Druga księga urwisów

Wydawnictwo: Siedmioróg
8385193278
przygoda, szkoła, przyjaźń, tajemnica
Amanda

"Druga Księga urwisów" to kolejna z cieszących się dużym uznaniem czytelników i ich rodziców powieści Edmunda Niziurskiego. Nawiązuje do postaci z poprzedniej części i opowiada o ciekawych świata i żądnych przygód chłopcach z niewielkiej miejscowości, którzy przeżywają domowe i szkolne problemy, spierają się z kolegami, szukają zrozumienia u dorosłych, próbują poznać samych siebie. Akcję uatrakcyjnia niezwykły wątek sensacyjny - chłopcy rozwiązują tajemniczą zagadkę..

źródło opisu: Siedmioróg, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

LadyEssex | 2018-09-30
Przeczytana: 08 grudnia 2006

Nie wiem czy odrobinę nie nudniejsza od części pierwszej. Przeczytałam, ale szału nie było.

Natalia | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Byliśmy młodzi, byliśmy niewinni i pragnęliśmy przygód. Biegaliśmy pobrudzeni, z odrapanymi kolanami i łokciami. Latem do zachodu słońca, byle jak najdłużej, byle wybłagać u matki jeszcze te kilka minut na zabawę na zewnątrz.
Wdrapywaliśmy się na drzewa, biegaliśmy po łąkach, wszystko było świeże, proste, kolorowe.

Jeśli chcecie tam wrócić, czytajcie Niziurskiego.