Sztuka animacji; od ołówka do piksela: Historia filmu animowanego

Wydawnictwo: Arkady
Animation Art
83-213-4433-X
sztuka, film, animacja
wicher_Lab

"Książka ukazuje różnorodny, wspaniały świat animacji: historię kreskówek, anime i CGI (filmów komputerowych). Przedstawia dzieje tej modnej, a już bogatej sztuki od czasów ołówka i papieru, potem tuszu i farby, gliny, piasku, kukiełek i ekranu szpilkowego aż po animacje komputerowe. Napisali ją specjaliści z różnych krajów wielbiciele hitów z Hollywood, mangi, arcydzieł rosyjskich, angielskiego humoru czy też wytworów najnowszej technologii. Bogactwo ilustracji pozwala na przypomnienie sobie wielu bohaterów znanych kreskówek."

źródło opisu: http://www.lideria.pl/Sztuka-animacji-Od-olowka-do...(?)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

wicher_Lab | 2012-08-12

Ładnie wydana książka, dużo obrazków kolorowych, strona merytoryczna bardzo ogólnikowa. W ogóle litery przeszkadzają ;)

Trikster | 2017-11-30
Na półkach: Przeczytane, Do kupienia
Przeczytana: 30 listopada 2017

Świetna alternatywa dla książek, które skupiają się tylko na dużych studiach i produkcjach amerykańskich.

Rondelek | 2017-02-20
Na półkach: Przeczytane, Animacja