Mistrz sprzedaży. Wydanie II rozszerzone

biznes, finanse
Onepress
2012-02-28
2012-02-28

🥇 Dzisiaj skończyłem słuchać audiobooka "Mistrz Sprzedaży" (wyd IV) Arek Bednarski. Świetna książka 👏
Niżej pięć rzeczy, które podobają mi się najbardziej:
1️⃣ Odwołanie się do systemów reprezentacji i metaprogramów. Oraz dokładne omówienie przykładów ich stosowania. Tego brakuje mi w innych książkach o sprzedaży.
2️⃣ Dokładne opisanie wraz z przykładami zasad korzystania z telefonu. To cały czas temat na czasie dla handlowców.
3️⃣ Jest flow w tym co piszesz, więc dobrze się tego słucha.
4️⃣ Dodałeś wywiady z handlowcami odnoszącymi sukcesy. To uwiarygadnia i ożywia przekaz.
5️⃣ Dokładne omówienie modelu sprzedaży mlm. To co piszesz daje głębszy wgląd w działanie tego modelu sprzedaży. I przy okazji rozwiewa różne mity.
👉 Polecam przesłuchać (przeczytać). Skarbnica wiedzy zarówno dla początkujących i bardziej doświadczonych sprzedawców .

Niżej pięć rzeczy, które podobają mi się najbardziej:
2️⃣ Dokładne opisanie wraz z przykładami zasad korzystania z...

Książka, która nauczyła mnie sprzedawać. Z osoby niemającej pojęcia o sprzedawaniu stałem się jednym z lepszych handlowców. Dla mnie to najlepsza pozycja na rynku polskim poświęcona sprzedaży. A czytałem chyba wszystkie. Oczywiście pod warunkiem, że nie sięgnie po nią osoba doświadczona. To książka raczej dla początkujących i średnio doświadczonych

"Mistrz sprzedaży. Wydanie II rozszerzone" napisane przez Arkadiusza Bednarskiego to cenna lektura dla osób zainteresowanych sztuką sprzedaży. Książka oferuje praktyczne wskazówki i strategie dotyczące budowania relacji z klientami, rozwijania umiejętności komunikacyjnych oraz osiągania sukcesów w dziedzinie sprzedaży. Dla osób pracujących w sprzedaży lub chcących poprawić swoje umiejętności negocjacyjne, ta książka może stanowić jakiś materiał. Z uwagi na czeste powielanie juz dostepnych tresci 5/10.

Klasyka gatunku w najczystszej postaci. Pierwsza prawdziwie posika książka o sprzedaży, który chyba czytał każdy sprzedawca

To była pierwsza książka o sprzedaży, po którą sięgnąłem i chętnie sięgam po nią do dziś :) Książka w idealny sposób oddaje, czym jest sprzedaż, jak ważna jest rola przekonań w pracy handlowca i jak z nimi pracować. Ta książka przeprowadzi Cię przez cały proces sprzedaży od umówienia się na spotkanie, aż po skuteczne jego przeprowadzenie. Dla mnie fantastyczny jest również rozdział o networkmarketingu, który jest zdecydowanie pomijany w innych książkach, a tutaj autor pokazuje, jak robić to dobrze. Zdecydowanie polecam książkę Mistrz sprzedaży- czytałem wydanie pierwsze, jak i czwarte- oba to pozycje obowiązkowe :)

Jedna z niewielu książek potrafiący przekazać trudny materiał w przejrzysty i efektywny sposób

Arkadiusz Bednarski to jeden z większych polskich autorytetów w dziedzinie sprzedaży. Ze sprzedażą związany od drugiej połowy lat 90.
W swojej książce "Mistrz sprzedaży" zabiera nas w podróż w głąb ludzkiego umysłu. Bednarski odpowiada na pytanie dlaczego lubimy kupować, a nie kiedy się nam sprzedaje. Autor analizuje zdobywanie klientów, rekomendacje, rozmowę telefoniczną, prezentację handlową w aspekcie psychologicznym.
Nie jest to typowy poradnik co robić i kiedy robić- bardziej dlaczego robić.
Autor pisze prostym, bezpretensjonalnym językiem, dzięki czemu książkę szybko się czyta. Pozycja godna polecenia każdemu sprzedawcy.

