Mój tydzień z Marilyn

Darmowe dodatki Edytuj książkę
My week with Marilyn
978-83-240-1921-2
Ag2S

Rozmawiając w łóżku z Marilyn Monroe W 1956 roku Marilyn Monroe przyjeżdża do Anglii kręcić nowy film. To jej miesiąc miodowy - dwa tygodnie wcześniej wyszła za mąż za znanego dramaturga Arthura Millera. Wszystko wygląda jednak zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażała. Członkowie ekipy filmowej uważają ją za rozkapryszoną gwiazdkę z Hollywood, brytyjski partner filmowy poniża ją przy każdej...

Rozmawiając w łóżku z Marilyn Monroe

W 1956 roku Marilyn Monroe przyjeżdża do Anglii kręcić nowy film. To jej miesiąc miodowy - dwa tygodnie wcześniej wyszła za mąż za znanego dramaturga Arthura Millera. Wszystko wygląda jednak zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażała. Członkowie ekipy filmowej uważają ją za rozkapryszoną gwiazdkę z Hollywood, brytyjski partner filmowy poniża ją przy każdej okazji, a z zapisków swojego męża dowiaduje się, jak wielkim jest dla niego rozczarowaniem.

Nieoczekiwanie Marilyn odkrywa bratnią duszę w Colinie Clarku - filmowym chłopcu na posyłki, z którym zaczyna spędzać każdą wolną chwilę. Opuszczona przez męża, właśnie jemu opowiada w łóżku o swoim dzieciństwie, karierze i o mężczyznach, którzy zrobią wszystko, aby do tego łóżka ją zaciągnąć...

Ta historia wydarzyła się naprawdę.
Dopiero po wielu latach Colin Clark zdecydował się opowiedzieć o tym, co przez krótki tydzień połączyło go z amerykańską boginią kina.
O czymś bardziej intensywnym i intymnym niż seks.
O czymś, co na zawsze pozostało w ich sercach.
O czymś, co mówi o Marilyn Monroe więcej niż setki jej biografii.

Złoty Glob i nominacja do Oscara dla Michelle Williams - odtwórczyni roli Marilyn Monroe w filmowej adaptacji książki!

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3278,tytu...»

eduko7 | 2019-05-01
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Marylin Monroe (Norma Jean) - wielka gwiazda czy mała dziewczynka zagubiona w świecie show biznesu, by nie rzec – jedna z jego wielu ofiar? Podziwiana, budząca zazdrość, a z drugiej strony samotna, bezradna, wykorzystywana, którzy wykorzystywali jej popularność dla własnych celów.
Książka Colina Clarka nie jest pokaźnych rozmiarów. Dotyczy raptem dziesięciu dni z życia Merlin Monroe, lecz dobrze oddaje otoczenie, w jakim żyła aktorka. Pokazuje też ważny moment w jej karierze – film „Książę i aktoreczka”. Trudne relacje z partnerem – Lawrencem Olivierem. Autor pracował przy tym filmie jako trzeci reżyser i to właśnie wówczas poznał osobiście Merlin.
Oczywiście można mu zarzucić subiektywizm czy nadmierną fantazję. Nie możemy wszakże porównać przedstawionej przezeń historii z wersją jej bohaterki. Jednak czy rzeczywiście musimy to czynić? Może lepiej przeczytać, porównać z innymi powieściami biograficznymi i stworzyć sobie własną historię.

Andra | 2018-09-26

Książka którą przeczytałam w mniej niż jeden dzień. Napisana łatwo, ale ciężko powiedzieć, że przyjemnie, bo to co przeżywała Marilyn zdecydowanie do przyjemnych nie należało. Przeczytałam opinie innych, ale wam łatwo przychodzi ocenianie innych! Oczywistym było, że Colin jako młodszy, bez pozycji nie da rady „uratować” Marilyn przed całym światem, czego ona do końca też by nie chciała. Przy takim zaburzeniu niby potrzebujesz uczucia i stabilizacji, ale tak naprawde bycie podziwianym Cie napedza. Dlatego Colina ostrzegano przed MM, taka osoba nie nadaje się do stałych relacji, zwłaszcza z kimś nad kim góruje pozycją i doswiadczeniem.

Kaś | 2018-02-22
Przeczytana: październik 2017

Jako, że jestem wielką fanką Marilyn, musiałam przeczytać. Właściwie czytam wszystko z jej nazwiskiem na okładce, co wpadnie mi w rękę. Mogę tylko powiedzieć, że mój osobisty tydzień z Marilyn (właściwie kilka dni góra) był bardzo przyjemny.

Velvet | 2017-06-28
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Mój tydzień z Marilyn, zmienił się w kilka miesięcy katorgi z Marilyn, z którą nie chce spędzać więcej czasu. To pierwsza książka o Aktorce jaką czytałam, jeśli reszta powieści oraz jej biografii przypomina tę pozycję to stwierdzam, ze ikona piękna i seksu, nic poza wyglądem nie ma do zaoferowania.
Książka przedstawia Marilyn jako rozpieszczoną, zachwianą emocjonalnie, faszerowaną lekami nie zbyt rozgarniętą kobietę. Przynajmniej początek. Doczytałam do 68 strony i naprawdę nie umiem się przebić przez choćby kolejne zdanie. Strasznie się wynudziłam i uznaję czas nad tą książką spędzony za stracony. Naprawdę nie wiem, co myśleć, może po prostu nie czas dla mnie na tę książkę.

madelleine_x | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Książka na jeden wieczór. Nie wymaga rozmyślania, nie porusza trudnego tematu. Niby ciekawa, ale nie należy do tych książek, do których z chęcią się wraca po jakimś czasie.

chyba najszybciej przeczytana przeze mnie książka. zajęło mi to jakieś 3h. czytałam ją jadąc pociągiem do koleżanki na urodziny i książka miała być tym prezentem. dobry prezent to taki, który samemu można użyć. ;)

FOCZKA | 2015-11-04

Opisana w tej książce wielka gwiazda - Marilyn Monroe jest zupełnie inna niż sobie wyobrażałam. Niepewna siebie, zagubiona i delikatna zamiast silnej kobiety. Jest pewna siebie tylko przed kamerami, bo wie, że powinna - wszyscy tego od niej oczekują. Jakby miała dwie osobowości, jedną prawdziwą w domu (poza kamerami) i drugą dla całego świata (wizerunek bogini sexu). Sława i rozgłos przytłaczały ją, potrzebowała czułości i bliskości jak każda kobieta. Nie chciała być ciągle i zawsze tylko gwiazdą.

Welunia | 2015-09-14

Przyjemnie się czyta :)

| 2015-05-06

Wszystko pięknie i cudownie, pozazdrościć Marilyn, że miała kogoś takiego przy sobie. Jednak dość często uśmiechałam się pod nosem i zadawałam sobie w myślach pytanie: "Na ile to jest prawdziwe?".
Ciepło się robi na sercu podczas czytania ów książki, ale nie umiem jej 'zaufać'.

Weronika Ceynowa | 2015-01-05

Marilyn była piękną i kochaną kobietą szkoda, że była tak naiwna i świat to wykorzystaj, ciężko mi się słucha, gdy ktoś wyzywa ją. Książka jest bardzo dobra, lekko się ją czyta. Polecam