Pacjent

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Albatros
The Patient
Paulina

Neurochirurg doktor Jessie Copeland pracuje nad technologią, która zrewolucjonizuje chirurgię mózgu. Opracowany w jej zespole miniaturowy robot może być wykorzystywany przy leczeniu nowotworów uważanych za nieoperowalne. Gdy informacje o wynalazku trafiają do mediów, do szpitala zaczynają zgłaszać się dziesiątki osób, dla których może on być ostatnią deską ratunku. Jest wśród nich jeden z...

Gdy informacje o wynalazku trafiają do mediów, do szpitala zaczynają zgłaszać się dziesiątki osób, dla których może on być ostatnią deską ratunku. Jest wśród nich jeden z najbardziej niebezpiecznych terrorystów świata. Jego operacja musi się powieść - w przeciwnym razie zginie wielu niewinnych ludzi, nie wyłączając personelu i pacjentów szpitala...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2001

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

deltakom | 2019-08-12
Na półkach: Przeczytane, Niezłe
Przeczytana: 02 sierpnia 2019

Jest bardzo dużo książek zawierających w tytule słowo "Pacjent" odmieniane przez przypadki , wzbogacane przymiotnikami , imiesłowami i czasownikami . Wybór takiego tytułu jest dość ryzykowny dla pisarza , no chyba , że powieść jest na tyle dobra , że zapadnie w pamięć czytelnika . Tę na pewno zapamiętam .
Pomysł na fabułę jest niewątpliwie nietuzinkowy . Postaci pozytywne , budzą sympatię . Negatywne , są wyraziste . Książkę czyta się dobrze , bo nie nudzi . Moja ocena , tylko sześć gwiazdek , wynika z tego , że autor nie bardzo dba o realizm . Zbyt często bohaterom udają się rzeczy niemożliwe , reakcje sił porządkowych zupełnie odbiegają od standardów , krótko mówiąc , za wiele cudów jak na jedną powieść .
Siłą książki jest wartka akcja , która powoli i konsekwentnie przyśpiesza , niezłe dialogi i wyraziste postaci . Czyta się ją z przyjemnością , jeżeli nie będziemy zbyt drobiazgowo analizować realiów .

Bietka5 | 2017-12-04

Naprawdę dobry thriller medyczny.Trzyma w napięciu w trzech czwartych akcji.Po kilku latach od przeczytania zapomniałam szczegółów ale na hasło Palmer-"Pacjent" serce mocniej zabiło.

Dorota | 2017-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2017

Wciąga od początku do końca, czyta się jednym tchem.

Hana | 2017-10-03
Na półkach: Przeczytane, Palmer Michael
Przeczytana: 03 października 2017

Zautomatyzowany instrument chirurgiczny ARTI – genialne urządzenie – nadzieja mikrochirurgii. Póki co w fazie eksperymentu, ale jest nierozważna tendencja do przyśpieszenia użycia. I jest pacjent. Bardzo zdeterminowany. Bardzo niebezpieczny i bardzo chory na oponiaka mózgu. Claud Malosh – terrorysta i morderca na gigancie. Niech no tylko jego operacja się nie powiedzie….. Konsekwencje będą straszne. Oprócz niego do szpitala na leczenie zjeżdżają ludzie z całego świata. Bo jest nadzieja. Książka jest dobra. Postaci wyraziste, choć niektóre irytujące, ale występujące dość często w przyrodzie.
-------------------------------------------------------------
Mnie też tetris odpręża. Mniej niż sudoku i mahjong, ale jednak. :)

wujaniek | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Pierwsza czesc ksiazki przeladowana wątkami medycznumi, druga czesc znacznie lepsza. Sluchalem audioobooka i chcialem w wolnej chwili wracać znowu do słuchania zeby zobaczyć jak sie skonczy ten thriller medyczny.
Zagadka kto jest znanym terrorysta dosyc prosta do rozwiązania ale to mm ie obniza oceny

| 2016-04-22

Thrillery medyczne Palmera trzymają niezły poziom, ale czasem autor ma problem z za dużą ilością wątków.

Pewien neurochirurg dostaje kulkę w łeb od seryjnego mordercy, któremu nie dał stuprocentowej gwarancji na powodzenie skomplikowanej operacji usunięcia guza mózgu. Od tego zaczyna się historia.

Jessie Copeland- utalentowana neurochirurg jest członkiem zespołu testującego robota medycznego. Urządzenie ma możliwość usunięcia nieoperacyjnych guzów mózgu.

Awaria, porażka i pogorszenie stanu pacjentki, błąd zarówno ludzki (nadmierne zaufanie urządzeniu) jak i techniczny. Jessie trochę się tym podłamała. Warto dodać, że ma szefa bufona z przerośniętym ego, który zdecydował się na na ryzykowną operacje dziewczyny będącej w reprezentacji olimpijskiej (jak można się domyślić spowodowało to niezły szum medialny- zabieg zakończył się powodzeniem) przy użyciu wspomnianego wcześniej robota.

Tym samym wspomniany wcześniej seryjny morderca postanowił, że zawierzy lekarzom z tego...

słoneczko | 2015-12-01
Przeczytana: listopad 2015

Dobry thriller medyczny.

Basia Siedlecka | 2015-06-21
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Pierwsza połowa przeciętna. Ale w drugiej akcja pognała z kopyta :) Warto.

Joanna JJ | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Doskonale napisany thriller medyczny, trzymał mnie w napięciu do samego końca, już prawie było wiadomo że..... a jednak nie ;) W trakcie czytania tej książki miałam zaległości w domu, bo tylko czytałam, czytałam, czytałam ;)(a pranie rosło :) Chciałam jak najszybciej poznać zakończenie. Polecam gorąco.

| 2014-03-07

Wątek sensacyjno- medyczny który porusza autor jest zbyt ostry i tym bardziej smutny.Robot przecież jest to urządzenie które podczas operacji może się popsuć.Taka operacja oraz czas po operacji to dla danego pacjenta oraz jego rodziny bardzo smutna i bardzo bolesna sprawa.Jednak warto np na imieniny lub urodziny swoim bliskim kupić książkę o częsciach mózgu i o tym jak on pracuje.Medycyna wciąż nie zna odpowiedzi na wiele pytań dotyczacych nieuleczalnych chorób.W Polsce ukazały się jeszcze obok thillerów medycznych książki pt.Komplikacje zapiski chirurga o niedoskonałej nauce oraz Wojenne wspomnienia chirurga autorów nie pamiętam.Są też guzy nieuleczalne których nie da się zoperować. ksiązki o poważnych problemach medycznych pisze też autor Robin Cook.Jest on uważany za mistrza thilera medycznego.Napisał m.in książkę pt Toksyna i wiele innych.co jakiś czas pojawiają się jego nowe pozycje.