Dobra książka na temat technik sprzedaży umieszczona w polskich realiach. Opisuje dlaczego lepiej z punktu widzenia kupującego brzmi zdanie "Kupiłem samochód" niż "Sprzedano mi samochód" i w jaki sposób dobry sprzedawca może to wykorzystać. Pozycja ta porusza tematykę zimnych telefonów, których wielu sprzedawców nie lubi. Przedstawia sposób samodyscypliny i motywacji w wykonywaniu zimnych telefonów, sposobu rejestrowania prób połączeń telefonicznych. Mi przypadło do gustu zakładanie na siebie kotwicy (tematyka NLP). Pewnie nie raz zdarzył Ci się dzień, w którym z utęsknieniem czekałeś na "jutro", a przed Tobą masa pracy i telefonów do wykonania. Bardzo fajne ćwiczenie, ciekawe... Książka porusza tematykę umawiania na prezentacje i sposobu proszenia potencjalnych klientów o wskazanie innych zainteresowanych. Przeczytasz w niej również o podejściu do sprzedaży w kategorii: "dlaczego i jak". "Dlaczego" - dotyczące motywacji i samodyscypliny - dlaczego warto mieć jasno sprecyzowane cele w życiu, które poprzez pieniądze zarobione w handlu możesz realizować. "Jak" dotyczy warsztatu sprzedawcy. Przykład siły rekomendacji - o tej książce dowiedziałem się czytając inną książkę. Z kolei w tej pojawiły się kolejne tytuły, które kiedyś będę chciał przeczytać...

Ze sprzedażą jest jak ze sportem. Albo będziesz amatorem, zadowalającym się słabymi lub średnimi wynikami, albo przerzucić się na zawodowstwo i zaczniesz intensywny, regularny trening.

Jak tego dokonać? Warto zacząć od lektury książek autorstwa sprzedawców, którzy odnieśli sukces w swoim fachu. Na pewno zalicza się do nich Arkadiusz Bednarski. W „Mistrzu Sprzedaży” dzieli się on własnym, wieloletnim doświadczeniem. Najpierw jako sprzedawcy, potem trenera i mentora tysięcy osób, chcących doskonalić kwalifikacje i wspinać się coraz wyżej w dyscyplinie zwanej „sprzedażą”.

Więcej: http://www.zzyciaksiazek.blogspot.com/2014/04/do-sprzedazy-gotowi-start.html

Szukałem książki o technikach sprzedaży, żeby wykorzystać ewentualnie rady i sztuczki w pracy, ponieważ zacząłem pracę w handlu. Ustaliłem listę Top 3 i wybór padł na "Mistrza Sprzedaży". Książkę kupiłem z myślą, że znajdę w niej złote myśli, że na jej podstawie opracuję technikę na bazie której osiągnę maksimum. Można powiedzieć, że oczekiwałem stać się mentalistą w handlu. Niestety skończyło się na oczekiwaniach. Przeczytałem wiele pozytywnych recenzji na temat książki, że pomaga, że można pogłębić wiedzę. Dla mnie jest zbiór ogólnikowych sentencji, z których nic nie wynika, nie ma znaczenia czy jest się na 3 czy 200 stronie. Autor na każdym kroku wciska czytelnikowi kolejne swoje książki. Przykłady zawarte w książce są tak ogólne, że nawet nie ma punktu zaczepienia. Jeśli już pada jakiś przykład, to nie różni się on od tego co można usłyszeć na 1 dniu szkolenia w pracy, albo autor kończy to zdaniem, że czytelnik sam wpadnie na pomysł jak to zrobić. Język książki jest bardzo prosty, w gimnazjum może by się nadał. Żałuję tego zakupu, ponieważ zrezygnowałem z innej pozycji. Płyta CD to tylko chwyt, żeby kupić, ale chyba na tym ta książka polega, żeby ją kupić, a autor co 3 strony przypomni Ci drogi czytelniku, że musisz kupić "Arcymistrza sprzedaży". Jeden plus jednak jest. Po przeczytaniu i stracie czasu na tą pozycję, sprzedałem ją równie szybko jak kupiłem, czyli można powiedzieć, że efekt został uzyskany. Jeśli ktoś szuka prawdziwych technik to niech szuka czegoś innego, ale idąc za słowami autora, sam wpadnij na pomysł jak sprzedać.

• Sprzedaż
  • Psychologia