Stone Cold
9788360192580

Kontynuacja przygód bohaterów Klubu Wielbłądów i Kolekcjonerów tajemnic. Annabelle Conroy, młoda kobieta, której rodzinę zrujnował pozbawiony skrupułów właściciel kasyna, bierze na nim odwet wyłudzając czterdzieści milionów dolarów. Odnosi sukces, ale wkrótce jej życie znajdzie się w niebezpieczeństwie. Oszukany biznesmen podąża jej tropem. Annabelle szukając wsparcia, opowiada o wszystkim zaufanemu przyjacielowi, Oliverowi Stone owi, zatrudnionemu jako dozorca cmentarny w Waszyngtonie. W tym samym czasie, niejaki Harry Finn, spokojny obywatel i ojciec rodziny, powodowany chęcią zemsty postanawia zamordować sześciu byłych agentów CIA. Od tej chwili Stone, wspierany dyskretnie przez byłego dyrektora CIA, i jego koledzy z tajemniczego Klubu Wielbłądów muszą działać na dwa fronty. Stone, człowiek wykonujący w przeszłości supertajne misje CIA, musi ponownie podjąć wyjątkowo niebezpieczną grę. Wkrótce Stone zdaje sobie sprawę, że zemsta Annabelle staje się problemem nie do przezwyciężenia, tajemniczy zabójca jest bardziej niebezpieczny, niż to się początkowo wydawało, a rozwiązania trzeba szukać w okrytych tajemnicą ponurych faktach z czasów zimnej wojny.

filozof | 2017-05-29

Bardzo dobra,wręcz super sensacja.Można ją przeczytać,w bardzo szybkim czasie i książka sprawi nam wszystkim ogromną radość.
Okładka jest skromna,a nawet brzydka ale.
To nic wobec treści,są morderstwa czyli już dobrze.Jeżeli chodzi o fabułę,co mogę poświadczyć.
Jest też nawiązanie do ZSRR,dziś już zapomnianego kraju.
Taka sensacja jest super.

Meszuge | 2016-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2016

Klub Wielbłądów tworzy czterech panów w średnim wieku z bardzo bogatą przeszłością. Przewodzi im dozorca cmentarny, Oliver Stone. Członkowie Klubu, zwolennicy i miłośnicy teorii spiskowych, dbają o to, by na najwyższych szczeblach władzy w USA sprawiedliwość nie była naruszana zbyt skandalicznie, a Ameryka była bezpieczna od zagrożeń zewnętrznych.

Naiwna nieco i nie wiem czy potrzebna historia wkręcenia właściciela kasyna, i zupełnie odjechany pomysł likwidacji Andropowa i Czernienki, czynią z „Oddziału 666” rozrywkę niezbyt wysokiego lotu.

jw23 | 2015-02-23
Przeczytana: 18 lutego 2015

Kolejny tom Klubu wielbłądów wciąga czytelnika od samego początku nie pozwalając mu odłożyć jej przed osiągnięciem ostatniej strony. Dalsze losy poznanych wcześniej bohaterów jedynego w swoim rodzaju klubu to kawał rozrywki na najwyższym poziomie.

Marysieńka | 2011-05-20
Przeczytana: 2007 rok

Anabelle Conroy naraziła się właścicielowi kasyna, którego w ramach odwetu za zrujnowanie rodziny oszukała na wiele milionów dolarów. Kiedy oszukany wyrusza jej tropem Anabelle zwraca się o pomoc do Olivera Stone'a i jego kumpli z Klubu Wielbłądów. W tym samym czasie pewien spokojny człowiek, mąż i ojciec postanawia zabić sześciu byłych agentów CIA. Te dwie sprawy, pozornie różne jednak coś łączy. Oliver mając ciche poparcie byłego dyrektora CIA musi działać na dwa fronty, rozwiązać zagadkę i zapobiec śmierci kilku osób. Trochę tego za wiele jak dla stróża cmentarnego...Jakie tajemnice skrywa przeszłość Olivera, kim był...i czy poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem....

Thomas886 | 2015-03-05
Przeczytana: 24 września 2014

Cała seria o Klubie wielbłądów została bardzo szybko pochłonięta.

spectator_zm | 2018-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Znakomita powieść sensacyjna Davida Baldacciego! Chyba najlepsza z trzech pierwszych części tego oryginalnego cyklu.
"Oddział 666", jak już wspomniano w opisie, stanowi kontynuację dwóch pierwszych tomów i kto wie, czy autor nie miał zamiaru poprzestać na trylogii, gdyż wszystkie "zaległe" sprawy z pierwszych dwóch tomów znalazły wreszcie finał. Jednak jak wiemy, chyba za sprawą ogromnej popularności, powstały kolejne dwa tomy. (Już je mam.)
Cóż tu dużo pisać, powieść czytało się znakomicie, wartka dwuwątkowa akcja trzymała w dużym napięciu od początku do końca. Nie brakowało dramatycznych momentów, a trup ścielił się gęsto. Wyjaśniła się całkowicie tajemnicza, obfitująca w dramaty, przeszłość Olivera Stone'a - głównego bohatera powieści. Autor z niezwykłym luzem opisał wszelkie brudy największych amerykańskich służb bezpieczeństwa i choć powieść z założenia jest rozrywką, to przysłowiowi wyznawcy spiskowych teorii dziejów mogą w całym tym cyklu znaleźć niezłą pożywkę...
Polecam...

toporminator | 2016-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Wciągająca historia dobrze łączy wątki z poprzednich części w jedną zamknięta całość. Co prawda znajomość wcześniejszych tomów nie jest wymagana, jako że postaci są pokrótce wprowadzane na nowo a ich historie wyjaśniane, ale mimo wszystko nie polecam zaczynać przygody z seria od tej części. Fabuła prowadzona jest dwutorowo a postaci czasem tylko wspomniane, w poprzednich książkach rozrysowane były znacznie szerzej.

Krzysztof Wójtowicz | 2016-07-21
Na półkach: Przeczytane, Baldacci, 2016
Przeczytana: 20 lipca 2016

fajna opowieść, minimalnie gorsza niz 2 poprzednie części Klubu Wielbłądów

yoda79 | 2018-10-16

W 43