Stone Cold

Okładka książki Stone Cold David Baldacci
Okładka książki Stone Cold
David Baldacci Wydawnictwo: Grand Central Publishing Cykl: Klub Wielbłądów (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Klub Wielbłądów (tom 3)
Stone Cold
Grand Central Publishing
2007-01-01
2007-01-01
978-0-446-61564-8
bestseller thriller tajny organizacja

Tym razem „siódemeczka” za rozwiązania, które najbardziej lubię w odniesieniu do popaprańców. Żadne aresztowania i procesy nie dałyby tej przyjemności, bo z tyłu głowy działałoby przekonanie, że gnoje przed sądem zawsze są bezkarni i to tym bardziej, im wyższego szczebla politycznego są ci szmaciarze.
Nie wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniem czytelnika, bo oprócz szmaciarzy zginął ktoś dla nas ważny.
Ważne wątki z poprzedniego tomu zostały zamknięte.
Naiwność lektury nie psuje tu jej atrakcyjności. Polecam.

Nie wszystko przebiegło zgodnie z oczekiwaniem czytelnika, bo oprócz...

Trochę niefortunnie zaczęłam lekturę o Klubie Wielbłądów od trzeciego tomu, wcześniejsze do nadrobienia. Ale bardzo to mi nie przeszkadzało.Gdzieś tam pokrótce wcześniejsze losy członków klubu się przewijały. "Oddział 666" to wypisz, wymaluj niemalże gotowy scenariusz na film sensacyjno - szpiegowski.Wciągająca historia napisana tak przystępnym językiem, że właściwie nie wiadomo kiedy dobrnęłam do końca.Wydawało mi się, że jeszcze jeden rozdział, jeszcze jeden, jeszcze jeden i koniec na dziś. Nic z tego. Noc mocno zarwana ale ogrom emocji mnie storpedował. Przypadek lub nie sprawia, że zagrożone ujawnieniem są pewne tajemnice a wiadomo, że w USA i nie tylko, politycy nie lubią gdy ktoś ujawnia ich sekrety.Nie inaczej było i tym razem.Dlatego ktoś musiał zginąć. I chociaż rozumiem, że w wywiadzie i kontrwywiadzie czasem zabija się ludzi zagrażających bezpieczeństwu narodowemu danego kraju to nie mogę przyjąć samowoli w podejmowaniu takich decyzji i łamaniu życia prawym obywatelom. Nie zawsze ludzie są tymi za których się podają ( bohaterowie) lub ktoś za nich podejmuje decyzje ( zdrajcy). A gdyby tzw. zdrajca okazał się bohaterem?. Wartka akcja, moc emocji i dobra zabawa.

Znakomita powieść sensacyjna Davida Baldacciego! Chyba najlepsza z trzech pierwszych części tego oryginalnego cyklu.
"Oddział 666", jak już wspomniano w opisie, stanowi kontynuację dwóch pierwszych tomów i kto wie, czy autor nie miał zamiaru poprzestać na trylogii, gdyż wszystkie "zaległe" sprawy z pierwszych dwóch tomów znalazły wreszcie finał. Jednak jak wiemy, chyba za sprawą ogromnej popularności, powstały kolejne dwa tomy. (Już je mam.)
Cóż tu dużo pisać, powieść czytało się znakomicie, wartka dwuwątkowa akcja trzymała w dużym napięciu od początku do końca. Nie brakowało dramatycznych momentów, a trup ścielił się gęsto. Wyjaśniła się całkowicie tajemnicza, obfitująca w dramaty, przeszłość Olivera Stone'a - głównego bohatera powieści. Autor z niezwykłym luzem opisał wszelkie brudy największych amerykańskich służb bezpieczeństwa i choć powieść z założenia jest rozrywką, to przysłowiowi wyznawcy spiskowych teorii dziejów mogą w całym tym cyklu znaleźć niezłą pożywkę...
Polecam gorąco, ale jeśli ktoś nie czytał jeszcze żadnego tomu "Klubu Wielbłądów", musi koniecznie zacząć od tomu pierwszego!

Bardzo dobra,wręcz super sensacja.Można ją przeczytać,w bardzo szybkim czasie i książka sprawi nam wszystkim ogromną radość.
Okładka jest skromna,a nawet brzydka ale.
To nic wobec treści,są morderstwa czyli już dobrze.Jeżeli chodzi o fabułę,co mogę poświadczyć.
Jest też nawiązanie do ZSRR,dziś już zapomnianego kraju.
Taka sensacja jest super.

Okładka jest skromna,a nawet brzydka ale.
Jest też nawiązanie do ZSRR,dziś już zapomnianego kraju.
Taka sensacja jest super.

Wciągająca historia dobrze łączy wątki z poprzednich części w jedną zamknięta całość. Co prawda znajomość wcześniejszych tomów nie jest wymagana, jako że postaci są pokrótce wprowadzane na nowo a ich historie wyjaśniane, ale mimo wszystko nie polecam zaczynać przygody z seria od tej części. Fabuła prowadzona jest dwutorowo a postaci czasem tylko wspomniane, w poprzednich książkach rozrysowane były znacznie szerzej.

Klub Wielbłądów tworzy czterech panów w średnim wieku z bardzo bogatą przeszłością. Przewodzi im dozorca cmentarny, Oliver Stone. Członkowie Klubu, zwolennicy i miłośnicy teorii spiskowych, dbają o to, by na najwyższych szczeblach władzy w USA sprawiedliwość nie była naruszana zbyt skandalicznie, a Ameryka była bezpieczna od zagrożeń zewnętrznych.

Naiwna nieco i nie wiem czy potrzebna historia wkręcenia właściciela kasyna, i zupełnie odjechany pomysł likwidacji Andropowa i Czernienki, czynią z „Oddziału 666” rozrywkę niezbyt wysokiego lotu.

Naiwna nieco i nie wiem...

Kolejny tom Klubu wielbłądów wciąga czytelnika od samego początku nie pozwalając mu odłożyć jej przed osiągnięciem ostatniej strony. Dalsze losy poznanych wcześniej bohaterów jedynego w swoim rodzaju klubu to kawał rozrywki na najwyższym poziomie.

Cała seria o Klubie wielbłądów została bardzo szybko pochłonięta.

Cała seria o Klubie wielbłądów została bardzo szybko pochłonięta.

fajna opowieść, minimalnie gorsza niz 2 poprzednie części Klubu Wielbłądów

fajna opowieść, minimalnie gorsza niz 2 poprzednie części Klubu Wielbłądów

W 43

W 43