Droga do domu

Okładka książki Droga do domu Karen McQuestion
Okładka książki Droga do domu
Karen McQuestion Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Zaczytaj się literatura piękna
Zaczytaj się
The long way home
Znak Literanova
2012-10-22
2012-10-22
Joanna Dziubińska

Historia przejmująca do bólu, poruszająca bardzo za serce opowiadająca o kobiecie Marnie, która po stracie swojego męża przestała już wierzyć, że coś jeszcze dobrego może spotkać ją w życiu i się wydarzyć.
Jej zmarłego męża syna traktowała jak własne, bardzo dobrze wychowała, chce spotkać się z jego synem.
Po jakimś czasie pojawia się Jazzy urocza, młoda, tryskająca energią, podchodzącą do życia pozytywnie dziewczyna. Marnie postanawia namówić te dwie przypadkowo spotkane kobiety, żeby wyruszyły razem w podróż do Las Vegas. Ponieważ Marnie chce się spotkać ze swoim synem, z którym straciła kontakt.

Przyjemna, miła to lektura na wspaniałe popołudnie, bardzo dobra, życiowa, mądra książka wciąga bezgranicznie do czytania.

Po jakimś czasie pojawia się Jazzy urocza, młoda, tryskająca...

Seria Wydawnictwa Znak :" Zaczytaj się" to książki , które warto polecić. Właśnie trafiła mi do rąk książka Karen McQuestion - Droga do domu. To historia podróży czterech kobiet, które przypadkowo odkrywają jak wiele je łączy.Każda z nich potrzebuje ciepła i towarzystwa, które pomogą wyleczyć niezagojone rany..
Główna bohaterka Marnie, po utracie partnera , straciła również możliwość spotykania z jego synem , którego kochała i wychowywała jak własne dziecko. Nie wierzy, że kiedykolwiek go jeszcze zobaczy.Wtedy poznaje młodą uroczą i tryskającą energią Jazzy,która namawia Marnie, a także dwie przypadkowo spotkane kobiety na podróż, dzięki której zobaczy się ze swoim synem.
Książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Może nie jest to arcydzieło ,ale jest to dobra pozycja do poczytania, żeby się odprężyć , zrelaksować,:)) Polecam!

Główna bohaterka Marnie, po utracie partnera , straciła również...

"Drogę do domu" Karen McQuestion wyszukałam dla akcji Dublowanie u ejotka. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że motyw jest ten sam (podróżujące kobiety),co w książce Gabrieli Gargaś o tym samym tytule.

Na spotkaniu dla osób, które utraciły kogoś bliskiego niespodziewanie pojawia się energiczna, optymistyczna i posiadająca dar widzenia przyszłości, Jazzy. Wkrótce jej instynkt każe jej zaingerować w życie trzydziestoparoletniej Marnie tęskniącej za wychowywanym kilka lat synem swego partnera. Po śmierci mężczyzny chłopiec musiał przeprowadzić się do matki do Las Vegas, a Marnie musiała poszukać nowego dachu nad głową.
Pewnego dnia Marnie podejmuje decyzję o odwiedzeniu chłopca. Ponieważ boi się latać, wybiera się w długą drogę samochodem. Pomaga jej w tym Jazzy i Rita, która od 10 lat rozpamiętuje zabójstwo swej córki i oskarża o nie jej narzeczonego, który z braku dowodów nie został obwiniony. Przyłącza się do nich Laverne, dziwna staruszka, która od lat unika kontaktu z ludźmi i właścicielka domu, w którym mieszka Marnie.
Przed kobietami długa droga do Las Vegas i z powrotem. Jest zatem dużo czasu, by poznać się nawzajem. Różne przeciwności losu sprawią, że Marnie dotrze do chłopca później niż plan przewidywał. Każda z kobiet będzie miała okazję zmierzyć się z przeznaczeniem i osiągnąć cel, o którym od dawna marzy.

Książka nie jest jakąś wybitną literaturą. Czyta się ją dość szybko, mimo wielu literówek, szczególnie pod koniec. To raczej lekka lektura niekoniecznie na długie wieczory.

Głównymi bohaterkami powieści są cztery kobiety. Każda z nich jest całkowicie inna od pozostałych. Jednakże te właśnie różnice sprawiają, że tak łatwo jest im wyruszyć we wspólną podróż, dzięki której jedna z nich - Marnie - zobaczy swojego syna. Pozostałe kobiety: Lavrene, która jest zdziwaczałą staruszką, niewychodzącą z domu; Rita, która straciła córkę i nadal liczy, że znajdzie dowody na obciążenie zabójcy oraz Jazzy - energiczna, młoda osoba, podążająca w kierunku, który ukazuje jej przeznaczenie. Czy te cztery tak różne kobiety będą w stanie przeżyć wspólną podróż przez tysiące kilometrów? Czy odnajdą to czego szukają?

