Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy

Okładka książki Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy Wacław Kisiel-Dorohinicki
Wacław Kisiel-Dorohinicki Wydawnictwo: Seria: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2014-10-20
2014-10-20
biznes praca kariera rozwój osobisty

Nad tematem pracy i rozwoju kariery zawodowej napisano już wiele książek. Dostaniemy w nich informację jak szukać nowego stanowiska, jak pisać CV, jakich sztuczek używać w rozmowie kwalifikacyjnej. Są to jednak w większości porady chwilowe lub nie mówią nic, co robić dalej po osiągnięciu celu. Książką „Fundamenty kariery” mimo, że porusza tę samą tematykę jest inna. Skupia się nie tylko na osobie która tej pracy szuka, ale również na długofalowej strategii mającej znaleźć i utrzymać najodpowiedniejszą pracę.

W poradniku, zawarte są kompleksowe informacje na temat strategii szukania pracy i zarządzania własną karierą zawodową. Poznamy założenia i metody wdrożenia ośmiu strategii poszukiwania pracy (płaca minimalna, wysokie C, pierwsze wrażenie, każda praca, wąska specjalizacja, znajomości, bycie zawsze krok przed innymi, jajko sadzone). Chociaż nazwy z pozoru mogą wydawać się trywialne, kryją jednak za sobą przemyślane ruchy, w zależności od naszych możliwości i determinacji. Co ważniejsze – strategie te nie tylko pozwalają zdobyć pracę, ale mówią również co robić aby ją utrzymać. Oprócz znajomości tych strategii, za pomocą wielu testów i ćwiczeń, oraz opierając się na teoriach słynnych psychologów takich jak John Holland czy Anna Roe, poznamy również samych siebie. Jak funkcjonujemy, jakie otoczenie jest dla nas najlepsze i jakiego typu współpraca z innymi nam najbardziej odpowiada. Wśród pytań kontrolnych dotyczących naszych predyspozycji możemy nierzadko sami odnaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego w danej pracy nie czujemy się dobrze lub jaki punkt swojego charakteru musimy zmienić aby dopasować się do zespołu z którym mamy współpracować. W dalszym toku książki autor zwraca uwagę na rozeznanie rynku pracy i znajomość samego zawodu. Z pomocą po raz kolejny przychodzą testy i ćwiczenia kontrolne które sprawdzają nie tylko nasze oczekiwania ale również naszą rzeczywistą wiedzę na ten temat. Nie zabraknie też informacji na temat konkurencji – czego się spodziewać oraz jak budować przewagę. Treść wzbogacona jest w wiele przypisów i odnośników do literatury źródłowej co ułatwia poszerzanie wiedzy o interesujące zagadnienia. Ogromnym plusem książki, mimo informacji teoretycznych jest także mnóstwo porad praktycznych. Jak sam autor zauważa – konkretny plan, dokładnie zdefiniowany cel i konsekwencja w działaniu przyniosą oczekiwany sukces. Patrząc na doświadczenie i wieloletni dorobek autora, są to sprawdzone metody.

Pełna recenzja książki na:

• Przeczytane Naukowe
  • Biznes, jak osiągnąć sukces

Dodaj cytat z książki Fundamenty kariery. Strategiczne poszukiwanie i zdobywanie pracy