Tylko dla mężczyzn. Prosty i jasny przewodnik po duszy kobiety

Okładka książki Tylko dla mężczyzn. Prosty i jasny przewodnik po duszy kobiety Jeff Feldhahn, Shaunti Feldhahn
Okładka książki Tylko dla mężczyzn. Prosty i jasny przewodnik po duszy kobiety
Jeff FeldhahnShaunti Feldhahn Wydawnictwo: Esprit poradniki
poradniki
For Men Only: A Straightforward Guide to the Inner Lives of Women
Esprit
2007-01-01
2007-01-01
Kazimierz Bocian
mężczyźni kobiety poradniki psychologia stosunki interpersonalne

Czytałam początek swojemu mężowi, na pewne stwierdzenie prychnął ze zniecierpliwieniem. Następne zdanie w książce brzmiało w tym stylu: wiem, że teraz pewnie prychasz...
Uśmiałam się z tej reakcji, chociaż właśnie ona pokazała mi jak prawdziwe są zapisane tam stwierdzenia i jak mało mężczyźni wiedzą o kobietach.

Pozycja obowiązkowa dla każdego faceta, który naprawdę chce lepiej zrozumieć kobiety.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST.
Polecona mi przez M. Kapustę. W sumie Nie taka zła, chociaż przynajmniej dwie gwiazdki zyskała dlatego, że zrobiliśmy ją w takim systemie że D. i ja zapisywaliśmy uwagi do tej książki. Spoko całkiem.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST.

W porównaniu do książek - wywiadów z 'ekspertem', w których upycha się jak najwięcej wątków i co chwilę jeden wątek się zmienia na inny, a wiedzy praktycznej do zastosowania w swoim związku jest mało, to ta książka jest PRAKTYCZNYM PORADNIKIEM o kobiecie. Pomaga zrozumieć nielogiczne zachowanie kobiety z punktu widzenia mężczyzny i opisuje, jak mężczyzna ma zareagować w pewnych sytuacjach (i to nie tylko w stosunku do najbliższej kobiety, ale i innych),żeby obydwie strony nie wyrywały sobie włosów z głowy.

Spodobała mi się prosta forma przekazu. Na wstępie mamy wypunktowane najważniejsze treści do przekazania (tj. siedem faktów na temat kobiet),a w następnych rozdziałach wybrane zagadnienie jest argumentowane i wyjaśniane na podstawie wypełnionych ankiet. Oczywiście, jak to w ankietach, nie wszystko jest czarno - białe, ale można poznać dominujące przekonania. Rozdziały zawierają również odniesienia do sytuacji i dialogów z życia wziętych, a także wyróżnione cytaty dla łatwiejszego zapamiętania.

Wbrew tytułowi, książka jak najbardziej może być również dla kobiet, jeśli chcą zrozumieć swoją duszę.

Nieskromnie powiem, że ta i druga książka autorki - "Tylko dla kobiet. Przewodnik po tym, co kryje się w duszy mężczyzny" powinny być do przeczytania obowiązkowo w szkole. Polecam!

To powinna być pierwsza książka, jaką powinien przeczytać każdy mężczyzna, najlepiej już w podstawówce/szkole średniej. Przyswojenie jej potrafi zaoszczędzić niezmierzone ilości płaczu, załamania i nieszczęścia w relacjach damsko-męskich. Nie tylko w związku, ale także np. w pracy. Lektura jest świetnie zwięzła, są fajne (łatwe do zapamiętania) podsumowania. Niby nie jest w niej dużo, ale są opisane podstawowe, najważniejsze i najbardziej wpływające na jakość relacji kwestie. Najlepsze jest to, że rozwiązań 'problemów' jest tylko kilka, ale te kilka w zupełności wystarczają do zbudowania czegoś, co nie wymaga tyle nerwów, ile przeciętnie i daje możliwość uzyskania zupełnie innej relacji, a co za tym idzie, bliskości (również więcej seksu).

Polecam wszystkim panom, jeśli któryś ma dość stresu związanego z kobiecym 'irracjonalnym' zachowaniem, to przeczytanie tej książki jest jednym z najlepszych rozwiązań i wyborów w życiu.

Mężczyzno, jeśli zastosujesz tych kilka prostych schematów w życiu, staniesz się prawdziwym bohaterem w swoim domu.
A partnerka będzie sławić Twe imię w świecie, wśród rodziny i znajomych. :D

Chociaż przypuszczam, że panom nie będzie łatwo przez książkę przebrnąć, zwłaszcza końcówka jest 'ciężka'. No ale.. Jeśli któryś przebrnie i choćby nawet wprowadził w życie tylko 1 metodę, to już i tak będzie sukces. Sprawę ułatwia fakt, że książka napisana jest w oparciu o wypowiedzi kobiet, za to dość zwięźle przez mężczyznę, po męsku, dla mężczyzn. Wbrew pozorom uproszcza to dosłowne zrozumienie przekazu.

Polecam również paniom. Zrozumienie samej siebie także daje wiele rozwiązań. Dobrze jest przeczytać tę książkę, żeby móc w w miarę prosty sposób wytłumaczyć mężczyźnie co i jak działa u nas inaczej. Na podstawie tej książki można też wyciągnąć fajne wnioski na temat tego, jak myślą mężczyźni i gdzie są między nami różnice. Uzmysławia na przykład, że teksty typu 'domyśl się', obrażanie się i milczenie nigdy nie przyniosą dobrego rezultatu (a także wiele innych).

Wychodzę z założenia, że nie daje się książek nieprzeczytanych.
Więc, skoro kupiłam książkę Mojemu Lubemu, postanowiłam sama ją przeczytać przed obdarowaniem nią jego.
Przeczytałam...
Paradoksalnie... i ja się trochę nauczyłam rozumieć siebie.
Teraz tylko czekam aż pojawi się w księgarni wersja dla pań - teraz ja dokształcę się w duszy mężczyzny!

Polecam!

Wychodzę z założenia, że nie daje się książek nieprzeczytanych.
Przeczytałam...
Paradoksalnie... i ja się trochę nauczyłam rozumieć siebie.

Polecam!

To doskonały poradnik podpowiadający jak mamy postępować, by nasz związek był trwalszy i bardziej harmonijny. To podpowiedzi jak robić, by nie urazić partnera, by go zrozumieć. Niezbędny dla każdej pary, pozwala odnaleźć rozwiązania na nurtujące nas pytania, wątpliwości, leczy kompleksy i buduje większą pewność i wiarę w siebie i partnera.

• Psychologia, Życie, Praca, Relacje, Komunikacja, Biznes, Mózg, Seks, Związki
  • Półka B. Posiadam, przeczytałem
  • Wiara
  • Psychologia
  • Love

Dodaj cytat z książki Tylko dla mężczyzn. Prosty i jasny przewodnik po duszy kobiety