Rozsypane życie

Wydawnictwo: Znak Literanova
A seattered life
literatura piękna
madziollek

Życie Skyli było pełne zmian i niepewności. Kiedy spotkała Thomasa, wydawało jej się, że to miłość jak z filmu. W jego ramionach odnalazła poczucie bezpieczeństwa. Małżeństwo przyniosło stabilizację, ale wraz z nią do jej życia wkradła się nuda. Tymczasem nowi sąsiedzi z naprzeciwka z nudą nie mają nic wspólnego. Skyla z fascynacją przygląda się Roxanne – radosnej i impulsywnej matce gromadki...

Małżeństwo przyniosło stabilizację, ale wraz z nią do jej życia wkradła się nuda. Tymczasem nowi sąsiedzi z naprzeciwka z nudą nie mają nic wspólnego. Skyla z fascynacją przygląda się Roxanne – radosnej i impulsywnej matce gromadki dzieci. Choć pozornie wszystko je różni, między kobietami wywiązuje się przyjaźń…

Czy pod jej wpływem Skyla zdoła zawalczyć o siebie, zmienić swoje życie i związek?

Czy kobieca przyjaźń zdoła przetrwać najstraszliwszą próbę, jaką może przynieść los?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3540,Rozsypane-zycie

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3540,Rozsypane-zycie

Martyna2502 | 2018-05-04
Przeczytana: 03 maja 2018

Książka bardzo dobra. Mówi bardzo dużo o tym, jak ważna w życiu jest także przyjaźń.
Serdecznie polecam!

Sosnowaigielka | 2017-10-29

Nie jest to książka, którą czyta się łatwo i przyjemnie. Z pozoru prosta fabuła przeradza się w pełną smutku i tragedii opowieść o uprzedzeniach, miłości i kruchości ludzkiego życia.

Danuta | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Typowa książka obyczajowa. Napisana bardzo przyswajalnym językiem, traktująca o wielkiej przyjaźni dwóch sąsiadek i ogromnej miłości jednej z nich do dzieci.
Szkoda, że zakończenie jest takie smutne..... , niestety w codziennym życiu też zdarzają się takie sytuacje.
Lektura, która wciąga.

agula261 | 2016-02-02
Przeczytana: 13 lipca 2013

Dla mnie taka sobie, tzn fajna, ale jakoś nie trzyma w napięciu. No może dopiero końcówka. Ogólnie tematyka fajna, ale myślę, że napisana trochę w nudny sposób...

"Najwspanialszym doświadczeniem podczas ciąży było odczuwanie ruchów dziecka. Dwoje ludzi mieszka we mnie- pomyślała, kiedy dowiedziała się, że będzie mieć bliźniaki. Zawsze wyobrażała sobie, że dzieci w jej brzuchu pływają sobie beztrosko, jakby łono było luksusowym nadmorskim kurortem dla jeszcze nienarodzonych- unoszenie się na wodzie, relaks, a potem sączenie napojów przy barze" -fragment

sylwiahc | 2015-08-10

Zaskakująco dobra. Przeczytałam już kilka pozycji z serii "Zaczytaj się" i po każdej byłam rozczarowana. Miały być przyjemne, "babskie", romantyczne, urzekająca, a przeważnie były po prostu nudne. Inaczej było w tym przypadku. Historia głównej bohaterki pochłonęła mnie bez reszty. I mimo, że przez większość książki prawie nic się nie dzieje, to mimo to czyta się chętnie i łakomie. I to jest fenomenalne!

Gosia | 2015-07-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 10 lipca 2015

Książka jest właściwie całkiem dobra. Autorka - Karen McQuestion - nawet mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się po tej taniej książce z marketu takiego pozytywnego odbioru emocjonalnego.
Historia jest zgrabnie napisana, jest nieco tajemnicy, dużo ludzkich uczuć i emocji, jest też smutna część życia oraz afirmacja rodziny jako takiej. Podkreślona jest wartość przyjaźni, związków rodzinnych i doceniania tego, co i kogo ma się wokół siebie.
Moim zdaniem w powodzi tanich i byle jakich czytadeł ta pozycja jest całkiem dobra. Potrafi wzruszyć, skłonić do chwili refleksji i przewartościowań, a to już starcza, by zachęcić do jej przeczytania.

Magota | 2015-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2015

Książka miła i sympatyczna, ale dość schematyczna i mająca na celu wyciskanie łez, a mi niestety z takimi książkami nie po drodze... Wiem jednak, że ja generalnie nie jestem dobrą grupą docelową dla tego typu lektur, więc nie będę się czepiać, bo poza tym co napisałam, nie było w niej nic złego. Moja bardzo subiektywna ocena: 5/10

Paulina | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Mało zaskakująca, ale w sam raz na sobotnie czy to niedzielne popołudnie.

Ewa | 2014-08-21
Przeczytana: sierpień 2014

Skyla i Roxanne. Ogień i woda. Dwa totalne przeciwieństwa. Ład i porządek kontra chaos. Rozsądek - głos serca. Czy dwie tak odmienne od siebie osoby, kobiety prowadzące zupełnie inne życie mogą się zaprzyjaźnić na śmierć i życie? Czy różnice między nimi da się pokonać? I co na to ich drugie połówki..? Ich dzieci, otoczenie...? Wreszcie - czy idealny świat pierwszej z nich naprawdę jest taki? A może to tylko ułuda, która prędzej czy później się rozsypie, a znajomość z nie do końca zorganizowaną matką piątki dzieci uświadomi bohaterce, co w życiu jest najważniejsze..?

Pozwolę sobie nie udzielać w tej chwili odpowiedzi na postawione powyżej pytania; w ten bowiem sposób zabrałabym potencjalnej czytelniczce/ czytelnikowi lwią część satysfakcji z lektury. Nie wspomnę też o owych tragicznych wydarzeniach rozgrywających się na ostatnich stronach powieści, ani o tym jak owe "okruchy życia poskładać w jedną całość". Napiszę tylko tyle: przeczytać warto. Naprawdę. Może wątek główny momentami...

Katarzyna | 2014-05-26
Przeczytana: 25 maja 2014

Super książka. Polecam każdemu.
Wzruszająca historia.