Seks jakiego nie znacie. Dla małżonków kochających Boga

Wydawnictwo: Święty Paweł
seks, religia, małżeństwo
poradniki
Kamulka84

Co ma Bóg do mojego seksu? - może i Ty kiedyś zadałeś takie pytanie… A co ma Bóg do Twojego zdrowia, pieniędzy, pracy, wypoczynku, miłości, śmierci? Jeśli nie ma nic, to znaczy, że nie jesteś chrześcijaninem! - śmiało odpowiada ojciec Knotz. Autor w bardzo otwarty sposób odpowiada na wiele pytań na temat seksu. Książka nie moralizuje, ale jak każdy poradnik życia pomaga w rozwiązywaniu...

Co ma Bóg do mojego seksu? - może i Ty kiedyś zadałeś takie pytanie…

A co ma Bóg do Twojego zdrowia, pieniędzy, pracy, wypoczynku, miłości, śmierci?

Autor w bardzo otwarty sposób odpowiada na wiele pytań na temat seksu. Książka nie moralizuje, ale jak każdy poradnik życia pomaga w rozwiązywaniu problemów i podnoszeniu jakości życia małżeńskiego.

Ojciec Knotz czasem dość humorystycznym językiem przekazuje jednak prawdę, że Bóg nas nie podgląda w sypialni, ale jest zainteresowany szczęśliwym pożyciem seksualnym małżonków i w tym czasie obdarza ich swoimi darami. Celem współżycia seksualnego nie może być jednak sama przyjemność, ale zbudowanie więzi, przeżycie jedności w intymnym spotkaniu kochających się osób!

kasia2409 | 2010-12-12
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam, 2010
Przeczytana: 28 listopada 2010

Zaczęłam czytać tę książkę z zapałem bo bardzo mi się podobał początek jednak od połowy, strona po stronie, narastała moja frustracja i zdenerwowanie. Jak można tak naciągać fakty, mieszać pojęcia i demonizować wszystko co nowoczesne!!
Manipulacja wierzącymi i nic więcej! On nawet pomieszał działanie tabletki wczesnoporonnej z tabletkami antykoncepcyjnymi!
I to ma być książka która ma bibliografię!? Pranie mózgu naiwnych czytelników!

Adam Wątroba | 2014-12-20

Kiedy usłyszałem o tej książce, poczułem się zbulwersowany samym jej tytułem. Pomyślałem, że autor będzie w jakiś nowinkarski, sztucznie wyluzowany sposób rozprawiał o tym,czego on to nie wie o seksie....
Tymczasem niniejsza monografia jest naprawdę bardzo wartościową książką, jakiej w Kościele katolickim z pewnością brakowało. Ks. Knotz z wielkim wyczuciem, głębią i szacunkiem a jednocześnie w sposób konkretny, rzeczowy i bezpośredni traktuje o najbardziej intymnym zbliżeniu małżonków, jakim jest współżycie seksualne.
Dzięki lekturze tej książki (jeszcze przed ślubem) dowiedziałem się kilku istotnych rzeczy, które teraz jako małżonek bardzo doceniam.

dagna15 | 2014-08-13

Polecam zwłaszcza tym którzy mylnie myślą że kościół nie lubi seksu, zbuntowanym i całkowicie zniechęconym nauką kościoła.
Ojciec Knotz wyjawia nam że seks nie jest potępiany, jest on przeznaczony dla małżonków jako największy dar. Pisze m. in. o tym że nie ma czegoś takiego jak dopasowanie seksualne - wiele osób w dzisiejszych czasach nie zachowuje czystości, bo chce się wypróbować (bo przecież nie będzie brał kota w worku). Tak ważna jest czystość przed zawarciem małżeństwa by dobrze się poznać, bo gdy zaczniemy od kontaktów fizycznych nie poznamy się lepiej, będziemy zaślepieni. Najpierw trzeba rozwinąć sferę duchową między kobietą i mężczyzną, trzeba się poznać, zobaczyć jakimi jesteśmy osobami w życiu codziennym, jakie mamy wartości i priorytety.
O. Knotz mówi, że akt małżeński nie musi być pozbawiony radości, frywolnych igraszek, fantazji i atrakcyjnych dla małżonków pozycji, ale musi być otwarty na przyjęcie nowego życia. Taki jest cel małżeństwa przecież. Powołanie...

