Czy wiesz, że cię kocham?

Tłumaczenie: Izabela Rosińska
Cykl: Piosenki dla Pauli (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
¿Sabes que te quiero?
kasia05101993

Drugi tom bestsellerowych „Piosenek dla Pauli”, pełna intryg, miłości i rozterek współczesna opowieść o dorastaniu, miłości i pierwszych trudnych wyborach. Koniec szkoły, wakacje. Ostatnie trzy miesiące nie były łatwe dla Pauli i jej przyjaciółek. Ale wyjazd do Francji otworzył nowe perspektywy, pozostawił po sobie sprzeczne odczucia i wewnętrzny niepokój. Gorące lato sprzyja zakochanym, a...

Koniec szkoły, wakacje. Ostatnie trzy miesiące nie były łatwe dla Pauli i jej przyjaciółek. Ale wyjazd do Francji otworzył nowe perspektywy, pozostawił po sobie sprzeczne odczucia i wewnętrzny niepokój. Gorące lato sprzyja zakochanym, a zakochani często popełniają mniejsze lub większe pomyłki. Czy Paula zwiąże się z Alanem, Francuzem, który wyraźnie coś do niej czuje? Czy Miriam i Diana odnajdą miłość, o której marzą? A może prawdziwe szczęście jest tuż, tuż, tylko trudno je dostrzec?

źródło opisu: www.wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl

Ruthless_Woman | 2013-09-27

Równie zaskakująca jak pierwsza część :) Trzyma w niepewności do samego końca :)Finał również zaskakujący ;]

FairytaleePrincess | 2013-11-20
Na półkach: Przeczytane, 📚 2013 📚
Przeczytana: 2013 rok

Książki Blue Jeansa uwielbiam przede wszystkim dlatego, że tak bardzo przypominają prawdziwe życie współczesnych nastolatków. Dopatrzyłam się tam wiele podobnych do moich i moich rówieśników zachowań. Powieść kryje w sobie wiele emocji. Przechodząc przez nią wybuchałam niepohamowanym śmiechem, złościłam się na różnych bohaterów lub razem z nimi a nawet wydobyły się ze mnie najprawdziwsze łzy wzruszenie. Końcówka niezaprzeczalnie mnie rozwaliła. Nie mogę się doczekać, aż dostanę w swoje łapki następną pozycję z tej sagi. :)
Zapraszam do przeczytania szczegółowej recenzji: http://z-ksiazka-na-ty.blogspot.com/2013/11/prawdziwe-zycie-wspoczesnych-nastolatek.html

Elya | 2013-03-09

Jak dla mnie lepsza od pierwszej części. Nie jest idealna, ale przez dodanie większej ilości wątków zrobiła się ciekawsza. Zauważyłam, że autor bardzo lubi imiona na A: Angel, Alex, Alan, Armando. Wydaje mi się, że dużo dało zepchnięcie Pauli na dalszy plan, ponieważ jest bardzo nijaka. Może i bohaterowie są stereotypowi, mimo to niektórych można polubić. Sama dziwie się, że najbardziej spodobała mi się historia Maria i Diany, chociaż od początku wiedziałam jak się skończy. Jednak epilog przebił wszystko. Tak jak do drugiej serii zabrałam się z małym entuzjazmem, tak na trzecią już czekam. Tylko dla czego na okładce jest wieża Eiffla ?

Czytelniczka | 2014-02-16
Przeczytana: listopad 2013

Kolejna część " Piosenek dla Pauli ". O ile pierwszą część czytało mi się długo, to o tyle tą część przeczytałam bardzo szybko. Idealna, piękna i mająca wielkie powodzenie u chłopców Paula w tej części opisana jest już jako " zwyklejsza" dziewczyna, która rozstała się z chłopakiem i która ma problemy z przyjaciółkami. W pierwszej części świat Pauli wydawał mi się wręcz nierealny, baśniowy - chłopak jak marzenie, grono przyjaciółek a w dodatku dwóch adoratorów... Nudziło mnie to, gdyż sceny pełne miłości z Angelem były aż nadto " miłosne" jeśli wiecie o co mi chodzi - żadnych kłótni itp. Ta część jest bardziej realistyczna - są również sceny romantyczne, ale już nie tak bardzo wyimaginowane jak w części poprzedniej. Postać Alana jest ciekawa i zaskakująca. Koniec powala i zachęca do przeczytania 3 części :)
Polecam, gdyż wg mnie w tej części wydarzenia są o wiele ciekawsze ^^

karolajn_xoxo | 2013-05-03
Przeczytana: 02 maja 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co można myślec o tej książce? Hm... Tytuł? Moim zdaniem bardzo przyjemny, taki pozytywny i ładnie brzmiący. Okładka? Banalna i prosta, ale również na plus! Bo nie po okładce oceniamy przecież dzieło. Więc..

