Rycerz Leon

Wydawnictwo: Flosart
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

„Rycerz Leon” to książeczka dla najmłodszych fanów średniowiecznego świata. Dzięki czytelnym, kolorowym obrazkom dziecko poznaje najważniejsze elementy uzbrojenia rycerza średniowiecznego oraz uczestniczy w jego przygodach. Niedługi tekst nie narzuca jedynej treści, natomiast skłania opiekunów, a w przyszłości także dzieci, do tworzenia za każdym razem nowych, ciekawszych opowieści. ...

Wyrazy dźwiękonaśladowcze umożliwiają poznawanie i uczenie się wymowy nowych dźwięków.

Na półkach: Przeczytane, Flosart

A teraz czas na drugą książeczkę dla maluszków. Była już księżniczka Luiza to teraz przedstawiam Wam sympatycznego rycerza Leona z którym będziemy mogli odwiedzić zamek :)

Na początku rycerz ten wita się z nami, nastepnie przybywa na zamek, tam odbywa turnij rycerski, poznaje smoka małej owieczki - Huzi, a na koniec wraz z nim trafiamy na pyszną, wykwintną ucztę :)

Książeczka ta ma sztywne tekturowe strony, mały format, bardzo kolorowe oraz ładne i zabawne ilustracje. Tekstu w niej jest bardzo mało, ale za to zawiera wyrazy dźwiękonaśladowcze takie jak - tuu duum, trach, ciach, bang, mniam mniam...

Dzięki tej książce dziecko zapozna się choć odrobinkę z bajkowym średniowiecznym światem. Pozna rycerza Leona oraz bardzo miłego smoka. Już maluszki świetnie mogą się przy niej bawić powtarzając te proste odgłosy. Na pewno z wielką przyjemnością poćwiczy również swoje male rączki przewracając strony :) Kartki wydają się naprawdę mocne, wytrzymałe więc nie ma obawy, ze dziecko szybko...

Anna_R | 2016-03-16
Na półkach