Itka | 2014-10-11
Przeczytana: 11 października 2014

Z przykrością muszę stwierdzić, że książka o. Knotza bardzo mnie rozczarowała. Być może dlatego, że po przeczytaniu opisu z tyłu książki miałam duże oczekiwania co do tej lektury. Uważam, że w książce jest zbyt wiele powtórzeń, te same zagadnienia są często omawiane w kilku miejscach tylko za pomocą nieco innych słów. Zabrakło mi również odpowiedzi na te trudniejsze pytania dotyczące seksu: przypadki osób chorych lub z nieregularnymi cyklami zostały potraktowane powierzchownie. Również styl książki oceniam słabo, napisana jest językiem sztywnym, naukowym, zabrakło mi osobistych poglądów o. Ksawerego-w dużej mierze jego książka opiera się na przypisach.

Karo | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

"Należy tu przypomnieć przede wszystkim słowa Pisma Świętego: człowiek bierze pod uwagę to, co widoczne dla oczu, Bóg natomiast patrzy w serce (1 Sm 16,7)".

Dobrze, że książka została napisana. Owszem, miejscami jest wiele powtórzeń i mimo, że nie jest długa, mogłaby być jeszcze krótsza. Nic by na tym nie straciła. Mimo wszystko potrzebne są w Kościele tego typu lektury i dobrze, że coś się pojawiło. A może w przyszłości pojawi się coś, co będzie nieco bardziej przystępne i zwięzłe?

Brexxxer | 2016-11-29
Przeczytana: 2015 rok

Za głąba się nie uważam, ale erudytą też absolutnie nie jestem i jak dla mnie książka nie jest napisana przystępnym językiem. Wiele razy musiałem czytać zdanie ponownie, żeby je zrozumieć. That's me ;-D.
A co do treści, to jest to ciekawa i pouczająca pozycja, łamiąca stereotypy o tzw. "katolickim seksie". Absolutnie warta polecenia, nie tylko osobom wierzącym.

Paulina | 2011-09-15
Przeczytana: 15 września 2011

Krótko, zwięźle i na temat o tym, o czym nie za bardzo potrafimy rozmawiać. Ksiądz Ksawery Knotz w bardzo przystępny i jasny sposób pisze o miłości i bliskości dwojga kochających się ludzi. Polecam!

golsonka | 2014-03-19

świetny przewodnik po tym co intymne i dozwolone w oczach Boga w małżeńskim świecie. świetnie przedstawione, przystępnym językiem, bez ogródek. serdecznie polecam wszystkim małżonkom!

Yvonne | 2013-11-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Bardzo ciekawa pozycja nie tylko dla katolików!
Polecam szczerze, dla tych zagubionych w typowo kościelnych zakazach i nakazach dotyczących seksu w religii chrześcijańskiej i dla tych którzy chcą odnaleźć nowy sens seksu i związku intymnego i dla tych którzy ciekawi są czy można mówić w kościele o seksie inaczej?
Odpowiem: wygląda na to że można, i to mnie w tej książce urzekło, zupełnie nowe (może nie takie nowe tylko nie znane?) spojrzenie na intymność, seks, związek partnerski! Polecam!

Ewela | 2012-07-24
Przeczytana: 2010 rok

Książkę "wciągnęłam" w jeden wieczór. Świetnie, lekko i w przystępnym sposób napisane to co od zawsze było tematem tabu.Czy to, że wierzysz w Boga musi oznaczać, że seks z mężem/żoną ma być nudny i byle jaki?Nic bardziej mylącego...Ojciec Knotz rozwieje wiele waszych wątpliwośći:)
Polecam