Jan Paweł II w literaturze polskiej. Antologia tekstów literackich

Wydawnictwo: Centrum Myśli Jana Pawła II
978-83-60853-40-5
literatura faktu
Marta

Antologia Jan Paweł II w literaturze polskiej to zbiór tekstów polskich pisarzy poświęconych Papieżowi. Wspomnienia, opowiadania, wiersze, reportaże – drukowane wcześniej w książkach i prasie lub mające pierwodruk w antologii – ułożone według klucza biograficznego oferują czytelnikowi oryginalną opowieść o życiu Jana Pawła II. Wielość autorów, odmienne punkty widzenia i zróżnicowana stylistyka tworzą jedyną w swoim rodzaju mozaikę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Autorami tekstów są m.in. Czesław Miłosz, Jarosław Iwaszkiewicz, Miron Białoszewski, Stefan Kisielewski, Jerzy Pilch, Andrzej Stasiuk, Dorota Masłowska.

źródło opisu: Centrum Myśli Jana Pawła II, 2008

źródło okładki: http://www.centrumjp2.pl/node/3732