Projekt Mądre Wychowanie

Okładka książki Projekt Mądre Wychowanie Hal Edward Runkel
Okładka książki Projekt Mądre Wychowanie
Hal Edward Runkel Wydawnictwo: Nasza Księgarnia poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Nasza Księgarnia
2013-04-30
2013-04-30
Edyta Skrobiszewska
dzieci wychowanie rodzicielstwo

Książka, która czekała na napisanie opinii. Zawsze uważam, że trzeba się rozwijać. Poszerzać horyzonty, aby być lepszym. Teraz doceniam jeszcze bardziej czym jest rodzicielstwo. I naprawdę wiem co to znaczy móc powiedzieć... "Aby było zdrowe..." Tak naprawdę w tych 3 słowach kryje się to co najważniejsze w życiu. Możecie mi wierzyć... 😣 Co do książki do bardzo dużo wskazówek i na początku wydających się kontrowersyjnych stwierdzeń, ale jakże prawdziwych! Czy kiedyś zastanawialiście się czego tak naprawdę oczekują od nas dzieci? Jacy powinni być rodzice? To naprawdę nowe spojrzenie na wychowanie pociech. Nie typowo "poradnikowe" złote rady. To książka całkiem inna, naturalna i odrzucająca wiele zasad, które znamy. Główna teoria zawarta w książce to "bez krzyku". Tak proste a zarazem w wielu sytuacjach wydaje się niewykonalne pod wpływem emocji. Ale czy na pewno? Wiele przytoczonych historii, morałów i brania odpowiedzialności za siebie. Nie za dzieci. Dajmy im żyć! W pełni. Z błędami, smutkami i radościami. Czy na pewno chcesz aby całe życie byli dziećmi? Czy żeby wyrośli na mądrych dorosłych? Zdecydowanie polecam. Jeśli nie jesteś rodzicem idealnym, (a zapewne nie) to lektura dla Ciebie... Twoje dzieci będą Ci wdzięczne.

"Jeśli chcemy mieć wpływ na nasze dzieci,
musimy wpierw zapanować nad sobą."

Książka wartościowa, bogata we wskazówki dotyczące wychowywania dzieci. Jej główne przesłanie, to zachęcenie rodziców do pracy nad sobą, świadomością własnych potrzeb, emocji, wartości, aby stać się dla dzieci autentycznym wzorem i ostoją.

"Jeśli chcemy mieć wpływ na nasze dzieci,
musimy wpierw zapanować nad sobą."

Niewiele wniosła do mojej wiedzy o wychowaniu

Niewiele wniosła do mojej wiedzy o wychowaniu

Bardzo dobrze mi się ją czytało, sporo zrobiłam z niej notatek. Ciekawe wskazówki jak radzić sobie z emocjami i jak dać dziecku przestrzeń na ich wyrażanie. Dbajmy o siebie a dzieci to z pewnością docenią, w dłuższej perspektywie ☺️

• Poradniki
  • Tłumaczenia