Chrześcijaństwo kontra magia. Historyczne perypetie

Okładka książki Chrześcijaństwo kontra magia. Historyczne perypetie Jan Kracik
Okładka książki Chrześcijaństwo kontra magia. Historyczne perypetie
Jan Kracik Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
272 str. 4 godz. 32 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo M
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
272
Czas czytania
4 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375954654
Tagi:
chrześcijaństwo magia
Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
10 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2446
2372

Na półkach:

Na podstawie Wikipedii:
Ksiądz Jan Kracik (1941 -2014),prof. zw., dr hab. Był wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (gdzie kierował Katedrą Historii Nowożytnej) i współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego” oraz miesięcznika „Znak”, członkiem zespołu redakcyjnego „Folia Historica Cracoviensia”, był autorem kilkuset publikacji, w tym kilkunastu książek. Ksiądz profesor wypromował sześciu doktorów, kilkudziesięciu magistrów, zarówno na Wydziałach Historii, jak i Teologii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jednym z jego doktorantów jest obecny biskup pomocniczy krakowski Grzegorz Ryś. Był autorem 20 książek i ponad 500 artykułów.

Ale przede wszystkim był jednym z argumentów na odpowiedzią negatywną w moich rozważaniach nad pytaniem "Czy jestem antyklerykałem?", przedstawionych w eseju pod tym tytułem. Na LC dotychczas recenzowałem tylko jego dwie książki (9 i 10 gwiazdek),a do tej niech Państwa zachęci poniższy fragment:

„Lęk przed herezją i czarami popchnął kiedyś świat chrześcijański aż do eksterminacji oskarżanych o związanie się z szatanem. Użyto do tego pobłogosławionej z wysoka zbrodni sądowej. Czereda jej sprawców, bezpośrednich i pośrednich, duchownych i świeckich, w latach 1450-1750 oddała Księciu Ciemności nieocenione usługi, paląc w Europie na stosach rzesze /wedle rozbieżnych szacunków historyków 50-100 tysięcy/ jego rzekomych wyznawców, a w rzeczywistości żywe ciało Kościoła. W związki mordowanych z diabłem wierzyli ich kościelni i cywilni prześladowcy...”

Gorąco Państwa zachęcam do lektury w s z y s t k i c h książek Księdza Profesora.

Na podstawie Wikipedii:
Ksiądz Jan Kracik (1941 -2014),prof. zw., dr hab. Był wykładowcą Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (gdzie kierował Katedrą Historii Nowożytnej) i współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego” oraz miesięcznika „Znak”, członkiem zespołu redakcyjnego „Folia Historica Cracoviensia”, był autorem kilkuset publikacji, w tym kilkunastu...

więcej Pokaż mimo to

avatar
62
63

Na półkach: ,

Kiedyś na jednym z forów internetowych toczyła się dyskusja dwóch osób na temat aktualności uprawiania magii w czasach współczesnych. Jeden z rozmówców podsyłał linki do różnych stron o charakterze okultystyczno-magicznym, pisał o swoich doświadczeniach po spotkaniach z osobami uprawiającymi afroamerykański kult voodoo. Niejako przekonywał jak bardzo „przydatnym” i „pożytecznym” byłby taki kult w środowiskach europejskim i polskim. Drugi z rozmówców – chrześcijanin opierając się na Piśmie Świętym i nauczaniu Kościoła starał się dowieść, że kulty i praktyki tego typu nie są właściwe, a wręcz mogą być szkodliwe dla wierzącego chrześcijanina. Zwolennik magii zaczął opowiadać, że nawet Jezus uprawiał magię, że tak w zasadzie całe chrześcijaństwo jest magiczne i opiera się na dawnych pogańskich kultach magicznych.

W porównaniu ze średniowieczem, gdy ci, którzy uprawiali czary szli na stos, taka dyskusja w dzisiejszych czasach, gdy każdy wierzy w to co chce wierzyć, nie dziwi. Z takim porównaniem chrześcijaństwa do magii można się spotkać praktycznie wszędzie - nawet w domu rodzinnym. Ile jest w tym prawdy, że Jezus to magik, a chrześcijaństwo to zapomniane czary? W jakim stopniu i dlaczego chrześcijaństwo zawiera elementy dawnych wierzeń pogańskich? Jaka jest różnica między magią, a cudami? Na te i na wiele innych pytań stara się odpowiedzieć ks. Jan Kracik w książce – „Chrześcijaństwo kontra magia” .

Do kupienia w wydawnictwie M
http://www.mwydawnictwo.pl/p/961/chrześcijaństwo-kontra-magia

Kiedyś na jednym z forów internetowych toczyła się dyskusja dwóch osób na temat aktualności uprawiania magii w czasach współczesnych. Jeden z rozmówców podsyłał linki do różnych stron o charakterze okultystyczno-magicznym, pisał o swoich doświadczeniach po spotkaniach z osobami uprawiającymi afroamerykański kult voodoo. Niejako przekonywał jak bardzo „przydatnym” i...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  21
 • Przeczytane
  11
 • Religia
  2
 • Historia
  2
 • Posiadam
  2
 • 📚w domowej biblioteczce
  1
 • Biblioteczka domowa
  1
 • Wydawnictwo M
  1
 • 📗✔kategoria: Historyczna
  1
 • NP Magia
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Chrześcijaństwo kontra magia. Historyczne perypetie


Podobne książki

Przeczytaj także