś perfumy.. za dużo. Jak dla mnie - nie udane. Tę opinię podziela też moja koleżanka.

Julia | 2014-02-05

Tą książkę czytałam jako drugą z tej serii a pierwszą kieliszek trucizny bardziej mi się podobał kieliszek trucizny choć tą książkę też warto przeczytać

Artur | 2013-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2013

Świetna książka, którą każdy fan powieści sensacyjnych dla młodzieży powinien przeczytać.

Kasia | 2013-07-12
Przeczytana: 12 grudnia 2012

„Skradziony obraz” to już trzeci tom przygód grupy niezwykłych detektywów-amatorów z zaułka Woltera w Paryżu. Tym razem przed naszymi bohaterami stoi nie lada wyzwanie, próbują rozwiązać zagadkę pewnego obrazu, skradzionego z jednej z paryskich galerii sztuki. W tej niby banalnej sprawie nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że choć tajemniczy włamywacz musiał być prawdziwym profesjonalistą, ponieważ pokonał wiele skomplikowanych zabezpieczeń, nie skusił się na żaden z cennych eksponatów, a jedynie na kopię małego, flamandzkiego malowidła.

Duet Baccalario i Gatti ponownie stanął na wysokości zadania i nie zawiódł moich oczekiwań. Podobnie jak w przypadku poprzednich tomów cyklu „Na tropie sensacji”, tak i tym razem mamy do czynienia z interesującą fabułą, intrygującym wątkiem kryminalnym, morderstwem, pościgami oraz zdolnym detektywem wysilającym swoje szare komórki, by spleść w całość wszystkie poszlaki. O przepraszam, detektywów jest aż siedmiu! Jednym słowem, każdy mały...

Dominika Pyza | 2013-04-11
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Jak dla mnie dobra obyczajówka.