AntyMOBBING. Walcz o swoje prawa w miejscu pracy

Wydawnictwo: Onepress
poradniki

Przeciwdziałaj mobbingowi Typy, fazy i konsekwencje mobbinguKrzywdząca organizacjaKonflikty jako zarzewie problemuPrzeciwdziałanie psychicznemu dręczeniuWalka o swoje prawaKształtowanie zdrowych relacji zawodowychMobbing. za tym słowem czai się prawdziwie niebezpieczne zjawisko. Podłe i bezwzględne. Mobbingiem nazywamy bowiem działanie o charakterze nadużycia, przejawiające się w formie zachowań, słów, aktów i gestów. Inaczej rzecz ujmując, to systematyczne znęcanie się lub dręczenie moralne. Celem lub skutkiem mobbingu jest poniżenie, ośmieszenie, zaniżenie samooceny, wyeliminowanie albo odizolowanie danej osoby od jej współpracowników.Przez wiele lat nie mówiło się głośno o psychicznym dręczeniu, mającym miejsce w polskich firmach. Przymusowe nadgodziny, ostracyzm, powierzanie bezsensownych zadań, stosowanie biurowego psychoterroru -tak po prostu musiało być. Nawet sądy traktowały pozwy przeciw zamierzonemu nieetycznemu zachowaniu pracodawcy jako pracowniczą próbę zemsty czy rewanżu za zwolnienie. Jeśli jednak kiedykolwiek byłeś ofiarą mobbingu lub taka atmosfera panowała w Twoim biurze, dobrze wiesz, że szykany potrafią zatruć krew, zniszczyć zdrowie oraz odebrać chęć do pracy. Na szczęście tak jak Dawid w nierównej walce z Goliatem, tak i Ty masz szansę wygrać z Twoim dręczycielem lub nawet całą ich grupą. A celnie rzuconym kamieniem niech stanie się wiedza zawarta w tej książce. Jeśli natomiast reprezentujesz pracodawcę, w którego zakładzie dochodzi do nielegalnych praktyk, Twoim obowiązkiem narzuconym przez prawo jest im zapobiec. Nie pozwól, by sprawy zaszły za daleko!Rozpoznawanie mobbingu i terroru psychicznego Konflikt jako źródło mobbingu zapobieganie nielegalnym praktykomKultury organizacyjne sprzyjające rozwojowi niezdrowej atmosferyProcedury antymobbingoweRoszczenia dręczonych pracowników Formy pomocy ofiarom mobbingu

Zbyszek Sokolowski | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Książka ogólnie bardzo dobrze napisana,

Krzysiek | 2015-01-13
Przeczytana: 24 maja 2014