Projekt szczęśliwe małżeństwo

Tłumaczenie: Grażyna Smosna
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Screamfree marriage. Calming down, growing up, and getting closer
978-83-10-12219-3
poradniki
przecinkowa

Wszystkie pary przeżywają kryzysy, ale tylko nieliczne wychodzą z nich zwycięsko. Dołącz do grona szczęśliwców. Uwaga — to poradnik inny niż wszystkie. Nie znajdziesz w nim recepty na pozbawiony konfliktów związek. Dlaczego? Ponieważ konfliktów nie da się uniknąć! To niemożliwe, aby dwoje ludzi postrzegało każdą najdrobniejszą sprawę w jednakowy sposób. Zamiast więc skupiać się na unikaniu...

Uwaga — to poradnik inny niż wszystkie. Nie znajdziesz w nim recepty na pozbawiony konfliktów związek. Dlaczego? Ponieważ konfliktów nie da się uniknąć! To niemożliwe, aby dwoje ludzi postrzegało każdą najdrobniejszą sprawę w jednakowy sposób. Zamiast więc skupiać się na unikaniu sporów, naucz się, jak je wykorzystać do umocnienia łączącej was więzi.

Już dziś rozpocznij Projekt Szczęśliwe Małżeństwo i sprawdź, jak stworzyć dojrzały i trwały związek.

Hal Runkel jest licencjonowanym terapeutą par, małżeństw i rodzin, wykładowcą, a także założycielem i przewodniczącym Instytutu bez Krzyku – organizacji pożytku publicznego, która dąży do propagowania spokoju i harmonii w kontaktach międzyludzkich. Zasady Instytutu bez Krzyku pomogły już tysiącom rodzin zrewolucjonizować łączące ich relacje. Hal mieszka z żoną Jenny i dwójką dzieci nieopodal Atlanty, w stanie Georgia.

Jenny Runkel jest pisarką, redaktorką i nauczycielką angielskiego w szkole średniej. Z powodzeniem łączy prowadzenie zajęć z redagowaniem strony Instytutu bez Krzyku – ScreamFree.com. Jej przesycone humorem i błyskotliwe słowa co miesiąc docierają do dziesiątek tysięcy oczu i uszu, w tym także jej męża Hala i dwójki ich dzieci.

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

figlarna24 | 2012-09-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 11 września 2012

Mówi się, że kobieta zmienną jest, ale czy z mężczyzną nie dzieje się podobnie. Ja uważam, że obie płcie z biegiem lat zmieniają się w podobnym tempie, a zmiany są widoczne najbardziej, gdy kobietę i mężczyźnie łączy więź uczuciowa, czyli znajdują się w związku. Sama wiem, o czym mówię, jako mężatka dostrzegam zmiany mentalności, zachowań, czy oczekiwań itp. zachodzące u mnie, jak i małżonka.

Każda osoba będąca w związku, w małżeństwie czy w związku chciałby, by stan miłości, zaufania i ogólnych dobroci trwał wiecznie i mimo wszystko. Często zapominamy, że raz "zdobyty" partner nie oznacza, że nie musimy się starać i każdego dnia budować relację, która wzmocni związek i powstanie mocny fundament, zapewniający nienaruszalne podstawy niezbędne w czasie "burz i sztormu".

Psychoterapeuci, psycholodzy, seksuolodzy zalewają nas różnymi radami, poradnikami itp. Ale który wybrać i czy warto? Próbowałam to sprawdzić. Sięgnęłam po jeden z nich, autorem jest Hal Runkel, który autorstwem...

Ula | 2014-09-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 06 września 2014

Poradnik ten otrzymaliśmy z mężem z okazji naszego ślubu. Wreszcie, po przeszło dwóch latach, zabrałam się do jego lektury. Ostatecznie tego typu poradniki nie są przeznaczone jedynie dla par, które przechodzą kryzys, ale także dla tych, którym zależy, aby cały czas udoskonalać swój związek. Po poradniku spodziewałam się czegoś więcej. Opisane problemy są prawdziwe i każdy z nas może je odnaleźć w swoim życiu, ale autor wciąż zdaje się omija to, co miało być sednem książki, czyli jak rozwiązać dane problemy w małżeństwie. Autor próbuje prowadzić dialog z czytelnikiem, cały czas twierdzi, że za chwilę poda konkretne rozwiązania, a tak naprawdę nigdy do tego nie dochodzi. Nawet na końcu książki, gdzie znajdować się miało swego rodzaju podsumowanie. Owszem, czasem podane są przykłady tego, jak powinna potoczyć się rozmowa między małżonkami, aby zapobiec konfliktowi, ale brzmią one dość mało prawdopodobnie. Według mnie poradnik taki sobie, troszkę z niego wyniosłam i zgadzam się z...

MajaTal | 2014-04-06

Jeśli korci Cię, żeby tę książkę kupić, szczerze odradzam. Wiem, może robić dobre pierwsze wrażenie. Ładnie wydana i przypomina trochę z okładki „Projekt szczęście” Gretchen Rubin, która ma wielu wielbicieli na całym świecie. To chyba było celowe, aby się z nią kojarzyła, a tym samym dobrze sprzedała. Czytając „Projekt szczęśliwe małżeństwo” męczyłam się niemiłosiernie, mimo że byłam nastawiona do tej książki pozytywnie (początkowo).

Zapraszam na mojego bloga :)
DOLINA ZAKLĘTYCH KSIĄŻEK:
dolinazakletychksiazek.blogspot.com

kagawe | 2013-05-01
Przeczytana: 09 maja 2013

Kupiłam sobie z okazji rocznicy ślubu :) Sklania do refleksji, pobudza do zmian. Godne polecenia i - jak na poradnik - zabawne.

Marta | 2014-08-02

Ciezko przez nia przebrnac. Mialam kilka podejsc, ale jeszcze sie nie udalo.

Magdalena | 2018-06-06
iska | 2017-04-11