Błękitna Wyspa

9 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Blue Island
978-83-62402-24-3
Daniel

William T. Stead znany dzięki swojej działalności na rzecz pacyfizmu i spirytyzmu był jedną z ofiar katastrofy liniowca Titanic w 1912 r. W książce "Błękitna Wyspa" przekazuje z zaświatów swojej córce Estelle Stead swoje wrażenia z pobytu w zaświatach, opowiada o tym, co stało się z duchami osób, które zginęły razem z nim, a także przekazuje wiele cennych wskazówek na temat mediumizmu, kontaktów z duchami. Opisuje świat, który żywo przypomina chociażby ten znany z książek brazylijskiego medium Chico Xaviera, a jego relacja jest o tyle interesująca, że narratorem jest Stead, który sam działał za życia jako uznane medium.

źródło opisu: www.rivail.pl

źródło okładki: www.rivail.pl

Daniel | 2012-08-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Spirytyzm
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

"Błękitna Wyspa" to książka napisana przez Williama Steada po jego śmierci, którą przekazał z zaświatów swojej córce Estelle. Opisuje pokrótce wydarzenia w trakcie katastrofy Titanica, na pokładzie którego zginął (jego nazwisko znajduje się na liście pasażerów). Potem opowiada o świecie, do którego trafił po śmierci, a który nazwał właśnie Błękitną Wyspą.

Owy świat jest jednym z wielu, do których mogą trafić duchy po śmierci. Jest on pewnym odbiciem codziennego ziemskiego życia (co jest charakterystyczne dla opisów takich miejsc). Niemniej jednak taka egzystencja nie jest celem samym w sobie. Życie na Błękitnej Wyspie to tylko forma przejściowa, podczas której możemy doskonalić się i nabywać nowe umiejętności (zgodne z własnymi zainteresowaniami i wolą), które następnie będziemy mogli rozwijać bądź poddać próbie w kolejnym wcieleniu - autor wspomina też o reinkarnacji charakterystycznej dla spirytyzmu.

Polski czytelnik bez wątpienia "Błękitną Wyspę" będzie porównywać do "Naszego...