Zgłosuj na książki roku 2017

Gunmetal Magic

Cykl: Kate Daniels (tom 5.5) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Ace Books
angielski
Sophie

Some people have everything figured out — Andrea Nash is not one of those people. After being kicked out of the Order of Knights of Merciful Aid, Andrea's whole existence is in shambles. All she can do is try to put herself back together, something made easier by working for Cutting Edge, a small investigative firm owned by her best friend, Kate Daniels. When several shapeshifters working...

When several shapeshifters working for Raphael Medrano — the male alpha of Clan Bouda and Andrea's former lover — die unexpectedly at a dig site, Andrea is assigned to investigate ... and must work with Raphael. As her search for the killer leads her into the secret underbelly of supernatural Atlanta, Andrea knows that dealing with her feelings for Raphael might have to take a backseat to saving the world...

źródło opisu: www.ilona-andrews.com/

źródło okładki: www.ilona-andrews.com/

Beata | 2017-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Bardzo dobry dodatek do serii Kate Daniels. Miło było potowarzyszyć przez chwilę Andrei i Rafaelowi oraz szałowi ich godów, Ciotka B też zachwyciła mnie w tych kilku scenach, gdy się pojawiła. A Roman okazał się całkiem interesującym facetem i partnerem w przygodach Andrei, walczącej z ludźmi-wężami. Wprawdzie niewiele było Kate i Currana, ale i tak przeczytałam z przyjemnością.

Magda | 2014-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Poznanie losów Gromady, Kate, Currana i całej reszty od strony innego członka sprawiło, że zupełnie z innej perspektywy zobaczyłam zarówno Antlantę, bohaterów, jak i wszystkich zmiennych. Niesamowita historia. Wiele wątków. Moich kochanych "podchodów" zmiennych, a także - a może przede wszystkim - próba przełamania się Andrei oraz jej walka z przeszłością, o lepsze jutro. Poznajemy prawdę o niej - kim jest, co przeżyła naprawdę, gdy zniknęła z życia Gromady po ataku Erri. Jak również jej prawdziwe emocje. Super tomik. Polecam. I doczekać się kolejnego nie mogę :)

puchacz02 | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2014, Ulubione
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Nie wiem jakim cudem jeszcze do tej pory nie przeczytałem tej książki. Jestem już po kilkukrotnym przeczytaniu wszystkich części, dodatków, curran pov-ów, itp, ale jakimś cudem przegapiłem tą książkę. No więc kiedy się o tym dowiedziałem, byłem dosłownie wniebowzięty, ponieważ uwielbiam świat przedstawiony w tej serii autorstwa Ilony Andrews.
I tak powiem, że pierwsze 20 stron wcale mnie nie przekonywało. Bałem się, że naprawdę ta książka będzie dużo gorsza. Jednak na szczęście dalej akcja przyspieszyła i mogę powiedzieć, że książka prawie dorównała książkom o Kate. Prawie.
Wiem, że większość czytelniczek uwielbia Currana, jak zawsze jeśli chodzi o męskich odpowiedników głównych bohaterów. Ja muszę przyznać, że jestem zakochany w Kate. Ubóstwiam ją. To najlepsza główna bohaterka, o jakiej kiedykolwiek czytałem. I tu właśnie zaczyna się problem tej książki - mamy fajną akcję, mamy Atlantę, no ale brakuje Kate jako głównej bohaterki. Co prawda pojawia się tam chwilami, no i pod...

lenuszka | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Kiedy zaczęłam czytać tę książkę nie wierzyłam własnym oczom. Na początku irytowało mnie niemal wszystko, a przede wszystkim Andrea - jej depresyjny nastrój udzielił mi się do tego stopnia, że miałam ochotę rzucić książkę w kąt i nigdy do niej nie wrócić. Brakowało mi bardzo Kate. Ale kiedy już przebrnęłam przez pierwsze sto stron, nie mogłam oderwać się od lektury. Akcja nabrała tempa, powoli zaczynało się wszystko wyjaśniać, a ja odczułam ulgę, że moja ulubiona para pisarska jednak nie straciła talentu literackiego. Teraz pozostaje mi jedynie czekać z utęsknieniem na kolejną część.

Oksa | 2013-12-11

Książka jest świetna, ale to już nie to samo. Największe moje zarzuty to brak napięcia, ekscytacji przygodami bohaterów, brak silniejszych emocji wobec ich losów. Z tego powodu końcówka wyjątkowo mi się dłużyła. Nie byłam po prostu w stanie w wystarczający sposób przejąć się zwrotami akcji, które mogły się skończyć śmiertelnie - a nawet gorzej - dla bohaterów.

Obwiniam o to wszystko zajebistą piątą część przygód Kate. To nie jest tak, że Gunmetal mi się nie podobało, ale było dla mnie o wiele mniej satysfakcjonujące i pasjonujące. Na pewno przyjemnie było zajrzeć do głowy Andrei i dowiedzieć się tylu nowych rzeczy. Dokładnie poznać jej przeszłość, losy Ascanio, więcej informacji o początkach Pierwszych, a także jej opinię na temat pozostałych bohaterów. Tajemnicza Kate z szalonymi oczami wymiata :-D Ucieszyłam się na większą ilość scen z Ciotką B, bo imponuje mi ta postać. Taka niepozorna, psychotyczna i niezwykle przebiegła kobietka w średnim wieku. Czego tu nie kochać? XD

Być...

Linethin | 2016-03-05
Przeczytana: 05 marca 2016

Wyjaśniło się co się działo z Andreą, a dodatkowo mogliśmy spojrzeć na głównych bohaterów z innego punktu widzenia. Naprawdę świetny dodatek do reszty serii, szczególnie, że lubię i Rafaela i Andreę. A Roman to już w ogóle jest fajnym dodatkiem do całości.

Myślałam, że to będzie kolejne krótkie coś, ale tak się zaczytałam, jakbym co najmniej czytała kolejny tom o Kate. Naprawdę świetne!

Jest to nie opowiadanie ale pełnowymiarowa książka o Andrei oraz Rafaelu. Ci, którzy lubią tą parę będą zadowoleni. Lubię Andreę i historia mi się podobała. Jak zawsze mamy magiczny bałagan ale dla odmiany tym razem w jego samym środku jest Andrea a za nią podąża Rafael. Rozwiązują tajemnicę dziwnych zgonów i w rezultacie stają się celem pokręconych jaszczurek i węży a na koniec udaje im się wkurzyć Anubisa – boga zmarłych.
Jest szeroko opisana przeszłość Andrei oraz jej matki. Ciekawa historia.
Nie wątpliwie fajnym wątkiem jest rytuał godowy bouda. A w szczególności włochaty fioletowy dywan znany też jako fioletowe szkaradzieństwo.

emily3 | 2014-03-13

Jedna z ciekawszych książek tej autorki. Andrea zabawna, mądra, sprytna, groźna - zastrzeli cie zanim wypowiesz słowo hej oraz zmagająca się z istotnymi futrzanymi aspektami swojej osobowości.
Raphael - dziki nieokiełznany, magnes na kobiety - szalenie zakochany w Andrei, ale nei potrafiący jej wybaczyć zdrady i braku pomocy wtedy gdy jej potrzebował. Zachęcam do przeczytania ;)

Czytam w ciemno wszystko co napisze ta para .
Uwielbiam każdy wykreowany przez nich świat ,a w szczególności ten z magicznej Atlanty.

Aszli | 2018-02-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane