Pacjent

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawnictwo: Albatros
The Patient
Paulina

Neurochirurg doktor Jessie Copeland pracuje nad technologią, która zrewolucjonizuje chirurgię mózgu. Opracowany w jej zespole miniaturowy robot może być wykorzystywany przy leczeniu nowotworów uważanych za nieoperowalne. Gdy informacje o wynalazku trafiają do mediów, do szpitala zaczynają zgłaszać się dziesiątki osób, dla których może on być ostatnią deską ratunku. Jest wśród nich jeden z...

Gdy informacje o wynalazku trafiają do mediów, do szpitala zaczynają zgłaszać się dziesiątki osób, dla których może on być ostatnią deską ratunku. Jest wśród nich jeden z najbardziej niebezpiecznych terrorystów świata. Jego operacja musi się powieść - w przeciwnym razie zginie wielu niewinnych ludzi, nie wyłączając personelu i pacjentów szpitala...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2001

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Robert | 2012-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 08 października 2012

Mocno zamerykanizowana powieść, choć różni się przede wszystkim tym, że autor nie szczędzi nikogo - jest chyba bardziej bezwzględny niż Malosh. Może własnie dzięki temu czyta się to z zapartym tchem do samego końca...

Joanna JJ | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Doskonale napisany thriller medyczny, trzymał mnie w napięciu do samego końca, już prawie było wiadomo że..... a jednak nie ;) W trakcie czytania tej książki miałam zaległości w domu, bo tylko czytałam, czytałam, czytałam ;)(a pranie rosło :) Chciałam jak najszybciej poznać zakończenie. Polecam gorąco.

| 2016-04-22

Thrillery medyczne Palmera trzymają niezły poziom, ale czasem autor ma problem z za dużą ilością wątków.

Pewien neurochirurg dostaje kulkę w łeb od seryjnego mordercy, któremu nie dał stuprocentowej gwarancji na powodzenie skomplikowanej operacji usunięcia guza mózgu. Od tego zaczyna się historia.

Jessie Copeland- utalentowana neurochirurg jest członkiem zespołu testującego robota medycznego. Urządzenie ma możliwość usunięcia nieoperacyjnych guzów mózgu.

Awaria, porażka i pogorszenie stanu pacjentki, błąd zarówno ludzki (nadmierne zaufanie urządzeniu) jak i techniczny. Jessie trochę się tym podłamała. Warto dodać, że ma szefa bufona z przerośniętym ego, który zdecydował się na na ryzykowną operacje dziewczyny będącej w reprezentacji olimpijskiej (jak można się domyślić spowodowało to niezły szum medialny- zabieg zakończył się powodzeniem) przy użyciu wspomnianego wcześniej robota.

Tym samym wspomniany wcześniej seryjny morderca postanowił, że zawierzy lekarzom z tego...

| 2014-03-07

Wątek sensacyjno- medyczny który porusza autor jest zbyt ostry i tym bardziej smutny.Robot przecież jest to urządzenie które podczas operacji może się popsuć.Taka operacja oraz czas po operacji to dla danego pacjenta oraz jego rodziny bardzo smutna i bardzo bolesna sprawa.Jednak warto np na imieniny lub urodziny swoim bliskim kupić książkę o częsciach mózgu i o tym jak on pracuje.Medycyna wciąż nie zna odpowiedzi na wiele pytań dotyczacych nieuleczalnych chorób.W Polsce ukazały się jeszcze obok thillerów medycznych książki pt.Komplikacje zapiski chirurga o niedoskonałej nauce oraz Wojenne wspomnienia chirurga autorów nie pamiętam.Są też guzy nieuleczalne których nie da się zoperować. ksiązki o poważnych problemach medycznych pisze też autor Robin Cook.Jest on uważany za mistrza thilera medycznego.Napisał m.in książkę pt Toksyna i wiele innych.co jakiś czas pojawiają się jego nowe pozycje.

Basia Siedlecka | 2015-06-21
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Pierwsza połowa przeciętna. Ale w drugiej akcja pognała z kopyta :) Warto.

słoneczko | 2015-12-01
Przeczytana: listopad 2015

Dobry thriller medyczny.

wujaniek | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Pierwsza czesc ksiazki przeladowana wątkami medycznumi, druga czesc znacznie lepsza. Sluchalem audioobooka i chcialem w wolnej chwili wracać znowu do słuchania zeby zobaczyć jak sie skonczy ten thriller medyczny.
Zagadka kto jest znanym terrorysta dosyc prosta do rozwiązania ale to mm ie obniza oceny

Monika Minkus | 2017-07-17
Zaczytana_eM | 2017-07-16