Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map

Okładka książki Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map Allan Pease, Barbara Pease
Allan PeaseBarbara Pease Wydawnictwo: Rebis Seria: Poradniki psychologiczne poradniki
poradniki
Poradniki psychologiczne
Why men don't listen and women can't read maps
Rebis
2004-01-01
2001-01-01
Małgorzata Samborska

Okładka książki Odpowiedź Allan Pease, Barbara Pease
Odpowiedź Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Mowa ciała w miłości Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w m... Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Mowa ciała w pracy Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w p... Allan Pease, Barbar...

Jest to książka dla osób spragnionych wiedzy i ciekawostek odnoszących się do ludzi, którymi się otaczamy. Państwo Pease w świetny i przystępny sposób wyjaśnili, jak uwarunkowania biologiczne w naszych mózgach wpływają odmiennie na obie płcie. W trakcie czytania dużo ciekawostek wypisywałam sobie, aby o nich nie zapomnieć, a potem opowiadałam koleżankom w pracy o nich :D

Teraz już wiem, dlaczego mój mąż, kiedy otwiera lodówkę nic nie może w niej znaleźć:)

Książka napisana w sposób przystępny, w żartobliwym tonie omawia różnice między kobietami a mężczyznami. Oczywiście, że wiele treści należy traktować z przymrużeniem oka, gdyż są one już lekko zdezaktualizowane, ale jako całość uważam, że podana wiedza może być przydatna w relacjach damsko-męskich.

Dwie kwestie, które mnie zaintrygowały w tym poradniku to po pierwsze, że biologicznie wszyscy na początku jesteśmy rodzaju żeńskiego, o czym już chyba, o ile dobrze pamiętam uczyłam się w szkole, a druga to geneza homoseksualizmu, który jest uwarunkowany jeszcze na etapie płodowym, czyli że rodzimy się już z pewnymi skłonnościami i nie mamy już na to wpływu po urodzeniu, jak sądzą niektórzy.

Dla mnie była to ciekawa przygoda i uważam, że tematy poruszone w tej książce powinny być przerabiane w szkole, aby zarówno chłopcy jak i dziewczynki, rozumieli swoją odmienność i jak sobie radzić w związkach, aby unikać niepotrzebnych konfliktów, których źródłem jest nasza biologia, a nie wychowanie.

Polecam

Nie uważam się za osobę o skrajnych pogladach, ani lewicowych ani konserwatywnych. Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości, ponieważ miałam ją w domu. Ale to, co jest w niej napisane jest w moim odczuciu bardzo szkodliwe i seksistowskie. Generalnie wg autorów kobiety nie nadają się do nauk ścisłych, zawodów inżynierskich, nie mają zdolności analitycznych ani wyobraźni przestrzennej, a jedyne w czym mogą być dobre to zawód nauczycielki i pielęgniarki. Nie chciałabym, żeby moja córka przeczytała taką książkę.

Poza tym wydaje się, że wszystkie prezentowane w niej "tezy naukowe" 20 lat później są już mocno nieaktualne i zostały wielokrotnie obalone.

Książka która wyjaśnia biologiczne i psychologiczne różnice miedzy kobietami a mężczyznami i pozwala lepiej zrozumieć drugą stronę.

Książka warta polecenia, może poszerzyć wiedzę o relacjach damsko męskich, różnicach między płciami, przybliżyć co wynika z ewolucji. Dobra też w ramach ciekawostki jak i w szukaniu rozwiązań pewnych kwestii. Dodatek w postaci humoru umila czytanie

Wybitna książka, która powinien przeczytać każdy, kto chce stworzyć szczęśliwy związek. Mnóstwo wiedzy, humoru oraz krytki. Pozycja idealna wręcz!

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka szerzy nie prawdziwe/nie aktualne informacje, przez co może wprowadzać w błąd- m.in.: mit dotyczący tego, że kobiety używają średnio większej ilości słów podczas codziennych rozmów.

Prosta, dowcipna i przyjemna. Przy okazji potwierdza, że homoseksualizm to nie wybór życiowy a po prostu natura.

Książka napisana prostym jezykiem, pokazuje różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami związane z ewolucja człowieka.

• Psychologia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Dlaczego mężczyźni nie słuchają, a kobiety nie umieją czytać map