Co jest najważniejszą zmianą? KILKA WĄTKÓW! Bardzo fajnie rozwiązany problem: "Najwspanialsza Paula Która Ne Potrafi Ułożyc Sobie Życia" przez wszystkie strony, jak to było w "Piosenkach dla Pauli"
Również zauważam, jak inni czytelnicy, że autor lubi imiona na literkę A. Ale to tylko taka ciekawostka.

Problemy Pauli i sugusek, przypominają rozterki współczesnych nastolatek. Sama wiem, ze swojego przykładu, jak podobnie może ułożyc się życie :) Tylko nie wiem gdzie spotkac takie ideały jak Angel :)
Co zaskakuje? Na pewno końcówka z udziałem Angela i Sandry. Ale nie będę jej zdradzac, przeczytajcie sobie sami. Myślę, że ktoś podzieli moje zdanie co do tego zdarzenia. Hm... Spotykamy też kilka nowych postaci, z których ewidentnie najważniejszą jest Alan, kolejny adorator Pauli....

Ana Te | 2015-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2015

Wreszcie wakacje! Cztery suguski szczęśliwe opuszczają szkołę. Po kilku miesiącach, niekoniecznie łatwych dla Pauli, mają upragniony odpoczynek. Dziewczyna nie cieszy się jednak tak bardzo, jak pozostali. Od kwietniowego wyjazdu do Paryża minęło już 3 miesiące, a wydarzenia z tamtych dni nadal krzątają się po jej głowie.
Mario spotyka się z zakochaną Dianą. Miriam umawia się ze starszym chłopakiem. A Cris? Prawdopodobnie źle ulokowała swoje uczucia. W tej części pojawiają się nowi intrygujący bohaterowie, przyjaźń sugusek zostaje wystawiona na próbę, Paula próbuje wreszcie rozgryźć swoje uczucia.

Przyznam szczerze, że po skończeniu Piosenek dla Pauli byłam zaintrygowana akcją. Jednak długo zwlekałam z sięgnięciem po kolejną część. Budziła we mnie mieszane uczucia. Ale mimo to zaskoczyła mnie! Okazała się bowiem dużo lepsza od 1. części!

Myślę, że autor zdobył już wystarczające doświadczenie przy pisaniu powieści rozpoczynającej ten cykl, dlatego ta była po prostu lepsza. Nie...

lavendova | 2013-03-18
Przeczytana: marzec 2013

Totalna strata czasu, nie wiem o co chodzi w tej książce. Utknęłam na 200 stronie (na 500!) i wiem, że nie chcę więcej. Monotematyczna, nudna, chyba jestem dla niej za stara. Szkoda, że wydawcy nabierają młodzież na coś takiego, a najgorsze, że młodzieży się to podoba.
Nigdy więcej. Myślę, że literaturę hiszpańską bardzo ta pozycja boli.
Nie rozumiem jednego, dlaczego ta książka ma tak dobre opinie?

Katniss | 2013-03-31

Ta część bardziej mi się spodobała.
Paula nie ma chłopaka, a Mario spotyka się z jej przyjaciółką Dianą. Diana ma pewne problemy, o których nie chce powiedzieć przyjaciółką.
Sprawy toczą się dziwnym, a za razem ciekawym torem :)
Zdecydowanie poleciłabym tą książkę, bo po prostu, jest bardzo fajna :)

Ozolkowa | 2014-06-02

jak dla mnie ta książka to zbiór całej młodzieżowej patologii. i szczerze nie wiem skąd autor wyciągnął pomysły na takich *** bohaterów.

Weronika | 2013-03-13
Przeczytana: marzec 2013

Łał, świetna! Nie mogłam się oderwać. Jak tylko wracałam ze szkoły, najpierw czytałam kilka (czasem kilkanaście) rozdziałów, a potem dopiero lekcje, komputer itd. Jeszcze wieczorem sporo czytania, bo była po prostu tak ciekawa, że na prawdę nie można było przestać! Zdecydowanie lepsza od "Piosenek dla Pauli".