New Age

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
historia

„Nowa Era”, „New Age”, „Era Wodnika”, „ Spisek Wodnika”, „Nowy Wiek”, „Ruch Nowej Ery” to różne nazwy kosmopolitycznego i spirytualistycznego ruchu kulturowego, który w bardzo poważnym stopniu wpłynął na wrażliwość i sposób myślenia człowieka. Jest połączeniem wielu koncepcji filozoficznych, religijnych i naukowych. Mimo licznych kontrowersji i nieporozumień New Age jest obecny w dziesiątkach publikacji, w działalności licznych grup, stowarzyszeń i instytucji, w codziennych praktykach tysięcy ludzi. Bywa identyfikowany z groźnymi zjawiskami społecznymi, szkodliwym irracjonalizmem i zabobonem, spiskiem ciemnych sił, ale też z nowym wzorem życia, wolnym od cywilizacyjnego stresu i zgodnym z naturalnymi rytmami przyrody oraz duchowymi potrzebami człowieka. W celu zrozumienia tego wielowymiarowego ruchu, jego dawnych i bliższych tradycji oraz kontekstów myślowych i cywilizacyjno-kulturowych autorzy Encyklopedii Nowej Ery w możliwie pełny sposób przybliżają każde z zagadnień. Obiektywnie i bez pochopnych ocen prezentują w swej książce omawiane zjawiska, postaci i idee, by czytelnik mógł samodzielnie wyrobić sobie pogląd na ten temat. Z pewnością warto zajrzeć do tej publikacji!

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2007

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=9788372772565&kat=k@

berenikatern | 2015-05-28

Jestem zaskoczona wysokim poziomem merytorycznym tej encyklopedii, rzetelnym, naukowym opracowaniem haseł oraz bezstronnym podejściem. Bibliografia zawarta w tej książce (szokujące 22 strony!) stanowi oddzielne, niezwykle bogate źródło informacji.
Pozycja znakomita i obowiązkowa dla osób zainteresowanych szeroko rozumianym zjawiskiem rozwoju duchowego, ezoteryki, magii.

Ową książkę czytałam dosyć dawno, lecz bardzo przypadła mi do gustu. Wielka, opasła, wyczerpujące opisy z różnych dziedzin nie tylko New Age. W sam raz dla osób, które chciałyby się dowiedzieć czegoś nowego, sprawdzić swoją wiedzę lub podrasować ją i trochę 'ułożyć'. Polecam fanom ezoterycznego, okultystycznego i magicznego światka :)