Sekret pełni księżyca

2022-10-12
2022-10-12
2020-09-10
Urszula Gardner

Za słabością tej książki stoi to, że autorka kuriozalnie wyostrzyła charaktery na czarno-białe. Aż do nieprawdopodobności, do śmieszności. Wyszła pokraczna karykatura tematu, który sam w sobie jest ważny. Bez umiejętności pisarskich i wyczucia psychologicznego nic prawdziwego z tego wyjść nie mogło.

Bardzo, bardzo słaba książka.
Na pół gwiazdki.

Bardzo, bardzo słaba książka.
Na pół gwiazdki.

Ciężko mi ocenić tę książkę w gatunku, w którym rzekomo została napisana. Bo czy to tak w 100% była literatura piękna?

Ta historia mocne podstawy by zostać thrillerem. I tak ją właśnie odbieram. Lekki, amerykański thriller. Dość przewidywalny, trochę przeciągnięty, bez dreszczyku.Zdarzyły się też kilkukrotne powtórzenia jednej historii. Jakby autorka zapomniała, że już o tym pisała.

Mamy tu sporo bohaterów. Jedni mniej, jedni bardziej sympatyczni. Podobało mi się to, że autorka mocno się skupiała na ich historiach, więc sporo możemy się o nich dowiedzieć. Nie rozumiem zachowania Pani Fleming. Patrzę na nią z perspektywy matki. Staram się zrozumieć, ale niestety żadne usprawiedliwienie nie przychodzi mi do głowy.

Autorka porusza tu ważną kwestię, która jako jedyna ratuję tę książkę i sprawia, że nie jest ona najgorsza.

Powieść w typowo hollywood’skim stylu, czyli ciekawa, ale niezbyt skomplikowana fabuła w równie prosty sposób przedstawiona; tak aby czytelnik przypadkiem się nie pogubił, miał kilka wzruszających, kilka niepokojących momentów, trochę lekcji obywatelskich i szczęśliwy finał.
Gdzieś przeczytałam, że to takie kino familijne i przytakuję temu w pełni.
Dla mnie to trochę za mało.

Gdzieś przeczytałam, że to takie kino familijne i przytakuję temu w pełni.
Dla mnie to trochę za mało.

"Sekret pełni księżyca" to wciągający, klimatyczny, choć trochę "mroczny" obyczaj. "Lekki" w czytania, ale nie w treści. Tajemnice, zagadki, zaskakujące sploty wydarzeń w których jedną z głównych bohaterów jest kilkuletnia, krzywdzona dziewczynka.

Bardzo wciągająca i poruszająca opowieść. Pięknie napisana i trudna do zaklasyfikowania-to również jej zaleta.

Wyśmienita pozycja. Autorka ma dar pisania o trudnych rzeczach, w tym przypadku o psychicznie chorej kobiecie, której wszyscy się podporządkowują. Ile zła potrafi wyrządzić taki człowiek. Najgorsze, że nie zdaje sobie z tego sprawy. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka była ok. Nawet w niektórych momentach całkiem ciekawa i pocieszna. Dobrze rozwinięta intryga, choć była przewidywalna, jednak mimo to, niektóre rzeczy mnie odrobinę zaskoczyły. Książka raczej na raz, ale przyjemny.

Nie wiem dlaczego ale oczekiwałam, że w tej książce pojawią się jakieś nadprzyrodzone wątki. Nic z tych rzeczy. Historia jak najbardziej trzyma się ziemi, ale jest mało realna i niejednokrotnie zachowanie bohaterów wprawiało mnie w zdziwienie. Niemniej czyta się szybko i czekamy na rozwiązanie, choć nie ma tu jakiegoś wielkiego zaskoczenia.

nuda, nuda, nuda....
bohaterowie dziwni, infantylni i przewidywalni do bólu :/
sytuacje rodem z wypracowania licealisty, zakończenie naiwne...
to tyle, pani już podziękuję :/

nuda, nuda, nuda....
bohaterowie dziwni, infantylni i przewidywalni do bólu :/
sytuacje rodem z wypracowania licealisty, zakończenie naiwne...
to tyle, pani już podziękuję :/

Z pewnością każdy zna to uczucie, kiedy książka wciąga do tego stopnia, że trudno się od niej oderwać. Ja właśnie tak miałam w tym przypadku. Już od pierwszych stron wsiąknęłam w historię i z każdą kolejną przeczytaną stroną wciągałam się jeszcze bardziej śledząc losy bohaterów.

Książka cechuje się lekkim stylem i przyjemną narracją, co skutkuje tym, że przewracamy kolejne strony nie zwracając nawet uwagi na to, jak szybko przechodzimy do kolejnych rozdziałów. Autorka świetnie rozpoczęła powieść, wzbudzając moją ciekawość i chęć poznania prawdy.

Fabuła książki od początku jest bardzo ciekawa, wciągająca i zapewniająca ogrom emocji, nie zostawiając miejsca na nudę. Mroczne sekrety i tajemnice sprawiają, że książka trzyma w napięciu do samego końca.

Nie sposób nie wspomnieć o jej bohaterach, którzy są wyjątkowo dobrze wykreowani. Ich dialogi są pełne życia, emocji i humoru, co dodaje książce naturalnego klimatu i autentyczności. Wraz z nimi przenosimy się w świat pełen tajemnic, gdzie każdy kolejny rozdział odkrywa nowe, nieoczekiwane fakty.

Podsumowując, jest to rewelacyjna książka, łącząca w sobie elementy powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego. Postacie świetnie przedstawione, fabuła wciąga od pierwszej strony i trzyma w zaciekawieniu do samego końca. Bardzo przyjemnie spędziłam czas z tą książką i mam nadzieję, że autorka nie każe długo czekać na kolejną książkę o podobnym klimacie.

• Audiobooki
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Sekret pełni księżyca