Tylko dla kobiet. Przewodnik po tym, co kryje się w duszy mężczyzny

Wydawnictwo: Esprit
poradniki

Prawda o życiu wewnętrznym mężczyzny, którą twój życiowy partner chce, byś poznała. Czy zdarzyło ci się, że czułaś się zupełnie zaskoczona czymś, co twój mąż powiedział albo zrobił? Czy chciałabyś zrozumieć jego wewnętrzne pragnienia i lęki, jego codzienne zmagania, o których nie masz pojęcia? W szczerej rozmowie, jak kobieta z kobietą, Shaunti Feldhahn zabiera cię pod powierzchnię, w głąb wewnętrznego życia mężczyzn. To książka o tym, czego my, kobiety, nie rozumiemy u mężczyzn. Książka oparta została na wynikach wykonanego specjalnie na jej potrzeby szerokiego badania ankietowego, i na niezliczonej liczbie osobistych rozmów autorki z ponad tysiącem mężczyzn. Tylko dla kobiet Shaunti Feldhahn to książka pełna odkryć i faktów, o których wcześniej nie wiedziałaś..

Meowth | 2015-12-30

Na ogół trzymam się z daleka od wszelkiej maści poradników, wychodząc z założenia, że tak, jak nikt nie nauczy się grać w tenisa w jeden weekend, tak i nie znajdzie recepty na życiowe szczęście w książce, pisanej (głównie dla pieniędzy) przez sprytnych doradców. Tym razem postanowiłam złamać tę zasadę.
Nie powiem, czyta się to bardzo łatwo, nawet dowiedziałam się kilku rzeczy, które mogą paniom rzeczywiście ułatwić zrozumienie partnera w niektórych sytuacjach. Generalnie jednak poradnik serwuje tak oczywiste prawdy, że nie wiem, co w tym odkrywczego. No, ale z drugiej strony może sięgną po tę książkę i młodziutkie, niedojrzałe jeszcze dziewczyny, a one zapewne skorzystają na lekturze więcej niż "doświadczone w bojach" żony i partnerki.
Koniec końców daję 6 gwiazdek, bo ogólnie książeczka na to zasługuje.

Gosia | 2013-10-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 30 października 2013

Nie zawiodłam się. "Lekkim piórem" napisany przewodnik o tym, jak można przez drobiazgi uszczęśliwić druga połówkę. Z ulgą zauważałam, że nie jest ze mną aż tak źle! (uf!:). Polecam. Dobra książka, rzetelne badania, szeroko otwarte oczy ze zdziwienia... a na samym końcu: ZROZUMIENIE!

Dużo mnie pracy jeszcze czeka...!

Marta Kilian | 2013-07-25
Przeczytana: maj 2008

To doskonały poradnik podpowiadający jak mamy postępować, by nasz związek był trwalszy i bardziej harmonijny. To podpowiedzi jak robić, by nie urazić partnera, by go zrozumieć. Niezbędny dla każdej pary, pozwala odnaleźć rozwiązania na nurtujące nas pytania, wątpliwości, leczy kompleksy i buduje większą pewność i wiarę w siebie i partnera.

entail | 2013-07-04
Przeczytana: lipiec 2013

Dobrze napisany "przewodnik", który łatwo się czyta w wolnych chwilach. Wiadomo - niektóre sprawy tu opisane trzeba traktować z przymrużeniem oka, ale warto przeczytać nie tylko dla zabicia czasu, lecz i dla jakiejś swojej wiedzy ;)

Agnieszka | 2012-05-13
Przeczytana: 2011 rok

"Im lepiej rozumiemy mężczyznę naszego życia,
tym lepiej możemy wspierać go i kochać
tak, jak tego potrzebuje"

Ciekawie napisany poradnik pomagający zrozumieć mężczyznę.

Fragile | 2014-10-27
Przeczytana: 27 października 2014

Mądrość tej książki sprowadza się do wygłaszanych świętoszkowatym tonem rad co zrobić, by mężczyzna poczuł się lepiej - bo przecież jest przewrażliwionym infantylnym stworzeniem, które trzeba za wszystko chwalić i doceniać, nie daj Bóg nie okazać należytego zachwytu za każdy drobiazg czy skrytykować - załamie się biedaczysko do imentu... i jeszcze strzał na koniec, że jesteśmy odpowiedzialne za to, że nasz facet jest miernotą - wszak za mało go doceniałyśmy i wspierałyśmy….

syljan | 2016-03-26
Przeczytana: luty 2016

Książka konkretna i treściwa. Wyjaśnia wiele niezrozumiałych zachowań mężczyzn. Polecam

dekaka | 2016-01-05

kontrowersyjna