Przewodnik do pisania listów miłosnych

Wydawnictwo: Volumina.pl
poradniki

Przeszukując zakamarki i katalogi bibliotek natrafiliśmy na Przewodnik do pisania listów miłosnych. Z uśmiechem zasiedliśmy do studiowania podniszczonej książki i zakochaliśmy się w niej. Przeniosła nas na początek XX wieku, do czasów panien w długich sukniach i dystyngowanych kawalerów. Z zapartym tchem czytaliśmy wzory listów do kochanków, narzeczonych, rodziców z prośbą o rękę oraz zaproszeń na ślub. Dziełko zawiera także mowę kwiatów, grę towarzyską z wróżbami miłosnymi, mowę znaczków i kwiatów, a także wiersze o miłości. To swoiste kompendium wiedzy miłosnej sprzed ponad 100 lat. Książka ta ukazała się jako pierwsza tego typu publikacja w języku polskim, doczekała się kilku wznowień, a także fali krytyki i oskarżeń o szerzenie niemoralności. Oczarowani światem, w którym się znaleźliśmy - wykonaliśmy reprint Przewodnika...
Oprawiliśmy go w szare płótno ze srebrnym podtłoczeniem i papierową wklejką tytułową. Blok zdobią biało-granatowe kapitałki i granatowa wstążka. Publikacja ta będzie bardzo miłym prezentem na przykład z okazji zaręczyn. Papier i projekt okładki sprawia, że wygląda dokładnie, jak książka z epoki. Zachowaliśmy oryginalny język i czcionki, aby Państwa podróż w czasie stała się pełniejsza.

źródło opisu: http://www.volumina.pl/przewodnik-do-pisania-listow-milosnych.html

źródło okładki: http://www.volumina.pl/przewodnik-do-pisania-listow-milosnych.html

Volumina Wydawnictwo | 2012-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2012