Grzeczne dziewczynki nie siedzą w fotelu prezesa. Jak zarządzać firmą kobiecą rękąa

Wydawnictwo: Onepress
poradniki

Jej Wysokość KierowniczkaZ przeprowadzonychprzez brukselskie zrzeszenie izb gospodarczych Eurochambers badańdowiedziałyśmy się, że europejska bizneswoman to zwykletrzydziestokilkulatka mająca dziecko i pozostająca w stałym związku.Pracuje przynajmniej 60 godzin w tygodniu, nie ma gosposi, a wymarzonedla siebie i swoich podwładnych miejsce pracy stworzyła samodzielnie odpodstaw. Zazwyczaj też potrzebowała na to mniej pieniędzy niżjakikolwiek mężczyzna. Awansowałaś i podpięknym makijażem skrywasz pełne przerażenia oczy? Zdecydowałaś się naprowadzenie własnego biznesu, samodzielne podejmowanie decyzji iponoszenie za nie pełnej odpowiedzialności? Czujesz, że drzemie w Tobiewielki przywódca i nie chcesz zaprzepaścić tego daru? Autorki tejfundamentalnej pozycji w biblioteczce każdej bizneswoman udzielą Ciwsparcia (tak potrzebnego każdej kobiecie samotnej na świeczniku), wodpowiednim momencie zmotywują, wskażą najczęściej popełniane błędy iporadzą, co robić w sytuacjach, kiedy ręce opadają w geściebezradności. Poznają Cię także z tymi, które warto znać --dyrektorkami generalnymi, menedżerkami wyższych szczebli, liderkami,przywódczyniami. Eleanor Roosevelt, Hilary Clinton, MargaretThatcher, Henryka Bochniarz, Hanna Gronkiewicz-Waltz to wspaniałe,inspirujące wzorce do naśladowania. W książce Grzeczne dziewczynki niesiedzą w fotelu prezesa spotkasz się z całą plejadą gwiazd firmamentuzarządzania, które podzielą się z Tobą swoimidoświadczeniami i radami pomagającymi rozwinąć Twoje kompetencjeosobiste i Twoją organizację. Jesteś urodzonąliderką. Posiadasz niezbędną do tego opiekuńczość, cierpliwość, siłę,mądrość i zaradność. Wystarczy tylko pokonać ten strach&…,Nie matkuj &—, zarządzaj. Nie plotkuj &—, twórz politykęorganizacyjną. Nie podlizuj się &—, nagradzaj. Nie wściekaj się &—, wymagaj i egzekwuj. Nie miotaj się &—, twórz plany istrategie. Nie daj się wewnętrznej Wielkiej Jędzy &—, zostańDobrą Wiedźmą. Podstawowym obowiązkiem każdejszefowej jest przeczytanie tej książki!Grzecznedziewczynki nie siedzą w fotelu prezesa mówi o tym, cokobiety powinnyrobić, aby działać stanowczo, uczciwie i -nade wszystko -odnosićsukcesyNewsweek.com

Bücherwurm | 2012-02-20
Przeczytana: 2009 rok