9788324619443
biznes, finanse

Handlowy wieniec laurowy * Rady dla początkujących i doświadczonych handlowców * Sprzedaż od pierwszego impulsu do spektakularnego finału * Szkic do obrazu barwnej przyszłości w sprzedaży Sprzedawco, przedstawicielu handlowy, agencie! Zdecydowałeś się podjąć niełatwą pracę w niełatwych okolicznościach. Konkurencja panoszy się tuż obok, klienci niechętnie wydają pieniądze, a prowizje...

Handlowy wieniec laurowy
* Rady dla początkujących i doświadczonych handlowców
* Sprzedaż od pierwszego impulsu do spektakularnego finału
* Szkic do obrazu barwnej przyszłości w sprzedaży

Sprzedawco, przedstawicielu handlowy, agencie!

Zdecydowałeś się podjąć niełatwą pracę w niełatwych okolicznościach. Konkurencja panoszy się tuż obok, klienci niechętnie wydają pieniądze, a prowizje mogłyby być o kilka procent wyższe. Jednak zawód sprzedawcy jest także jednym z najbardziej satysfakcjonujących zajęć, jakie możesz sobie wyobrazić. Pozwala zmieniać przekonania odbiorców, podsycać ich potrzeby i budować relacje z klientami na zasadach obopólnego zadowolenia.

Marzysz o tym, by Twój kalendarz wypełniły terminy spotkań, rozmowy handlowe kończyły się sukcesem, a zadowoleni klienci udzielali Ci rekomendacji? Aby to marzenie przekuć w rzeczywistość, musisz zmienić tylko jedną rzecz -- własne nastawienie.

Ludzie uwielbiają kupować! Niestety, ich stosunek do sprzedawców bywa zdecydowanie mniej entuzjastyczny. Jeśli jednak z natrętnego akwizytora, nastawionego na zysk handlowca czy skupionego na sobie przedstawiciela do spraw kluczowych klientów przeobrazisz się w życzliwego doradcę, ich przekonania diametralnie się zmienią. Dlaczego? Ponieważ każdy pragnie zmiany na lepsze!

- Efektywne poszukiwania nowych i dbanie o stałych klientów.
- Skuteczne umawianie spotkań handlowych i powroty z tarczą.
- Poznanie emocji i mechanizmów kierujących Twoimi odbiorcami.
- Współpraca z trudnymi klientami.
- Rady najbardziej doświadczonych sprzedawców.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2009

źródło okładki: http://onepress.pl/ksiazki/mistrz-sprzedazy-arkadi...»

Robert | 2010-10-02

Książka w sumie niezła, przeczytałem z zainteresowaniem. Dodatkowym atutem jest dołączona płyta CD z wywiadami z osobami reprezentującymi różne branże i w różny sposób dotykającymi tematu sprzedaży. Co zwróciło moją szczególną uwagę, to ciekawy - pod kątem psychologicznym - sposób podziału ogółu konsumentów a także kwestia tzw. "trudnego klienta". Nie podobała mi się próba zahaczania o NLP w kilku momentach. Ogólnie jednak dobra rzecz.

Michał | 2014-10-21

Książka napisana przez praktyka, co podnosi jej wartość. Osadzona w polskich realiach. Odnosi się nie tylko do problemu w jaki sposób sprzedawać, ale rówwnież jakie czynniki wpływają na decyzję o dokonaniu zakupu i dlaczego nie lubimy sprzedawać a uwielbiamy kupować. Autor porusza również kwestię motywacji sprzedawcy.

marche | 2017-04-30
lechan2 | 2017-04-23