Lighthouse Bay
Ag2S

Jest rok 1901. Isabella Winterbourne ucieka od niekochanego męża i jako jedyna wychodzi cało z katastrofy statku u wybrzeża Queensland. Sto dziesięć lat później Libby Slater ze złamanym sercem opuszcza Paryż i wraca do Australii, by prosić o wybaczenie siostrę, która jednak nie umie jej zaufać. Obie kobiety – Isabella i Libby – będą musiały zostawić za sobą dramatyczną przeszłość i nauczyć się żyć na nowo. Ale nadmorskie miasteczko Zatoka Latarni kryje wiele niepokojących tajemnic…

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2015

źródło okładki: http://nk.com.pl/

allison | 2015-02-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 23 lutego 2015

Bardzo dobra powieść obyczajowa, której akcja biegnie dwutorowo. I jak zazwyczaj w takich przypadkach bywa, znacznie bardziej przypadły mi do gustu wydarzenia sprzed wielu lat - w przeciwieństwie do bieżącej akcji są one intrygujące, owiane mgłą tajemnicy, trzymają w napięciu do samego końca.

Autorka umie dozować napięcie i wciągać czytelnika w stworzony przez siebie świat. Dużo tu emocji, fabularnych niespodzianek i zaskakujących perypetii.
Bohaterowie są wyraziści, a ich dialogi i przeżycia wewnętrzne rzadko ocierają się o banał.

Całość czyta się lekko, szybko i przyjemnie, dlatego polecam z czystym sumieniem:).

motyl43 | 2015-02-17
Przeczytana: luty 2015

"Niektórych książek wystarczy skosztować, inne się połyka, a tylko nieliczne trzeba przeżuć i strawić do końca. " Przeżułam, strawiłam i...już mam apetyt na następną powieść tej autorki. Było w tej książce wszystko co najbardziej lubię angielski klimat, XIX/XX wiek, tajemnice, intrygii,i miłość- jednym słowem delicje! Namawiam, przeczytajcie!

darkangel | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015

Tajemnicza, piekna książka o sile matczynej miłości, o tęsknocie za zmarłym dzieckiem, o zdesperowanej kobiecie, która nie cofnie się przed niczym by ukryć sie przed rodziną do ktorej nie chce należec po smierci niekochanego męża.

Bardzo dobra książka, której akcja dzieje się obecnie i w 1901 roku w Australii.
Niezwykle wciągająca, dobrze napisana powieść.
Tajemnice odkrywane są stopniowo co czyni tę lekturę bardzo ciekawą, trudno się od niej oderwać. Zaskakujące wątki i niebanalni główni bohaterowie.
Już sama nie wiedziałam czy bardziej interesujące były losy Libby czy Isabelli, kobiety która żyła sto lat wcześniej.
Wiem, że książka pochłonęła mnie bez reszty i trudno było się od niej oderwać, bo to przecież mój ulubiony motyw....tajemnice z przeszłości.

katala | 2018-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2018

Czasami jest tak, że po prostu potrzebujemy czegoś co chwyci nas za serce, co może nie powali nas na kolana, nie sprawi, że będziemy dniami myśleć o przekazie literackim, ale dobrze poczujemy się po lekturze. Trochę docenimy to co mamy, albo choćby pomyślimy o tym, aby to docenić.
Freeman udało się wzbudzić we mnie takie uczucia.
Autorka po raz drugi bardzo sprawnie wprowadziła mnie w dwa światy. W przeszłość w której kobieta postanawia uciec od niekochanego i niedobrego dla niej męża, a świat przychyla się do jej sytuacji oraz teraźniejszość w której kobieta po dwudziestu latach wraca w miejsce o którym próbowała zapomnieć. Obie stają przed trudnymi wyborami, przed otoczeniem, które być może niedorosło do Izabelle, czy przed otoczeniem, które pogodziło się z przeszłością Libby, czego ona sama nie potrafi do końca zrobić. Obie muszą nauczyć się żyć na nowo, zostawić przeszłość i mieć odwagę spojrzeć w przyszłość. I zacząć walczyć o siebie.
Lubię prozę Freeman. Nie zostawia mnie...

elenkaa | 2015-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2015

Recenzja pojawiła się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2015/02/80-zatoka-latarni-kimberley-freeman_12.html

Jakiś czas temu czytałam wspaniałą książkę "Wzgórze Dzikich Kwiatów". Jest to książka typu: "zagadka z przeszłości, która odkrywa główna bohaterka". Pewnie już wiecie, że uwielbiam takie książki. A jak dowiedziałam się, że w Polsce została wydana druga powieść autorki, Kimberley Freeman, to po prostu musiałam ją mieć! Nie ważna nawet była fabuła, ważne, że jest to książka pani Freeman.

