Droga do domu

Wydawnictwo: Znak Literanova
The long way home
literatura piękna
Ag2S

Historia podróży czterech kobiet, które zupełnie przypadkowo odkrywają, jak wiele je łączy. Marnie nie wierzy, że może ją spotkać jeszcze coś dobrego w życiu. Gdy zmarł jej partner, utraciła możliwość spotykania się z jego synem, którego wychowywała jak własne dziecko. Wówczas pojawia się w jej życiu Jazzy: urocza i tryskająca energią dziewczyna. Przekonuje Marnie oraz dwie inne...

Wówczas pojawia się w jej życiu Jazzy: urocza i tryskająca energią dziewczyna. Przekonuje Marnie oraz dwie inne przypadkowo spotkane kobiety, aby wyruszyły razem w podróż. Marnie będzie mogła dzięki temu spotkać się ze swoim synem.

Pozostałe kobiety nie wiedzą jeszcze, jak bardzo potrzebują ciepła i towarzystwa, które pomogą im uleczyć niezagojone rany.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Arlet | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie spodziewałam się, że taka niepozorna książeczka da mi tyle radości podczas czytania. Wypożyczyłam z tej serii cztery pozycje i tę zostawiłam sobie na koniec, bo miała najmniejszy rozmiar czcionki ze wszystkich. Okazało się, że jest najlepsza z nich. To powieść drogi, bowiem cztery kobiety wyruszają samochodem, by jedna z nich mogła spotkać się z synem zmarłego partnera. Jednak każda z bohaterek zyskuje coś dla siebie podczas tej wyprawy. Jedna wychodzi dzięki niej z depresji i pierwszy raz przekracza granicę rodzimego stanu oraz ratuje życie przyjaciółce. Druga godzi się ze śmiercią córki, gdyż zabójca wreszcie zostaje ukarany. Trzecia odnajduje swoje miejsce na ziemi, a Marnie - główna bohaterka poznaje prawdę o zmarłym partnerze i odzyskuje chęć do życia dzięki miłości przybranego syna.
Ta powieść jest jak plaster miodu - słodka, ciepła i bardzo wciągająca. Mimo, iż nie wszystkie bohaterki na poczatku darzą się sympatią, to wspólne przejścia tak je ze sobą łączą, że zostają...

Kocia_matka | 2017-04-22
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Głównymi bohaterkami powieści są cztery kobiety. Każda z nich jest całkowicie inna od pozostałych. Jednakże te właśnie różnice sprawiają, że tak łatwo jest im wyruszyć we wspólną podróż, dzięki której jedna z nich - Marnie - zobaczy swojego syna. Pozostałe kobiety: Lavrene, która jest zdziwaczałą staruszką, niewychodzącą z domu; Rita, która straciła córkę i nadal liczy, że znajdzie dowody na obciążenie zabójcy oraz Jazzy - energiczna, młoda osoba, podążająca w kierunku, który ukazuje jej przeznaczenie. Czy te cztery tak różne kobiety będą w stanie przeżyć wspólną podróż przez tysiące kilometrów? Czy odnajdą to czego szukają?

"Droga do domu" to ciepła i przyjemna opowieść, w sam raz na chłodny wieczór. Mimo, iż jest wydaniem kieszonkowym, to wygodnie się ją czyta, a ponadto, jeżeli nie skończymy jej w jeden wieczór, zawsze możemy ją zabrać ze sobą, ponieważ jest mała :)

Ta historia uświadamia nam, jak wiele do naszego życia mogą wnieść pozornie obce osoby. Mimo tego, że nie znają...

JoAnNa | 2013-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Trzeba przyznac, ze ksiazke czyta sie latwo, szybko i przyjemnie:) Nie jest to arcydzielo, ale jest to dobra pozycja do poczytania wieczorem pod kocem czy przy kominku, zeby sie odprezyc, zrelaksowac;) Z czystym sumieniem moge powiedziec, ze polecam;)

Martyna | 2014-06-14
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczona

Wspaniała opowieść o kobietach które różni wszystko: wiek,problemy,życiowe doświadczenie a jednak potrafią nawiązać nić porozumienia i przeżyć zaskakująco ciekawą podróż do Las Vegas :)

Ewa | 2013-09-12
Przeczytana: wrzesień 2013

Najkrócej mówiąc: ta książka UZALEŻNIA. Niby błahy i oklepany temat- cztery kobiety, wyzwania, wspólna daleka podróż. Ale w sposobie kreowania postaci, w języku używanym na kartach tej powieści zdecydowanie jest TO COŚ, które nie pozwala nam na oderwanie się chociażby na moment od tej historii. Sama pochłonęłam ją w zaledwie trzy godziny, poważnie opóźniając podanie obiadu mojej rodzinie:) zdecydowanie POLECAM !

Weronika-Wiktoria | 2015-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam
Przeczytana: 22 lipca 2015

Książka całkiem fajna, przyjemna do poczytania podczas leniwych wakacji. Ciekawe postacie, ciekawa historia i niespodziewane zwroty akcji. Jednak tłumaczenie pozostawia wieeeele do życzenia...

Natalia | 2015-05-23

Faktycznie, czyta się ją łatwo i przyjemnie, sama w sobie jest jednak przeciętna: do poczytania w leniwe wieczory, momentami wciągająca, ale nic poza tym.

Anna_Teresa | 2017-07-08
Przeczytana: 2016 rok

Seria Wydawnictwa Znak :" Zaczytaj się" to książki , które warto polecić. Właśnie trafiła mi do rąk książka Karen McQuestion - Droga do domu. To historia podróży czterech kobiet, które przypadkowo odkrywają jak wiele je łączy.Każda z nich potrzebuje ciepła i towarzystwa, które pomogą wyleczyć niezagojone rany..
Główna bohaterka Marnie, po utracie partnera , straciła również możliwość spotykania z jego synem , którego kochała i wychowywała jak własne dziecko. Nie wierzy, że kiedykolwiek go jeszcze zobaczy.Wtedy poznaje młodą uroczą i tryskającą energią Jazzy,która namawia Marnie, a także dwie przypadkowo spotkane kobiety na podróż, dzięki której zobaczy się ze swoim synem.
Książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Może nie jest to arcydzieło ,ale jest to dobra pozycja do poczytania, żeby się odprężyć , zrelaksować,:)) Polecam!

Paulina | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Książka sama w sobie ciekawa. Czyta się ją szybko, ja nie mogłam się od niej oderwać. Fabuła sama w sobie nie jest jakaś zaskakująca.
Duży minus co do wydania, wiele literówek.

Iris | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Cztery zupełnie różne kobiety ruszają we wspólną podróż. Nic o sobie nie wiedzą, nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak postanawiają sobie zaufać. Akcja może nie pędzi w zawrotnym tempie, ale z pewnością nie nudzi. Cztery kobiety poznajemy powoli, tak jak i one się poznają. Na koniec mamy wrażenie, że wszystkie są naszymi przyjaciółkami.