Radziechowy, parafia z jagiellońskich czasów

Wydawnictwo: Parafia Radziechowy
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historia
autochton

Książka wydana z okazji jubileuszu sześćsetlecia parafii Radziechowy, jest swoistą monografią jej poświęconą. Autor ks. Jan Kracik, w oparciu o zastane dokumenty, przedstawia historię powstania zarówno parafii, jak i samej miejscowości Radziechowy. Prezentując szereg danych historycznych rysuje przed nami obraz społeczności skupionej wokół kościoła, od jej najdawniejszych czasów, aż po czasy współczesne.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

autochton | 2012-07-11

Książka zdecydowanie dla osób zainteresowanych społecznościami lokalnymi, ich historią i tradycjami.

slavo691 | 2012-10-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

gdzie mozna ja kupic?

Mordechaj | 2012-08-05