"Droga do domu" to ciepła i przyjemna opowieść, w sam raz na chłodny wieczór. Mimo, iż jest wydaniem kieszonkowym, to wygodnie się ją czyta, a ponadto, jeżeli nie skończymy jej w jeden wieczór, zawsze możemy ją zabrać ze sobą, ponieważ jest mała :)

Ta historia uświadamia nam, jak wiele do naszego życia mogą wnieść pozornie obce osoby. Mimo tego, że nie znają się dobrze, mają różne problemy to jednak są w stanie wzajemnie sobie pomóc. Podczas czytania historia układa się w logiczną i spójną całość i właśnie dzięki temu możemy zauważyć, że różnice są bez znaczenia. Z autorką spotkałam się po raz pierwszy i na pewno chętnie sięgnę po inne jej dzieła, jeżeli tylko będę miała taką możliwość :)

Historia Jazzy, Rity, Lavrene oraz Marnie pokazuje, że czasami bardzo potrzebujemy impulsu, który pomoże nam w rozwiązaniu problemu. Nie bez znaczenia jest również zwykła rozmowa czy samo zrozumienie. No tak same plusy i w ogóle a gwiazdek tylko 5 ?! No jak to ? A tak to :D Moja niska ocena wynika tylko i wyłącznie z tego, że błędy ortograficzne czy językowe strasznie rażą w oczy. Moim zdaniem utrudnia to czytanie oraz strasznie dekoncentruje. Poza tym uważam, że książka nawet jeśli jest wydaniem kieszonkowym to również zasługuje na solidną i dobrą oprawę. Pomijając ten fakt wszystko mi się podobało :) Książka wzbudza różne emocje - od śmiechu, aż po płacz. Bardzo zachęcam do przeczytania tej oto książki. Warto czytać nawet takie książki, które nie są wymagającymi lekturami :)

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania: https://1.bp.blogspot.com/-OqJAYfwvHdk/WGoisFrUROI/AAAAAAAADNA/jpt_CcnrGUEM8qaRFXc_AbKgBJWtp3cYQCEw/s1600/olipiada2017.jpg

Cztery zupełnie różne kobiety ruszają we wspólną podróż. Nic o sobie nie wiedzą, nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak postanawiają sobie zaufać. Akcja może nie pędzi w zawrotnym tempie, ale z pewnością nie nudzi. Cztery kobiety poznajemy powoli, tak jak i one się poznają. Na koniec mamy wrażenie, że wszystkie są naszymi przyjaciółkami.

Naprawdę świetna książka. Czyta się ją lekko i przyjemnie.
Bardzo ciekawa i intrygująca.
Historia czterech zupełnie sobie obcych kobiet, w różnym wieku, które wyruszają we wspólną podróż daleko od domu.

Naprawdę świetna książka. Czyta się ją lekko i przyjemnie.
Bardzo ciekawa i intrygująca.

Nie spodziewałam się, że taka niepozorna książeczka da mi tyle radości podczas czytania. Wypożyczyłam z tej serii cztery pozycje i tę zostawiłam sobie na koniec, bo miała najmniejszy rozmiar czcionki ze wszystkich. Okazało się, że jest najlepsza z nich. To powieść drogi, bowiem cztery kobiety wyruszają samochodem, by jedna z nich mogła spotkać się z synem zmarłego partnera. Jednak każda z bohaterek zyskuje coś dla siebie podczas tej wyprawy. Jedna wychodzi dzięki niej z depresji i pierwszy raz przekracza granicę rodzimego stanu oraz ratuje życie przyjaciółce. Druga godzi się ze śmiercią córki, gdyż zabójca wreszcie zostaje ukarany. Trzecia odnajduje swoje miejsce na ziemi, a Marnie - główna bohaterka poznaje prawdę o zmarłym partnerze i odzyskuje chęć do życia dzięki miłości przybranego syna.
Ta powieść jest jak plaster miodu - słodka, ciepła i bardzo wciągająca. Mimo, iż nie wszystkie bohaterki na poczatku darzą się sympatią, to wspólne przejścia tak je ze sobą łączą, że zostają bardzo bliskimi przyjaciółkami, mimo różnic wieku jakie są między nimi. Książka wzrusza, bawi, a wątek paranormalny tylko dodaje jej smaczku i uroku.

Książka może umilić długi zimowy wieczór, jadnak ilość błędów, literówek, niewłaściwe spacje i powtórzenia nie zachęcają mnie do sięgnięcia po inne książki tej serii.

Opowieść o podróży i poznawaniu się czterech obcych kobiet. Można przeczytać, ale bez większych emocji. Wg mnie opowieść dość mało realistyczna, raczej bajka przygodowa z przewidywalnym zakończeniem.

Bardzo pozytywne zaskoczenie.

Bardzo pozytywne zaskoczenie.