Jednak sama fabuła już mnie bardzo zainteresowała - zagadka sprzed 110 lat, dotycząca I połowy XX wieku... O niczym innym nie mogłam marzyć. Zwłaszcza, ze akcja dzieje się w pięknym miejscu - w ciekawie brzmiącej Zatoce Latarni w Australii. Początek jest bardzo tajemniczy i zachęcający. Jest to wycinek z gazety z 1901r., w którym jest napisane, że zatonął statek, w którym płynął syn znanego lorda Winterbourne i wszyscy pasażerowie zginęli. Rodzina Winterbournów jest...

joaśka | 2015-03-22
Przeczytana: marzec 2015

Wygrzebałam z pamięci tytuł i recenzję piszę ;) Książkę przeczytałam około 2 - 2,5 tygodnia temu i gdybym miała ją komuś streścić to poległabym. Przyczyna jasna: opowieść nie chwyciła za serce. Mdła, wtórna i nijaka.

Iwona | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Zachęcona pierwszą przeczytaną przeze mnie książką Freeman „Wzgórze Dzikich Kwiatów”, natychmiast sięgnęłam po następną. Powieść jest podobnie skonstruowana – wątki z przeszłości, sprzed 110 lat przeplatają się z teraźniejszością. Łączy je Australia, tytułowa Zatoka Latarni, pośrednio bohaterowie i tajemnica buławy, która w 1901 roku zaginęła po rozbiciu statku, a wraz z nią Izabella, żona znanego jubilera.

Wiele lat później, w 2011 roku, Libby powraca do rodzinnych stron. Głęboko zraniona po śmierci kochanka, próbuje znaleźć sposób na życie, zamieszkując w domku koło latarni, który otrzymała w prezencie od Marka, swojego kochanka. Powrót jest trudny, bo musi zmierzyć się z ze wspomnieniami o wydarzeniach sprzed dwudziestu lat, które doprowadziły ją do wyjazdu z Australii i fatalnie wpłynęły na stosunki między nią a jej siostrą. Czy Libby znajdzie w Lighthouse Bay ukojenie, rozwiąże niełatwą sytuacje rodzinną i pogodzi się z siostrą i samą sobą, poukłada sobie życie? Czy...

zaczytana | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Sto dziesięć lat różnicy. Dwie kobiety. Dwa światy. Jedna historia.
Lubię książki, w których przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Statki, parowce, długie podróże przez Ocean trwające miesiącami. Latarnie. Samotność.
Piękne kobiety ubrane w długie suknie okraszone drogocenną biżuterią. Inny świat.
Zakazana miłość, niewyjaśnione waśnie. Trudna sztuka przebaczania. Chęć pomnażania majątku, bycie bogatym. W końcu szczęśliwym. Wszystko znajdziemy w powieści.
I chociaż na przemian śledzimy losy głównych bohaterek, to moją uwagę przykuwa wątek dziecka. Xavier to niekochane dziecko, zawalidroga, przeszkoda dla Katariny i jej męża, którzy wolą zajmować się sobą, zdradzać nawzajem, szkalować, obrzucając epitetami, które słyszy ich trzyletni syn, niż poświęcić się jego wychowaniu, który mimo odpowiedniego wieku, nie mówi. Wtedy budzi się i płacze. Jest mały, ale dużo rozumie.
Isabell przypomina utraconego Daniela. Zajmuje się nim, jak własnym dzieckiem, które utraciła. To przy niej...

Beata | 2016-01-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 stycznia 2016

To powieść o miłości, oddaniu i zaufaniu. To historie dwóch bardzo silnych i mądrych kobiet, które przeżywają w swoim życiu wielki dramat.Ta książka jest naprawdę piękna.Bardzo szybko się czyta ale jest tez bardzo zawiła. Bardzo mi się podobała.