Niewinne kłamstewka

literatura dziecięca
Novae Res
2012-01-01
2012-01-01

"Każdy ma swoją rolę do odegrania, a życie przynajmniej naszej paczce pisze bardzo ciekawe scenariusze. Cała zabawa polega jednak na tym, że nie wiemy, co czeka nas za rogiem, na następnej kartce."
W naszym życiu ludzie pojawiają się i znikają, ale przyjaciele, prawdziwi przyjaciele zawsze będą z nami. Niestety bywa i tak, że nawet przyjaciele odchodzą..Książka jako tako mi przypadła do gustu, nie miała w sobie nic nadzwyczajnego. Ten wątek z gwiazdorami był trochę naciągany według mnie. W sumie nie wiem dlaczego sięgnęłam po tę książke, może przez okładkę.
Ale no cóż, żeby jakaś książka była dobra, to dla porównania musi być i zła :)

Jak pisałam w poprzedniej recenzji, w mojej bibliotece nie ma bardzo popularnych książek, ale zdarzają się perełki, takie jak "Niewinne kłamstewka". Powieść, tak jak i autorka jest mało popularna. A szkoda bo pani Gajda pisze na prawdę dobrze. Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Jest napisana lekkim i młodzieżowym stylem. Dawno nie czytałam tak banalnej powieści. Po lekturze "Okularnicy", która była dość trudna i dołująca, "Niewinne kłamstewka" są przyjemną odskocznią. Książka jest trochę przesłodzona, ale pomimo tego jest bardzo fajna.

Która dziewczyna nie chciałaby spotkać swojego księcia z bajki? Najlepiej jakby był mądry, zabawny, miły, uczynny, przystojny... Każda z nas może wymienić wiele cech idealnego faceta. I fajnie by było go poznać na wakacjach, taki wieczny wakacyjny romans. Tak też Nina i Laura poznały swoich chłopaków. Spotkali się przypadkiem, żadne z nich nie przypuszczało, że będzie z tego coś więcej. A chłopaki mają swoje tajemnice, czy zagrożą one ich związkom?

W książce są 3 przyjaciółki, a wyżej wymieniłam tylko 2, gdyż 3 na początku nie brała udziału w historii.

Z wszystkich dziewczyn najbardziej polubiłam Ninę, była miła, ale stanowcza. Umiała się zachować i była rozsądna. Laura też była fajna. Bardzo szalona i pozytywna. Natomiast Majka, no cóż za dużo nie mogę o niej powiedzieć bo bardzo rzadko występowała. Była wredna i manipulowała każdym. Nie mniej jednak była bardzo szalona, chyba bardziej niż Laura.

Książka jest bardzo fajna, czyta się ją przyjemnie i szybko, chociaż tożsamość chłopaków jest przesłodzona. No, bo powieści, w których chłopaki są wystrzałowymi gwiazdami rocka albo biznesmenami są raczej dla małych dziewczynek. Nie mniej jednak książka bardzo mi się podobała i chętnie poznałabym dalsze losy przyjaciółek.

Czytając "Niewinne kłamstewka" miałam wrażenie , że pani Gajda zasięgnęła pomysł na książkę po przeczytaniu blogu Niny Reichter podobieństwa rzucają się w oczy ale jakość nie ta, daleko jej do "Ostatniej spowiedzi":(
Jest gwiazdor , dwóch młodych, bogatych i sławnych biznesmenów z Niemiec
i zwykłe, proste studentki WAT z Warszawy, które nie śledzą na bieżąco pudelka.pl ponieważ nie rozpoznają w naszych bohaterach sławnych celebrytów. Wielka miłość przeplatana małymi kłamstwami. Książka na kolana nie powala.

Jest gwiazdor , dwóch młodych, bogatych i sławnych biznesmenów z Niemiec

Nie koniecznie w moim guście. Kupując ją myślałam, że będzie zwyklejsza, a tu trochę naciągane i odległe te sytuacje. Styl autorki prosty i łatwy w odbiorze, jednak tematyka nie moja.

Strasznie się gubiłam w narracji, któr jest pierwszoosobowa a narrator zmienia się w każdym rozdziale a czasami nawet i częściej... Jeśli się to rozgryzie, to historia jest bardzo ciekawa.

• Posłane w świat
  • Moi mali książęta :)
  • Wymienione
  • Prezenty dla rodziny
  • Rozpoczęłam

Dodaj cytat z książki Niewinne kłamstewka