Kafka. W poszukiwaniu utraconej rzeczywistości

Wydawnictwo: Atut
978-83-7432-737-4
Kafka, judaizm, kabała

Pionierska na gruncie polskim próba odczytania twórczości Franza Kafki w kontekście dwudziestowiecznych debat filozoficznych jako opisu dotykającej nowoczesnego człowieka utraty bezpośredniego stosunku do rzeczywistości oraz – ewentualnie – recepty na jego odzyskanie. W przedsięwzięciu wyinterpretowania tego wątku z niemal wszystkich ważniejszych utworów Kafki przewodnikami autora są dwaj wpływowi myśliciele współcześni Jacques Derrida i Giorgio Agamben, a przede wszystkim Walter Benjamin, którego teksty jak żadne inne w ciągu ostatnich dziesięcioleci wpłynęły na rozumienie dzieł twórcy "Procesu".

źródło opisu: http://www.atut.ig.pl/?738,kafka

źródło okładki: http://www.atut.ig.pl/?738,kafka