Droga do domu

The long way home
literatura piękna
literatura piękna
Ag2S

Historia podróży czterech kobiet, które zupełnie przypadkowo odkrywają, jak wiele je łączy. Marnie nie wierzy, że może ją spotkać jeszcze coś dobrego w życiu. Gdy zmarł jej partner, utraciła możliwość spotykania się z jego synem, którego wychowywała jak własne dziecko. Wówczas pojawia się w jej życiu Jazzy: urocza i tryskająca energią dziewczyna. Przekonuje Marnie oraz dwie inne...

Wówczas pojawia się w jej życiu Jazzy: urocza i tryskająca energią dziewczyna. Przekonuje Marnie oraz dwie inne przypadkowo spotkane kobiety, aby wyruszyły razem w podróż. Marnie będzie mogła dzięki temu spotkać się ze swoim synem.

Pozostałe kobiety nie wiedzą jeszcze, jak bardzo potrzebują ciepła i towarzystwa, które pomogą im uleczyć niezagojone rany.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Historia przejmująca do bólu, poruszająca bardzo za serce opowiadająca o kobiecie Marnie, która po stracie swojego męża przestała już wierzyć, że coś jeszcze dobrego może spotkać ją w życiu i się wydarzyć.
Jej zmarłego męża syna traktowała jak własne, bardzo dobrze wychowała, chce spotkać się z jego synem.
Po jakimś czasie pojawia się Jazzy urocza, młoda, tryskająca energią, podchodzącą do życia pozytywnie dziewczyna. Marnie postanawia namówić te dwie przypadkowo spotkane kobiety, żeby wyruszyły razem w podróż do Las Vegas. Ponieważ Marnie chce się spotkać ze swoim synem, z którym straciła kontakt.

Przyjemna, miła to lektura na wspaniałe popołudnie, bardzo dobra, życiowa, mądra książka wciąga bezgranicznie do czytania.

Anna_Teresa | 2017-07-08
Przeczytana: 2016 rok

Seria Wydawnictwa Znak :" Zaczytaj się" to książki , które warto polecić. Właśnie trafiła mi do rąk książka Karen McQuestion - Droga do domu. To historia podróży czterech kobiet, które przypadkowo odkrywają jak wiele je łączy.Każda z nich potrzebuje ciepła i towarzystwa, które pomogą wyleczyć niezagojone rany..
Główna bohaterka Marnie, po utracie partnera , straciła również możliwość spotykania z jego synem , którego kochała i wychowywała jak własne dziecko. Nie wierzy, że kiedykolwiek go jeszcze zobaczy.Wtedy poznaje młodą uroczą i tryskającą energią Jazzy,która namawia Marnie, a także dwie przypadkowo spotkane kobiety na podróż, dzięki której zobaczy się ze swoim synem.
Książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Może nie jest to arcydzieło ,ale jest to dobra pozycja do poczytania, żeby się odprężyć , zrelaksować,:)) Polecam!

Badylarka | 2017-06-28

"Drogę do domu" Karen McQuestion wyszukałam dla akcji Dublowanie u ejotka. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że motyw jest ten sam (podróżujące kobiety), co w książce Gabrieli Gargaś o tym samym tytule.

Na spotkaniu dla osób, które utraciły kogoś bliskiego niespodziewanie pojawia się energiczna, optymistyczna i posiadająca dar widzenia przyszłości, Jazzy. Wkrótce jej instynkt każe jej zaingerować w życie trzydziestoparoletniej Marnie tęskniącej za wychowywanym kilka lat synem swego partnera. Po śmierci mężczyzny chłopiec musiał przeprowadzić się do matki do Las Vegas, a Marnie musiała poszukać nowego dachu nad głową.
Pewnego dnia Marnie podejmuje decyzję o odwiedzeniu chłopca. Ponieważ boi się latać, wybiera się w długą drogę samochodem. Pomaga jej w tym Jazzy i Rita, która od 10 lat rozpamiętuje zabójstwo swej córki i oskarża o nie jej narzeczonego, który z braku dowodów nie został obwiniony. Przyłącza się do nich Laverne, dziwna staruszka, która od lat unika kontaktu...

Lost_in_hours | 2017-04-22
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Głównymi bohaterkami powieści są cztery kobiety. Każda z nich jest całkowicie inna od pozostałych. Jednakże te właśnie różnice sprawiają, że tak łatwo jest im wyruszyć we wspólną podróż, dzięki której jedna z nich - Marnie - zobaczy swojego syna. Pozostałe kobiety: Lavrene, która jest zdziwaczałą staruszką, niewychodzącą z domu; Rita, która straciła córkę i nadal liczy, że znajdzie dowody na obciążenie zabójcy oraz Jazzy - energiczna, młoda osoba, podążająca w kierunku, który ukazuje jej przeznaczenie. Czy te cztery tak różne kobiety będą w stanie przeżyć wspólną podróż przez tysiące kilometrów? Czy odnajdą to czego szukają?

"Droga do domu" to ciepła i przyjemna opowieść, w sam raz na chłodny wieczór. Mimo, iż jest wydaniem kieszonkowym, to wygodnie się ją czyta, a ponadto, jeżeli nie skończymy jej w jeden wieczór, zawsze możemy ją zabrać ze sobą, ponieważ jest mała :)

Ta historia uświadamia nam, jak wiele do naszego życia mogą wnieść pozornie obce osoby. Mimo tego, że nie znają...

Iris | 2016-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2016

Cztery zupełnie różne kobiety ruszają we wspólną podróż. Nic o sobie nie wiedzą, nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak postanawiają sobie zaufać. Akcja może nie pędzi w zawrotnym tempie, ale z pewnością nie nudzi. Cztery kobiety poznajemy powoli, tak jak i one się poznają. Na koniec mamy wrażenie, że wszystkie są naszymi przyjaciółkami.

oxpatrysiaxo | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Naprawdę świetna książka. Czyta się ją lekko i przyjemnie.
Bardzo ciekawa i intrygująca.
Historia czterech zupełnie sobie obcych kobiet, w różnym wieku, które wyruszają we wspólną podróż daleko od domu.

gajmarz | 2016-03-08

Opowieść o podróży i poznawaniu się czterech obcych kobiet. Można przeczytać, ale bez większych emocji. Wg mnie opowieść dość mało realistyczna, raczej bajka przygodowa z przewidywalnym zakończeniem.

camino | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

Książka może umilić długi zimowy wieczór, jadnak ilość błędów, literówek, niewłaściwe spacje i powtórzenia nie zachęcają mnie do sięgnięcia po inne książki tej serii.

Arlette | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Nie spodziewałam się, że taka niepozorna książeczka da mi tyle radości podczas czytania. Wypożyczyłam z tej serii cztery pozycje i tę zostawiłam sobie na koniec, bo miała najmniejszy rozmiar czcionki ze wszystkich. Okazało się, że jest najlepsza z nich. To powieść drogi, bowiem cztery kobiety wyruszają samochodem, by jedna z nich mogła spotkać się z synem zmarłego partnera. Jednak każda z bohaterek zyskuje coś dla siebie podczas tej wyprawy. Jedna wychodzi dzięki niej z depresji i pierwszy raz przekracza granicę rodzimego stanu oraz ratuje życie przyjaciółce. Druga godzi się ze śmiercią córki, gdyż zabójca wreszcie zostaje ukarany. Trzecia odnajduje swoje miejsce na ziemi, a Marnie - główna bohaterka poznaje prawdę o zmarłym partnerze i odzyskuje chęć do życia dzięki miłości przybranego syna.
Ta powieść jest jak plaster miodu - słodka, ciepła i bardzo wciągająca. Mimo, iż nie wszystkie bohaterki na poczatku darzą się sympatią, to wspólne przejścia tak je ze sobą łączą, że zostają...

Weronika-Wiktoria | 2015-07-22
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam
Przeczytana: 22 lipca 2015

Książka całkiem fajna, przyjemna do poczytania podczas leniwych wakacji. Ciekawe postacie, ciekawa historia i niespodziewane zwroty akcji. Jednak tłumaczenie pozostawia wieeeele do życzenia...