Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Jan Maria Kłoczowski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
Un coeur intelligent
978-83-235-0804-5
grossman, roth, kundera, conrad, dostojewski
PiotrekW

Autor, współczesny francuski filozof i eseista, wybrał i opisał dziewięć tytułów: Żart Milana Kundery, Wszystko płynie Wasilija Grossmana, Historię pewnego Niemca Sebastiana Haffnera, Pierwszego człowieka Alberta Camusa, Ludzką skazę Philipa Rotha, Lorda Jima Josepha Conrada, Notatki z podziemia Fiodora Dostojewskiego, Dom na placu Waszyngtona Henry'ego Jamesa oraz Ucztę Babette Karen Blixen. Lekturę potraktował serio, z uwagą, jakiej wymaga rozszyfrowywanie zagadek świata.
Serce rozumiejące (2009) zostało uhonorowane w roku 2010 prestiżową nagrodą Akademii Francuskiej w dziedzinie eseju.

źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4740

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4740