Ocalić Julię

Wydawnictwo: Akapit Press
SAVING JULIET
Julia
Smilly

Mimi Wallingford, prawnuczka sławnej aktorki Adelaide Wallingford i założycielki teatru na Broadwayu, gra Julię w najsłynniejszym dramacie Szekspira, u boku bożyszcza nastolatek, Troya Summera. Wydawałoby się, że prowadzi życie jak z bajki, niestety - Mimi nie chce być aktorką, czego nie może zrozumieć jej matka. Co musiało się wydarzyć, żeby Mimi dostrzegła niezwykłe podobieństwo swojego losu do losów bohaterki Szekspira? Obie walczą o swą przyszłość i prawo wyboru. Ale czy dramat o parze kochanków może mieć inne zakończenie?

"Ocalić Julię" autorstwa Suzanne Selfors to współczesna, prawdziwa wersja "Romea i Julii".
Powieść opowiada o nastolatce Mimi siedemnastoletniej, która wychowuje surowa, despotyczna matka. Mimi jest wnuczką cenionej i znanej aktorki, lecz wcale ona nie podziela jej zamiłowania, pasji do aktorstwa. Mimi mieszka w Nowym Jorku i gra w szkolnym przedstawieniu. Ale gdy się otwierają przed nią drzwi do renesansowej Werony, rozpoczyna niezapomniane, wspaniałe przygody.
Ma ogromną tremę przed występami, nienawidzi prób tego, że właściwie mieszka w teatrze. Mimi ma wystąpić na wielkiej scenie z bożyszczem nastolatek, nastoletnią gwiazdą przystojnym Troyem. Trema wywołuje u niej, że podczas występu i przedstawienia Mimi wymiotuje na scenie, a jakby jeszcze było jej mało upokorzeń, nieszczęść tych naraz to dowiaduje się, że nie pojedzie na wakacje do swojej ciotki lekarki. Dziewczyna jest przygnębiona,załamana.
Książkę wybrałam w bibliotece, przykuła moją uwagę interesująca okładka, że...

magda1838 | 2017-05-15
Przeczytana: 13 maja 2017

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się, że ta książka zrobi na mnie aż takie wrażenie. To moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, al myślę, że nie ostatnie.
"Ocalić Julię" to opowieść, dzięki której spojrzymy inaczej na tak dobrze znaną historię z "Romea i Julii". Bo przecież dlaczego główni bohaterowie muszą umrzeć? Dlaczego nie mogą mieć szansy na szczęśliwe życie?
Narratorką powieści jest Mimi Wallingford, która mieszka w Nowym Jorku i pracuje jako aktorka w rodzinnym teatrze. Ma 17 lat i wkrótce rozpocznie studia. jej matka, właścicielka teatru chce, żeby jej córka poszła na Uniwersytet Teatralny, jednak Mimi ma już dość sceny i chciałaby wybrać się na medycynę. Czuje się uwięziona w Teatrze Wallingford, w którym aktualnie gra rolę Julii w najpopularniejszym dziele Szekspira. A do tego, rolę Romea ma Troy Summer - idol wszystkich nastolatek, który co tydzień ma inna dziewczynę. Mimi stara się go unikać, odkąd na pierwszej próbie zadrwił z niej, proponując...

marta | 2015-07-04
Przeczytana: lipiec 2015

Bardzo spodobała mi się ta książka bo jest zdecydowanie inna niż wszystkie jakie ostatnio czytałam. Jest ona napisana w ciekawy sposób i ani razu nie było nudy, cały czas coś się dzieje.

Panna15 | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2013 rok
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Książka jest na podstawię mojej ulubionej historii czyli Romeo i Julia. Oczywiście na początku nie chętnie do niej podchodziłam, sądziłam że ta książka zniszczy tak piękna historię ale nie miałam racji, historia jest wręcz wspaniałą, prawie dorównuje tej prawdziwej. Polecam.

Eliza | 2014-11-17
Przeczytana: 15 listopada 2014

Akcja rozwija się powoli, zaczyna się coś dziać dopiero od setnej strony ale potem jest super. Zaczęłam w piątek i skończyłam w sobotę.

BDboo | 2014-10-21

Cudowna (~.^) przeczytałam ją jednym tchem :)

Magdalena | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Średnia książka, jednak z pomysłem. W sam raz na trzy wolne, leniwe godzinki. Nie tylko dla miłośników Szekspira!

Eila | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Co zrobiłbyś, gdyby okazało się, że możesz zmienić zakończenie najsłynniejszego dramatu Williama Szekspira? Czy skorzystałbyś z szansy, żeby uratować Romea i Julię?
Siedemnastoletnia Mimi Wallingford z Nowego Jorku od miesięcy wciela się w rolę Julii w teatrze, którego dyrektorką jest jej matka. Veronika wierzy, że córka, tak jak jej rodzina posiada talent, a jej przeznaczeniem jest zostać aktorką. Tymczasem Mimi coraz trudniej opanować ataki paniki przed wejściem na scenę. Kiedy dziewczyna nie może już dłużej znieść swojego dotychczasowego życia i pragnie się przenieść w inne miejsce, trafia do XVI wiecznej Werony, gdzie rozgrywa się akcja ,, Romea i Julii". Poznaje tam Romea, nieszczęśliwie zakochanego w Rozalinie i jego kuzyna Benwolia. Razem z nią przenosi się też Troy Summer- przystojny, ale płytki i zadufany w sobie gwiazdor, odtwórca Romea w teatrze. Dwoje nastolatków znajduje się teraz w samym centrum rodowej waśni. Mimi za wszelką cenę chce ocalić miłość Romea i...

Mad_Hag1819 | 2014-07-18

Bardzo podobała mi się ta książka :D Świetny klimat i płynne tępo akcji :D

Aisog | 2014-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Ciekawy pomysł, przyjemny język, ogólnie wydawałoby się, że książka bardzo mi się spodoba, ale niestety nie jestem nią szczególnie zachwycona. Może dlatego, że nie jestem wielką fanką "Romea i Julii" a może dlatego, że nie jest to zbyt inteligentna książka, niosąca przesłanie czy skłaniająca do przemyśleń. Główny moim przemyśleniem skłaniającym do dalszej lektury było "ciekawe jak się skończy..."
Nie odradzam, ale też nie polecam. Sprawdźcie sami ;)